Splunk، غواصی در غار برای داده، پیشنهاد 28 میلیارد دلاری سیسکو را فریب می دهد | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) – اگر سیل داده ها در دنیای مدرن به طور فزاینده ای طاقت فرسا است، اسپلانک ادعا می کند که 20 سال برای آن آماده بوده است.

نام شرکت منعکس کننده عمل نقب زدن در اعماق زمین برای کاوش در غارها است – ماجراجویی طلسم اطلاعات.

Splunk توسط سه دوست در سال 2003 راه اندازی شد و مایکل باوم، یکی از بنیانگذاران و مدیر اجرایی سابق، از موتورهای جستجوی ساختمان قبلی خود در یاهو استفاده کرد. معمای این بود که بفهمیم چگونه می توان جمع آوری انبوه داده های بلادرنگ را معنا کرد. هدف Splunk این بود که آن را در یک لحظه جستجو کند و از روش های دست و پا گیر قدیمی برای پر کردن لاگ ها پیشی بگیرد. ایده این بود که ماشین ها خودشان داده ها را برچسب گذاری و فهرست کنند.

روز پنجشنبه، بیش از 1100 حق ثبت اختراع بعد، شیفتگی اولیه Splunk به اعماق ناشناخته داده ها نتیجه داد. شرکت سیسکو سیستمز موافقت کرد که این شرکت را به مبلغ 28 میلیارد دلار خریداری کند، پس از آن که دوران خواستگاری قبلی دوباره شروع شد. وو جین هو، تحلیلگر ارشد اطلاعات بلومبرگ، آن را «موبی دیک» معاملات توصیف کرد.

این یک پیروزی برای گری استیل، مدیر عامل Splunk است، که سال گذشته از شرکت امنیت سایبری Proofpoint Inc.، که او آن را تأسیس کرد و به عنوان مدیر عامل آن خدمت کرد، به آن پیوست. او در بیانیه ای گفت که این اتحادیه قدرت داده و هوش مصنوعی را برای “تغییر صنعت” ترکیب خواهد کرد. قیمت سهام Splunk با انتشار اخبار افزایش یافت و بلافاصله بعد از ظهر در نیویورک 21 درصد افزایش یافت. او در ادامه به مدیر عامل سیسکو، چاک رابینز گزارش خواهد داد.

مطالب پیشنهادی  چه زمانی – و چه زمانی – برای ورود همه جانبه در Cloud Migration | دانش مرکز داده

Splunk در دو زمینه برتر است که سیسکو معتقد است با محصولاتی که قبلاً ارائه می دهد مناسب است. محصولات امنیتی موجود سیسکو شناسایی و پاسخ می‌دهند، نحوه عملکرد دستگاه‌های متصل به شبکه را زیر نظر می‌گیرند، تصمیم می‌گیرند که آیا مشکلی در حال وقوع است یا خیر و سپس به بخش فناوری اطلاعات شرکت هشدار می‌دهند. Splunk مدیریت حوادث و رویدادها را انجام می دهد، به این معنی که همه اقدامات را در یک شبکه ثبت و ردیابی می کند. به این می‌پردازد که درخواست‌ها از کجا منشأ گرفته‌اند و چه سرویس یا نرم‌افزاری آن‌ها را راه‌اندازی کرده است، و حجم عظیمی از داده را در این فرآیند جمع‌آوری می‌کند.

به گفته اسکات هرن، مدیر مالی سیسکو، این بدان معناست که مشتریان می توانند از تشخیص و پاسخ دادن به آنچه در داخل یک شبکه کامپیوتری رخ می دهد به پیش بینی و پیشگیری برسند.

فروش Splunk در کنار انفجار داده ها افزایش یافته است.

پیشنهاد دیگر Splunk به اصطلاح قابلیت مشاهده است، به این معنی که از فناوری استفاده می کند تا به مشتریان کمک کند تا ببینند و بفهمند که آیا برنامه های کاربردی آنها ایمن هستند یا خیر. به عنوان مثال، شخصی که یک سایت خرده فروشی را جستجو می کند به وب سروری متصل می شود که صفحه محصول را در اختیار آنها قرار می دهد. رایانه دیگری در پس‌زمینه ممکن است موجودی داخلی را بررسی کند و دیگری ممکن است زمان ارسال را محاسبه کند. هنگامی که مصرف کننده متعهد به خرید می شود، کاملاً محتمل است که یک سرویس پرداخت شخص ثالث درگیر شود.

مطالب پیشنهادی  گوگل اولین اپراتور ابری شد که به Healthcare ISAC | دانش مرکز داده

هر یک از این مراحل ممکن است مشکل ساز باشد. Splunk با بررسی عمیق‌تر شبکه‌های کامپیوتری و بررسی هر مرحله از زنجیره پیچیده، به پیشنهادات تشخیصی برنامه‌های موجود سیسکو اضافه می‌کند تا مطمئن شود همه چیز هماهنگ کار می‌کند.

Splunk در سال 2012 وارد بورس شد و ارزش بازار خود را در روز اول معامله دو برابر کرد و به بیش از 3 میلیارد دلار رساند و در میان شور و هیجانی که برای سرمایه‌گذاری کلان داده‌ها به وجود آمده بود. اکنون حدود 8000 کارمند و 230000 کاربر در سراسر جهان دارد و طبق وب سایت آن، بیش از 90 شرکت از 100 شرکت Fortune از Splunk استفاده می کنند.

محصولات آن برای مراکز عملیات امنیتی مهم هستند، ضربان قلب کارشناسانی که سعی در شناسایی و محافظت از سازمان ها در زمان واقعی دارند. به نظر می رسد که کار می کند: در ماه آگوست، Splunk در گزارش سه ماهه دوم خود 824 مشتری را با 1 میلیون دلار درآمد سالانه گزارش داد که در مقایسه با 723 مورد مشابه در سال گذشته، افزایش یافته است. درآمد مکرر سالانه 3.86 میلیارد دلار بود.

این خرید نشان‌دهنده اطمینان سیسکو است که داده‌ها در عصر هوش مصنوعی و فضای ابری گیج‌کننده‌تر و توانمندتر و فوری‌تر می‌شوند. ایده این است که Splunk، که می‌تواند سلامت یک شبکه زیربنایی را در مراکز داده تحلیل کند و به سمت محصولات مبتنی بر ابر حرکت می‌کند، به مشتریان سیسکو کمک می‌کند تا تهدیدات را پیش از وقوع پیش‌بینی کرده و از آنها جلوگیری کنند.

کوینتون گابریلی، دستیار معاون تحقیقات سهام در پایپر سندلر، می‌گوید که Splunk سوراخی را برای سیسکو پر می‌کند، که در تلاش برای یافتن راهی برای گسترش تجارت خود بود. این پیوند درآمد نرم افزاری مبتنی بر اشتراک را به همراه خواهد داشت که سیسکو می تواند سال به سال به بانک ببرد.

مطالب پیشنهادی  پرینستون دیجیتال یک میلیارد دلار برای مراکز داده جدید آسیا هزینه می کند | دانش مرکز داده

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور