Spotify بالاخره با “Community” فعالیت دوستان را به برنامه تلفن همراه خود می آورد.

Spotify سالهاست که برخی از ویژگی‌های اجتماعی را شامل می‌شود که اشتراک‌گذاری لیست‌های پخش را با دوستانتان آسان می‌کند و حتی ببینید دوستانتان به چه چیزی گوش می‌دهند. اما تا زمانی که این ویژگی‌ها وجود داشتند، هرگز در برنامه تلفن همراه در دسترس نبودند. اکنون، Spotify بالاخره در حال آماده شدن برای آوردن فعالیت دوستان به برنامه تلفن همراه با ویژگی “Community” است.

برای برخی پس‌زمینه‌ها، برنامه Spotify روی رایانه‌های رومیزی – مخصوصاً ویندوز و macOS – مدت‌هاست که پانل «Friend Activity» را ارائه می‌کند. این تب، وقتی فعال باشد، می‌تواند نشان دهد که دوستان Spotify یا فیس‌بوک شما در این پلتفرم چه کار می‌کنند، بنابراین می‌توانید آهنگ‌هایی را که آنها گوش می‌دهند بررسی کنید. در حالی که همه طرفدار این عملکرد نیستند، مطمئناً پتانسیل زیادی برای سرگرم کننده بودن دارد.

به همین دلیل آنقدر گیج کننده بود که اکثر ویژگی های دوستان Spotify در اندروید یا iOS در دسترس نبود. اما این به زودی تغییر خواهد کرد.

در حال آزمایش، Spotify “Community” گسترش یافته “Friend Activity” از برنامه دسکتاپ است.

این صفحه جدید، تایید شده است TechCrunch برای اینکه در حال توسعه باشید، فعالیت شنیداری دوستتان و به‌روزرسانی‌های لیست‌های پخش عمومی را که دنبال می‌کنید جمع‌آوری می‌کند – احتمالاً، این شامل به‌روزرسانی‌هایی برای لیست‌های پخش مشترکی است که شما بخشی از آن هستید.

“جامعه” برای اولین بار مشاهده شد توسط کریس مسینا در توییتر اوایل این ماه، قبل از اینکه Spotify وجود خود را در این هفته تایید کند.

شما می‌توانید جدیدترین آهنگ‌های انتخابی دوستتان یا آنچه را که به طور فعال پخش می‌کنند، با یک اکولایزر متحرک در کنار نام او که فعالانه گوش می‌دهند ظاهر می‌شود.

Spotify هنوز “Community” را برای همه عرضه نکرده است، اما ترفندی برای دسترسی به آن در iOS وجود دارد. تایپ «spotify:community» در مرورگر سافاری باعث باز شدن صفحه می‌شود، اما هنوز کاملاً کاربردی نیست. اشاره شده است که برای مثال، با کلیک بر روی آهنگ‌ها، پخش آنها شروع نمی‌شود.

البته، بسیاری از ویژگی‌های اجتماعی Spotify همچنان به فیس‌بوک متکی است تا کاربرپسند باشد، بنابراین جالب است که ببینیم آیا این تمرکز مجدد منجر به پشتیبانی اجتماعی گسترده‌تر در Spotify می‌شود یا خیر.

شایان ذکر است، Spotify در سال 2019 به طور عمومی درخواست های کاربران برای دقیقاً این نوع ویژگی را در برنامه تلفن همراه خود با وجود ابراز علاقه هزاران کاربر به این ایده، متوقف کرد.

این اولین باری نیست که Spotify از برنامه های آینده خود عقب نشینی می کند.

در اوایل سال جاری، برنامه Spotify برای اندروید شروع به آزمایش ژست «swipe to queue» کرد که قبلاً Spotify گفته بود در کار نبود.

اسپاتیفای همچنین گفت که اضافه کردن پخش آفلاین به برنامه Wear OS خود کمتر از یک سال قبل از عرضه این ویژگی «تقریباً غیرممکن» بود.

اطلاعات بیشتر در Spotify:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: