SolarWinds در حال وزن کردن فروش بالقوه | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — به گفته افرادی که با این موضوع آشنا هستند، SolarWinds Corporation، یک شرکت نرم افزاری سهامی عام که توسط Silver Lake Management و Thoma Bravo کنترل می شود، در حال بررسی گزینه هایی از جمله فروش احتمالی است.

افرادی که خواستند نامشان فاش نشود، گفتند که شرکت مستقر در آستین در حال کار با مشاوران مالی برای آماده کردن فرآیند فروش است که انتظار می‌رود اوایل سال آینده آغاز شود. مردم گفتند که هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده است و SolarWinds می تواند مستقل بماند.

SolarWinds در معاملات روز پنجشنبه نیویورک با 0.5 درصد کاهش به 8.89 دلار بسته شد و ارزش بازار شرکت را در حدود 1.5 میلیارد دلار به ارمغان آورد. بر اساس داده های گردآوری شده توسط بلومبرگ، سهام از زمان عرضه عمومی در اکتبر 2018 حدود 44 درصد کاهش یافته است.

نمایندگان SolarWinds، Thoma Bravo و Silver Lake از اظهار نظر خودداری کردند.

بر اساس وب سایت خود، SolarWinds با بیش از 300000 مشتری، نرم افزاری را برای کارکنان فناوری اطلاعات فراهم می کند تا به مدیریت زیرساخت های شرکت کمک کند. زمانی که صندوق‌های سهام خصوصی برای کسب‌وکارهای نرم‌افزاری پرسه می‌زنند، به بازار می‌آیند که به دلیل جریان نقدی ثابت و چشم‌انداز تجمیع، نامزدهای خصوصی جذابی هستند.

شرکای سهام ویستا در این هفته توافق کردند که شرکت نرم افزاری تجارت به کسب و کار EngageSmart Inc را به قیمت حدود 4 میلیارد دلار خریداری کنند.

Silver Lake و Thoma Bravo، دو تن از فعال‌ترین سرمایه‌گذاران فناوری در سهام خصوصی، SolarWinds را در سال 2016 خصوصی کردند و تقریباً سه سال بعد آن را دوباره به بازارهای عمومی بازگرداندند. بر اساس داده های جمع آوری شده توسط بلومبرگ، این شرکت ها با هم حدود 68 درصد از سهام عادی خود را کنترل می کنند.

در اواخر سال 2020، SolarWinds در مرکز حملات سایبری بزرگ هکرهای مرتبط با دولت روسیه قرار گرفت که آسیب‌پذیری را در به‌روزرسانی‌های یکی از محصولات خود وارد کردند. SolarWinds در آن زمان اعلام کرد که ممکن است 18000 مشتری در معرض خطر قرار گرفته باشند.