تاباندن نور بر حنوکا و مبارزه با یهودستیزی

من و پسرعموهایم در بزرگ شدن ساعت‌ها در هر حنوکا سیب‌زمینی را رنده می‌کردیم و پیاز را پوست می‌کردیم تا به خانواده‌هایمان کمک کنیم سبک‌ترین و خوشمزه‌ترین لاتک‌های طلایی را که تا به حال دیده‌اید بسازند. والدین ما شمع‌های منورا را برکت می‌دادند و روشن می‌کردند در حالی که ما بازی‌هایی مانند دریدل بازی می‌کردیم و تاریخ و میراث یهودی خود را به یاد می‌آوریم. اکنون که من پدر دو دختر هستم، هیجان‌زده هستم که این سنت‌ها را به فرزندانم بیاموزم، زیرا چیزهایی که در مورد فرهنگ و میراث یهودی‌ام یاد گرفتم، نقش مهمی در تبدیل شدن من به کسی که امروز هستم، داشت.

متأسفانه، ما در زمان افزایش نفرت و بیان بیرونی یهودی ستیزی که جامعه یهودی را هدف قرار می دهد، زندگی می کنیم. طبق گزارش اتحادیه ضد افترا (ADL) در سال 2021 بیش از 2700 مورد آزار و اذیت یهودی ستیزانه، وندالیسم و ​​حمله به یهودیان در ایالات متحده رخ داد که یک افزایش 34 درصدی نسبت به سال 2020 است. و در سال 2022، ما همچنان شاهد این لفاظی‌های شیطانی ضد یهود هستیم. واقعیت این است که هولوکاست در زمان زندگی پدربزرگ و مادربزرگ من بوده است، بنابراین شنیدن داستان‌هایی از مردم در سراسر جهان که هنوز وجود آن را انکار می‌کنند – و یهودی‌ستیزی را به طور گسترده‌تر تداوم می‌دهند – هم دلخراش و هم خطرناک است.

ساکت بودن یک گزینه نیست. من مفتخرم که Google بار دیگر با ADL در حمایت از ابتکار سالانه Shine a Light خود برای افزایش آگاهی در مورد یهودی ستیزی شریک شده است. در کنار کمک مالی 50,000 دلاری به ADL، ما میزبان یک گفتگوی اتحاد با نویسنده برنده جایزه دارا هورن هستیم و پس از آن میزگردی با کارمندان Google برگزار می شود که تجربیات شخصی خود را در مورد یهودستیزی و معنای هدایت هویت یهودی خود به اشتراک می گذارند.

ما همچنین به مقابله با اطلاعات نادرست و ایجاد آگاهی گسترده تر از طریق پلتفرم ها و خدمات خود ادامه خواهیم داد. ما سخنان مشوق عداوت و تنفر در YouTube را مجاز نمی‌دانیم و مبارزه با آن یکی از اولویت‌های ماست. Google Arts & Culture با سازمان‌هایی مانند موزه یادبود هولوکاست ایالات متحده، موزه تاریخ لهستان و موزه یهودی برلین برای حفظ و تقویت داستان‌ها، تاریخ و تجربیات یهودیان کار می‌کند. محتوا شامل خلبانان زن الهام بخش به هنر لامپ های هانوکا در طول اعصار است. جستجوی Google همچنین یک تجربه تعاملی را برای هر کسی که در جستجوی “Hanukkah†یا “menorah†است راه اندازی کرده است تا به افراد بیشتری کمک کند تا در مورد جامعه، تاریخ و فرهنگ ما بیاموزند.

امیدوارم این حنوکا به همه ما این فرصت را بدهد که از داستان معجزه آسای بقای یهودیان در برابر هزاران آزار و شکنجه الهام بگیریم. و برخلاف مکابیان – شورشیان یهودی که در برابر آزار و اذیت یونانیان باستان مقاومت کردند – امیدوارم امروز یهودیان و همه اهداف تعصب هرگز در نبرد خود برای امنیت، عزت و آزادی زندگی تنها نباشند. آزادانه و با افتخار در هویت خود. باشد که شمع های روشن شده در هشت شب حنوکا تفاوت یک نور کوچک را به ما یادآوری کند. مردم به اتحاد و حمایت نیاز دارند. و هر یک از ما این قدرت را داریم که در کنار یکدیگر باشیم، فارغ از ایمان و اعتقاداتمان.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور