چیدمان اسنپدراگون 8 نسل 2 اولین در نوع خود خواهد بود

در حالی که ما چند هفته پیش Snapdragon 8+ Gen 1 را دریافت کردیم، کوالکام البته سخت در حال کار بر روی تراشه نسل بعدی خود است. پیش فرض اسنپدراگون 8 نسل 2 پرچمداران سال آینده را تامین خواهد کرد و طبق شایعات جدید، از چیدمانی غیرعادی استفاده خواهد کرد.

ایستگاه چت دیجیتالیک منبع نسبتاً قابل اعتماد خارج از چین، در شبکه اجتماعی Weibo پست کرد و ادعا کرد که SM8550 کوالکام با نام رمز “Kailua” در حال توسعه است. همچنین ادعا شده است که این تراشه توسط TSMC بر روی یک فرآیند 4 نانومتری تولید خواهد شد، که کمی کارآمدتر از فرآیند 5 نانومتری است که تراشه نسل 1 موجود از آن استفاده می‌کند، اما همان پردازنده‌ی اسنپدراگون 8+ نسل 1.

قابل ذکر است که انتظار می رود تراشه Tensor نسل دوم گوگل نیز بر روی فرآیند 4 نانومتری ساخته شود اما به جای TSMC توسط سامسونگ.

نکته جالب تر در مورد اسنپدراگون 8 نسل 2 در این شایعه این است که کوالکام در حال تغییر چیدمان معمول خود است. ظاهراً این تراشه بعدی از طرح 1+2+2+3 استفاده خواهد کرد. این چیدمان منحصر به فرد است زیرا اکثر تراشه های مدرن تنها دارای سه نوع هسته CPU هستند، در حالی که نسل 2 از چهار هسته استفاده می کند.

این شامل یک هسته Cortex A73، دو هسته Cortex A720، دو هسته Cortex A710 و سه هسته Cortex A510 است. هسته‌های A73 و A720 نشان می‌دهند که می‌توانیم شاهد افزایش عملکرد تا 30 درصد در مقایسه با هسته‌های X1 و A78 باشیم. GSMArena با اشاره به. با این حال، این در بهترین حالت نسبت به اسنپدراگون 8 نسل 1 یک تقویت نسبتاً متوسط ​​خواهد بود.

از نظر پردازنده گرافیکی، ظاهرا یک Adreno 740 در دسترس است. با این حال، مشخص نیست که چه میزان ارتقاء نسبت به 730 خواهد بود. احتمالاً در اواخر امسال شاهد اسنپدراگون 8 نسل 2 با شکوه و عظمت آن خواهیم بود.

اطلاعات بیشتر در مورد کوالکام:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: