آیا باید گوشی تاشو بخرید؟ افسانه ها در مورد تاشوها

قطعاً نمی توان انکار کرد که محبوبیت تلفن های تاشو با نزدیک شدن به تبدیل شدن به جریان اصلی افزایش یافته است. اگرچه من هنوز یکی از آن‌ها را در طبیعت ندیده‌ام، واضح است که بازاری در اینجا وجود دارد – 10 میلیون دستگاه تاشو در سال‌های 2021-2022 با پیش‌بینی رشد عمده فروخته شد. پس آیا باید گوشی تاشو بخرید؟ قبل از تصمیم گیری، باید چند فاکتور مهم را در نظر بگیرید.

دستگاه‌های تاشو هنوز جدید هستند، حتی اگر سامسونگ در چهارمین نسخه Fold و Flip خود قرار دارد. حتی با وجود این موضوع، هنوز چیزهای مختلف زیادی وجود دارد که باید مورد بررسی قرار گیرند و فقط از اینجا می توان بهبود بخشید. اما چیزی که ممکن است بخواهید از خود بپرسید این است که آیا در چهار نسل گذشته به اندازه کافی بهبود یافته است تا بتوانید تقریباً 2000 دلار در یک تبلت جیبی کاهش دهید؟

افسانه: گوشی های تاشو چندان بادوام نیستند

سامسونگ سال‌ها بر روی مواد نمایشگر خود کار کرده است و سرانجام به چیزی که «شیشه فوق‌العاده نازک» می‌نامد، رسید. سطح UTG صفحه نمایش را قادر می سازد تا 180 درجه از باز به بسته خم شود، بدون شکستن یا ترک خوردن – حداقل برای اکثر افراد.

در حالی که قرار نیست، صفحه نمایش UTG در برخی موارد، معمولا درست در خم شدن، ترک می‌خورد. شیشه شیشه است و شیشه می شکند. این گزارش‌ها برای جلوگیری از خرید یک گوشی تاشو کافی است.

Ben Schoon خود ما قبلاً این مشکل را در Galaxy Z Flip 3 تجربه کرده است، بدون اینکه دلیل واضحی در پشت شکستن ناگهانی ظاهرا وجود داشته باشد. تنها چیزی که لازم بود یک تلنگر و بوم تاسف بار بود – یک سری اشک از صفحه نمایش.

همانطور که گفته شد، این لزوما یک هنجار نیست. به اطراف نگاه کنید، گزارش های زیادی از آسیب را خواهید دید، اما اکثر کاربران همچنان بدون این مشکلات هستند. طی دو نسل رانندگی روزانه با Galaxy Z Fold 2 و Fold 3، بن هیچ مشکلی با شکستن یا آسیب دیدن این دستگاه‌ها نداشت.

شایعاتی مبنی بر ارتقای نمایشگرهای UTG توسط سامسونگ منتشر شده است، اگرچه این شرکت هیچ اشاره‌ای به این طراحی جدید نکرده است، بنابراین فقط می‌توان فرض کرد که Fold 4 و Flip 4 به همان شیشه‌های نسل قبلی مجهز شده‌اند.

متأسفانه هیچ تضمینی در مورد شکستن یا عدم شکستگی شیشه روی دستگاه تاشو وجود ندارد. به همین دلیل است که برای کاهش هزینه‌های تعمیر احتمالی، توصیه می‌کنیم Samsung Care+ را دریافت کنید.

اما در عین حال، تعجب خواهید کرد که یک گوشی تاشو چقدر می تواند بادوام باشد.

اگر بخواهید برای لحظه ای موارد تصادفی شکستن صفحه را کنار بگذارید، داده های کلی به یک دستگاه بادوام کلی اشاره می کنند. بله، شما به راحتی می توانید صفحه نمایش را خراش دهید زیرا به هر حال، بیشتر شبیه پلاستیک است تا شیشه، اما علاوه بر این، Galaxy Flip 4 و Fold 4 هر دو به خوبی خود را حفظ می کنند. لولا امسال بسیار قوی تر از همیشه است – به لطف برخی تغییرات مهندسی سنگین – و تقریبا غیرممکن است که Fold 4 را به اشتباه خم کنید. تاشوهای سامسونگ همچنین در برابر آب مقاوم هستند و علیرغم عدم وجود درجه مقاومت واقعی در برابر گرد و غبار، در مجموع نسبتاً به خوبی در برابر گرد و غبار و کثیفی مقاوم هستند.

حقیقت: چین خوردگی در حال حاضر اجتناب ناپذیر است

یکی از محصولات جانبی ناخوشایند دستگاه های تاشو سامسونگ، چین خوردگی آن است. در حالی که منطقی است که خم شدن چیزی در راس چین ایجاد کند، اما ما آن را دوست نداریم – واقعاً، هیچ کس دوست ندارد. این یکی از کسری هایی است که می تواند باعث شود کاربران از خرید یک گوشی تاشو اجتناب کنند.

Fold 4 و Flip 4 درست خارج از جعبه، دارای حداقل چین خوردگی هستند که در مرکز نمایشگرهای داخلی کاملاً قابل توجیه است. تقریباً باعث می شود که بخواهید هرگز دستگاه را خم نکنید. با این حال، به محض بستن Fold یا Flip برای اولین بار، یک ناهنجاری کوچک در صفحه نمایش UTG ایجاد می کنید که از یک لبه به لبه دیگر اجرا می شود.

با گذشت زمان، بر اساس تجربه ما با دستگاه های سامسونگ، به بخش نمایشگر ناهموار عادت می کنید. تنها زمانی که واقعاً مشکل ساز می شود زمانی است که از کنار به آن نگاه می کنید یا نوری درست بالای سرتان وجود دارد. به غیر از این، واقعاً خیلی چیز مهمی نیست.

در نسل های قبلی Fold و Flip، چین و چروک به میزان کمی بدتر بود. امسال، به نظر می رسد که فرو رفتن در شیشه کمتر آشکار شده است، اگرچه هنوز نمی توان آن را از دست داد. با نزدیک شدن به عرضه Fold 4 و Flip 4، شایعه شده بود که مشکل چروک شدن حل شده است و دیگر مشکلی نیست، اگرچه آن زمزمه ها کاملاً آشکار نشد.

در حالی که قطعاً با Fold 4 یا Flip 4 به چین عادت خواهید کرد، متوجه خواهید شد که چین با گذشت زمان کمی عمیق تر می شود. یک نقطه وجود دارد که از بدتر شدن متوقف می شود، اما یک دوره شکست وجود دارد که به آرامی کمی بزرگتر می شود. همانطور که گفته شد، این فقط چیزی است که در حال حاضر باید با آن در تاشو سامسونگ زندگی کنید. رقبای چینی مانند Oppo Find N تا حدودی به این موضوع پی برده اند، اما هنوز در ایالات متحده یا سایر مناطق جهانی در دسترس نیستند.

حقیقت: مراقبت از مشتری سامسونگ ضربه خورده یا از دست رفته است

اگر دستگاه شما ترک خورد یا لولا مطابق طراحی از کار افتاد، باید با پشتیبانی تماس بگیرید. متاسفانه سامسونگ ندارد بهترین سابقه در زمینه مراقبت مفید از مشتری.

در ماه‌های اخیر موارد زیادی وجود دارد که کاربران تلاش می‌کنند دستگاه‌های جایگزینی را دریافت کنند، اما در یک چرخه بی‌پایان تلاش برای حل مشکل گیر کرده‌اند. در یکی از نمونه‌های اخیر، کاربری در Reddit Fold 4 را پیش‌سفارش کرد و دریافت کرد، فقط برای اینکه دستگاه را دریافت کند و متوجه نقص در لولا شود. پس از تماس با پشتیبانی، کاربر خود را در یک نبرد سخت در تلاش برای جایگزینی تلفن قرار داد، و در نهایت تصمیم گرفت به بازپرداخت کامل پول رضایت دهد.

مواردی مانند این بسیار رایج هستند، و این حتی در نظر گرفتن مراقبت از مشتری بین‌المللی، که اغلب می‌تواند حتی پیچیده‌تر هم باشد، نیست. احتمال اینکه شما در موقعیتی قرار نگیرید که نیاز به یک دستگاه جایگزین دارید، بسیار خوب است، اما اگر نیاز دارید، اگر متوجه شدید که مراقبت از مشتری سامسونگ کم است، تعجب نکنید، مگر اینکه در یک شهر بزرگ با موقعیت فیزیکی زندگی کنید. گوشی خود را تعمیر کنید

اگر بدتر شود، Ubreakifix توسط سامسونگ مجاز است که تعمیرات Galaxy Z Fold 4 و Flip 4 را انجام دهد. اگرچه این ممکن است ارزان‌ترین گزینه نباشد، اما فوق‌العاده راحت است و به شما امکان می‌دهد تا از نقص‌های مراقبت از مشتری سامسونگ چشم پوشی کنید.

افسانه: عمر باتری در Fold یا Flip یک شکست است

یکی دیگر از جنبه هایی که باید در مورد خرید یک گوشی تاشو در نظر بگیرید، باتری است. در حالی که ممکن است به نظر برسد که یک گوشی بزرگتر مانند Fold 4 به معنای باتری بزرگتر است، اما کاملاً اینطور نیست.

Fold 4 از یک باتری 4400 میلی آمپر ساعتی بهره می برد که با میانگین اندازه باتری در سال 2022 مطابقت دارد. با این حال، صفحه نمایش بیشتر به معنای نیاز باتری بیشتر است و در مقایسه با اکثر دستگاه ها، باتری سریع تری تخلیه می شود. خوشبختانه Fold 4 به خوبی از پس آن برمی آید و بین 3.5 تا 4.5 ساعت از صفحه نمایش با تقسیم 40/60 بین نمایشگر داخلی و خارجی استفاده می کند. آن را با Fold 3 مقایسه کنید، به نظر می رسد حدود 4 یا 5 ساعت بیشتر از باتری در روز استفاده کنید.

Flip 4 نیز از این الگو ابایی ندارد. امسال، Flip 4 افزایش باتری 400 میلی آمپر ساعتی را دریافت می کند که باعث افزایش طول عمر روزانه این گوشی تاشو شده است. در مجموع، اگر بازی‌های سنگین انجام نمی‌دهید یا ساعت‌ها ویدیو تماشا نمی‌کنید، تا ساعت 11 شب به دنبال فرود حدود 20 درصد هستید.

galaxy z flip 4 و fold 4

در مقایسه با استانداردهای امروزی، این کاملاً ارتقاء است و کاملاً قابل استفاده است. آیا کاملاً فوق العاده است؟ نه، اما کار را انجام می دهد. روشن کردن ویژگی‌هایی مانند نمایشگر همیشه روشن به معنای تخلیه زیاد باتری مانند برخی از تلفن‌ها نیست، زیرا نمایشگر بیرونی کوچک است و به انرژی بسیار کمتری نیاز دارد. وقتی از Flip 4 استفاده نمی شود، بسته و بیکار می نشیند، که کمک می کند تا آنجا که ممکن است آب میوه در آنجا بماند.

در استفاده از Flip 4 طی دو هفته گذشته، متوجه شدم که هرگز یک بار در روز به کمتر از 15 درصد نرسیدم. تا زمانی که آن را در حالت عدم استفاده بسته نگه دارید و آن صفحه پوشش را به کار ببرید، متوجه خواهید شد که باتری Flip 4 کاملاً قابل قبول است.

همین فکر در مورد Fold 4 نیز صدق می کند. با پیشرفت های انجام شده در سال جاری، نگه داشتن باتری در برابر این تاشوها دشوار است. شما واقعاً سازش نمی کنید مگر اینکه انتظار داشته باشید تلفن شما بیش از یک روز دوام بیاورد.

آیا باید یکی از تاشوهای سامسونگ را بخرید؟

با توجه به نکات دردناک – دوام، مشکلات نمایشگر، خدمات مشتری و باتری – موارد زیادی در گوشی‌های تاشو و تبلت‌مانند سامسونگ برطرف نشده است. با این حال، جدا از مسائل برجسته، مزایای زیادی برای گلکسی فولد 4 و فلیپ 4 وجود دارد.

این دو دستگاه چیزهای زیادی برای ارائه برای بسیاری از کاربران مختلف دارند. من خودم فکر می کردم هیچ کاربردی برای فلیپ 4 پیدا نمی کنم، و در حال حاضر آن را به راننده روزانه من تبدیل شده است. در بررسی‌های خود، برخی از بهترین قسمت‌های این دو دستگاه را بررسی می‌کنیم، حتی اگر مشکلاتی برای محصول وجود داشته باشد.

تاشوها به اندازه‌ای پیش رفته‌اند که ممکن است در نقطه‌ای باشیم که خرید آن کمی منطقی به نظر می‌رسد و احساس نمی‌کنیم که فقط یک مد است. اگر مایلید به ترتیب 999 یا 1799 دلار را برای Flip یا Fold کم کنید، ممکن است خرید خوبی برای شما باشد. سامسونگ اخیراً با معاملات خارق‌العاده‌ای روبه‌رو بوده است، بنابراین خرید Fold 4 یا Flip 4 ممکن است سرمایه‌گذاری بدی با برنامه ارتقا در سال آینده نباشد.

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: