SoftBank، بازو برای بازپس گیری کنترل JV چین، مدیر عامل Oust | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — به گفته افرادی که با این روند آشنا هستند، SoftBank Group Corp و شرکت تابعه آن Arm Ltd. در حال نزدیک شدن به توافقی برای بازپس گیری کنترل عملیات چین سازنده تراشه و برکناری مدیر اجرایی سرکش آن هستند.

هیئت مدیره Arm China که متشکل از نمایندگانی از SoftBank، Arm و سرمایه گذاران چینی است، آلن وو را در سال 2020 به دلیل تضاد منافع ادعایی اخراج کرد، اما او از رفتن خودداری کرده است. او مهر و مدارک ثبت رسمی شرکت را در اختیار داشته است که به او اجازه می دهد مدیران را نادیده بگیرد و به فعالیت های روزمره خود ادامه دهد.

مردم گفتند که اکنون هیئت مدیره با حمایت مقامات چینی در حال تکمیل مدارک است تا نماینده جدیدی از سرمایه گذاری مشترک در پایگاه داده رسمی دولتی فهرست شود و طی چند روز یک مهر شرکت جدید صادر خواهد شد. شناسایی شود زیرا این روند عمومی نشده است.

به گفته یکی از افراد آشنا، پس از آن احتمالاً شغل مدیر عامل بین دو نفر تقسیم می شود.

مردم گفتند که این قطعنامه نهایی نشده است و هنوز می تواند تغییر کند و افزودند که شرکت ها در دو سال گذشته مکرراً در مذاکرات با وو پیشرفت کرده اند و فقط مذاکرات متوقف شده است.

سافت بانک از اظهار نظر خودداری کرد. نمایندگان Arm و Wu فوراً اظهار نظری نکردند.

سهام سافت بانک در معاملات روز پنجشنبه توکیو حدود 1 درصد افزایش یافت.

کنترل پایدار وو در یک زمان پرفراز و نشیب مشکلاتی را برای سافت بانک و بنیانگذار ماسایوشی سون ایجاد کرده است. قرارداد اخیر فروش Arm به Nvidia Corp تحت نظارت نظارتی از بین رفت و SoftBank اکنون به دنبال عرضه سهام این تجارت در یک عرضه اولیه عمومی است.

چین بزرگترین بازار نیمه هادی ها و بخش مهمی از کسب و کار Arm’s به عنوان تامین کننده فناوری اساسی در صنعت تراشه است. حل و فصل کنترل نهادی که محصولات خود را در آنجا توزیع می کند، به رفع یکی از ابهامات کلیدی در زمانی که SoftBank برای عرضه اولیه اولیه بازرگانی آماده می شود، کمک می کند.

Arm China یک سرمایه گذاری مشترک بین این شرکت مستقر در بریتانیا و سرمایه گذاران چینی است. یکی از این افراد گفت که این گروه تا این هفته نتوانسته بود حمایت مقامات چینی را برای تلاش‌هایشان برای انتصاب رهبری جدید این نهاد جلب کند.

پیشرفت در درخواست از مقامات محلی با تغییر در ساختار مالکیت Arm China آغاز شد. Arm Ltd. بخشی از سهام خود را به SoftBank مادر منتقل می کند و نحوه حسابداری آن را برای شرکت وابسته بازبینی می کند.

Arm در نهایت کمتر از 20 درصد از سرمایه گذاری چینی را در اختیار خواهد داشت و آن را به عنوان یک شرکت وابسته کنترل نشده برای اهداف حسابداری در نظر می گیرد. بر اساس این توافق، با Arm China مانند هر مشتری دیگری که مجوز پرداخت می کند رفتار خواهد شد – به جای یک شرکت تابعه کاملاً کنترل شده.

SoftBank در حال برنامه ریزی IPO Arm خود است که این شرکت در سال 2016 خریداری کرد، زمانی قبل از پایان سه ماهه اول سال آینده. بلومبرگ پیشتر گزارش داد که این شرکت به دنبال ارزش گذاری حداقل 60 میلیارد دلاری برای Arm در IPO است.

طرح‌ها و فناوری Arm در همه جا وجود دارد و نقش‌های کلیدی را در همه چیز از قدرتمندترین تراشه‌های مرکز داده گرفته تا آیفون‌های شرکت اپل و لوازم خانگی ایفا می‌کند. فهرست مشتریان Arm شامل بسیاری از بزرگ‌ترین نام‌های فناوری، از جمله Qualcomm Inc.، Alphabet Inc. Google و Samsung Electronics Co.