پشتیبانی از ShortPixel AVIF | avif.io ✨

AVIF چیست؟

فرمت AVIF یک فرمت فایل تصویری است که توسط Alliance for Open Media طراحی شده است تا به کاهش اندازه و کیفیت تصاویر ما کمک کند. به گفته کارشناسان، این یک گام مهم رو به جلو در فشرده سازی رسانه ها است. AOMedia متعهد به توسعه فناوری های باز و بدون حق امتیاز برای تحویل چند رسانه ای است، به این معنی که هیچ کس مجبور نیست برای استفاده از قالب جدید AVIF (به جای، به عنوان مثال، JPG) به کسی پول پرداخت کند. AOMedia توسط شرکت های بزرگی مانند نتفلیکس، گوگل، فیس بوک، اپل و مایکروسافت پشتیبانی می شود.

در حال حاضر محبوب ترین فرمت های فایل تصویری برای وب JPG و PNG هستند. فرمت WebP که چندین سال پیش توسط گوگل توسعه داده شد، تصاویری را 30 درصد کوچکتر از JPG ارائه می کرد و در عین حال کیفیت تصویر یکسانی را حفظ می کرد. اکنون، AVIF تصاویر را 50 درصد کوچکتر از JPG ارائه می دهد، در حالی که کیفیت تصویر یکسان را حفظ می کند. AVIF لیست خوبی از مزایا دارد:

  • HDR، شفافیت، و طیف رنگی گسترده در آن گنجانده شده است.
  • بالاترین سطح فشرده سازی بدون تلفات و اتلاف را فراهم می کند.
  • از آنجایی که در قالبی بدون حق امتیاز ایجاد شده است، پذیرش سریعتر می شود، زیرا توسعه دهندگان با موانع قانونی یا مالی مواجه نخواهند شد.
  • در پشت آن، شرکت‌هایی مانند آمازون، گوگل، اپل، اینتل یا سامسونگ را پیدا می‌کنیم، بنابراین منابع کم نیستند.

نتفلیکس برای اولین بار در فوریه 2018 تصاویری را با فرمت AVIF منتشر کرد و از آن زمان تاکنون، اپلیکیشن ها و شرکت های بیشتری از آن پشتیبانی کرده اند، البته با سرعت کم. امروزه می‌توانیم پشتیبانی AVIF را در Google Chrome، VLC و GIMP بیابیم و شرکت‌هایی مانند مایکروسافت در حال افزایش هستند. در اوایل سال جاری، نتفلیکس یک مقاله وبلاگی با اندازه گیری های عینی منتشر کرد که کیفیت تصویر و راندمان فشرده سازی AVIF را با JPEG مقایسه می کرد.

ShortPixel چیست

تیم پشتیبان Shortpixel یک CDN فشرده‌سازی تصویر رایگان، آسان برای استفاده، جامع، پایدار و به‌روزرسانی شده ایجاد کرده‌اند. علاوه بر طرح رایگان، Shortpixel همچنین طرحی را ارائه می دهد که به تعداد نامحدودی از تبدیل تصویر در ماه مقیاس پذیر است. تصاویر به طور خودکار کوچک می شوند. علاوه بر این، آنها یکپارچه سازی Cloudflare و راه حل های پشتیبان گیری خودکار را ارائه می دهند.

ShortPixel از AVIF پشتیبانی می کند

ShortPixel از AVIF به طرق مختلف پشتیبانی می کند.

PHP

یک رابط وب ساده توسط ShortPixel Website Optimizer ارائه شده است که می تواند در هر وب سایت PHP (مجنتو، جوملا، دروپال و غیره) قرار گیرد. تصاویر شما را می توان بهینه کرد و فایل های WebP و AVIF را می توان در صورت تقاضا ایجاد کرد.

CLI

اگر نمی‌خواهید از رابط وب استفاده کنید، می‌توانید از خط فرمان نیز کار کنید و AVIF و WebP را ایجاد کنید، البته به شرطی که PHP را نصب کرده باشید. در نتیجه، می‌توانید ShortPixel را برای اجرا در cron job یا دیگر زمان‌بندی‌ها پیکربندی کنید

API

یک Reducer API قدرتمند و آسان برای استفاده مشتریان را قادر می سازد با یک تماس با API خود به خدمات خود دسترسی داشته باشند. با استفاده از URL یک تصویر، می توان تصویر را کوچک کرد. برای کوچک کردن یک تصویر از طریق این API، تصویر باید به صورت آنلاین در دسترس باشد و شما می توانید آن را در هر زبان برنامه نویسی که از درخواست های HTTP POST پشتیبانی می کند، پیاده سازی کنید.

وردپرس

افزونه‌ای به نام ShortPixel Image Optimizer (SPIO) به شما اجازه می‌دهد تا تصاویر فیزیکی نصب خود را بهینه کنید. به صورت محلی کار می کند، بنابراین تصاویری را که در وب سایت خود آپلود می کنید به صورت فیزیکی فشرده می کند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  پشتیبانی اینستاگرام AVIF | avif.io ✨