منبع: Nest Wifi جدید Wi-Fi 6 را معرفی خواهد کرد

منبعی جزئیات جدیدی در مورد روتر مش بعدی در سری Google/Nest Wifi به اشتراک گذاشته است، از جمله معرفی Wi-Fi 6 و بازگشت به سادگی Google Wifi اصلی.

سری Google Wifi برای اولین بار در سال 2016 رونمایی شد تا اتصال اینترنت سریع و پایدار را در سراسر خانه شما در دسترس قرار دهد. این تجربه با استفاده از شبکه‌های مش ارائه می‌شود، اما Google معمولاً کار بسیار خوبی را انجام می‌دهد تا راه‌اندازی را تا حد امکان ساده کند.

بخشی از این سادگی در خود سخت افزار بود، زیرا Google Wifi اصلی (و انتشار مجدد آن در سال 2020) از سخت افزار یکسانی برای روتر اصلی که به مودم شما وصل می شود و نقاط مش که سیگنال شبکه شما را گسترش می دهد استفاده می کند.

در سال 2019، این خط به سیستم Nest Wifi گسترش یافت، که با داشتن دو قطعه سخت‌افزار مجزا، اوضاع را کمی پیچیده می‌کرد. اینها روتر پایه Nest Wifi و نقطه Nest Wifi بودند که هوشمندانه به عنوان یک بلندگوی Google Assistant (عالی) تبدیل شدند.

به گفته یک منبع، روتر بعدی این شرکت شاهد بازگشت به طراحی یکپارچه Google Wifi اصلی خواهد بود. مانند قبل، بسته به نیاز خانه‌تان، می‌توانید Nest Wifi بعدی را در بسته‌های یک، دو یا سه تایی بخرید. تا کنون، ما نمی‌توانیم تأیید کنیم که آیا روتر جدید از یک بلندگوی هوشمند Google Assistant مانند مدل قبلی خود بهره می‌برد یا خیر.

مدت کوتاهی پس از اولین راه‌اندازی Nest Wifi، به دلیل راه‌اندازی رسمی Wi-Fi 6، از نظر علاقه‌مندان به شبکه منسوخ شد. سری Pixel Wi-Fi 6 را با نسل Pixel 6 پذیرفت، اما استاندارد پذیرش عمومی گسترده‌تر خود را با آیفون 11 در سال 2019. منبع تایید کرده است که سخت افزار جدید از مزایای Wi-Fi 6 و به طور بالقوه Wi-Fi 6E نیز بهره خواهد برد.

در بهترین حالت، یک روتر Google Wifi مجهز به Wi-Fi 6 می‌تواند 9.6 گیگابیت بر ثانیه داده را در دستگاه‌های متصل شما ارائه دهد، که پیشرفت بزرگی نسبت به حداکثر سرعت 3.5 گیگابیت بر ثانیه Wi-Fi 5 است. فراتر از این پیشرفت‌های اولیه سرعت – که اکنون ارائه دهندگان اینترنت باید به آن برسند – Wi-Fi 6 همچنین برای واقعیت خانه هوشمند بهینه سازی شده است که بسیاری از دستگاه ها در مجاورت نزدیک و در یک شبکه یکسان هستند. با به‌روزرسانی دستگاه‌های جداگانه به دستگاه‌هایی که از Wi-Fi 6 پشتیبانی می‌کنند، به تدریج متوجه پیشرفت‌هایی در سراسر شبکه خواهید شد.

در همین حال، Wi-Fi 6E، یک ویژگی هنوز تایید نشده برای Google/Nest Wifi بعدی، یک باند سوم سیگنال را به ترکیب اضافه می کند. تا این مرحله، روترهای Wi-Fi در طیف 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز متصل شده اند. با گذشت زمان، این محدوده ها به ویژه در مناطق شهری شلوغ تر شده اند. برای مقابله با تداخل احتمالی، Wi-Fi 6E از طیف 6 گیگاهرتز استفاده می کند.

تصویر: اتحاد Wi-Fi

در حالی که Wi-Fi 6E هیچ کدام را نداشت مستقیم بر روی حداکثر سرعت اتصال شما تأثیر می گذارد، باید شما را به “بهترین سناریو” برای شبکه خانگی خود نزدیکتر کند. مهمتر از آن، از آنجایی که مجموعه Google Wifi همیشه برای آسان کردن کارها ساخته شده است، نیازی نیست زیاد به بهبودهای Wi-Fi 6 و 6E فکر کنید.

ما همچنین شنیده ایم که مش روتر آینده گوگل می تواند در چندین رنگ مانند Nest Wifi قبل از آن منتشر شود. انتظار می‌رود دستگاه جدید دارای پالت رنگی باشد که مکمل دیگر دستگاه‌های Nest و Google است که امسال عرضه می‌شوند.

با توجه به هر دستگاه Google Wifi دیگری که در پایان سال راه اندازی شده است، منطقی است که این جانشین Wi-Fi 6 با قابلیت Nest Wifi در پاییز امسال در رویداد Pixel 7 معرفی شود.

اطلاعات بیشتر در مورد ساخته شده توسط گوگل:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: