Shell شرکت خورشیدی نیجریه را در First Africa Power خرید | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — بخش انرژی های تجدیدپذیر Shell Plc Daystar Power، ارائه دهنده خدمات خارج از شبکه در غرب آفریقا را در اولین خرید خود از یک شرکت برق در این قاره خریداری کرد.

بر اساس بیانیه ارسال شده از Daystar، این تصاحب، که در انتظار تایید مقررات است، به کسب و کار راه حل های انرژی تجدیدپذیر و انرژی شل این امکان را می دهد تا کاهش انتشار کربن و صرفه جویی در هزینه برق را به مشاغل تجاری و صنعتی در سراسر آفریقا ارائه دهد.

جاسپر گراف فون هاردنبرگ، مدیر اجرایی و همکار، جریان نقدی از شل به Daystar کمک می کند تا ظرفیت خورشیدی نصب شده خود را تا سال 2025 از 32 مگاوات به 400 مگاوات برساند و همچنین خدمات فراتر از نیجریه را به شرق و جنوب آفریقا گسترش دهد، جایی که شاهد افزایش تقاضا از آفریقای جنوبی است. بنیانگذار، در مصاحبه ای گفت. او با امتناع از افشای مبلغ پرداختی شل برای به دست آوردن تمام سهام این شرکت گفت: «به عنوان بخشی از شل، ما قادر خواهیم بود مأموریت خود را حتی سریعتر انجام دهیم.

شرکت خورشیدی مستقر در لاگوس در اوایل سال جاری گفته بود که در حال مذاکره با سرمایه‌داران است تا تا سال آینده 100 میلیون دلار برای برنامه‌های توسعه خود پس از افزایش تقاضا در نیجریه جمع‌آوری کند.

بر اساس این بیانیه، توماس بروستروم، معاون اجرایی شل برای تولید انرژی های تجدیدپذیر، گفت: «این قرارداد اولین خرید برق ما در آفریقا و گامی اساسی برای شل در رشد حضور ما در بازارهای برق در حال ظهور است.

شل همچنین ماه گذشته گروه انرژی Sprng را در هند خریداری کرد و طبق وب سایت خود، در حال خرید چهار پروژه مزرعه خورشیدی با ظرفیت 100 مگاوات از شرکت بریتانیایی Anesco برای پاسخگویی به تقاضای رو به رشد برای انرژی تجدیدپذیر در این کشور است.

Daystar که در سال 2017 توسط سازنده مخاطره‌آمیز آفریقایی Sunray Ventures تأسیس شد، از عرضه ناکافی برق و هزینه‌های بالای دیزل برای ارائه راه‌حل‌های تجدیدپذیر ارزان‌تر در قاره استفاده می‌کند.

هاردنبرگ گفت، پس از خرید شل، Daystar قصد دارد خدمات خود را به شرکت‌ها با ارائه راه‌حل‌های مستقل خورشیدی یا هیبریدی از جمله ژنراتورهای گازی گسترش دهد. شرکت‌ها برای کاهش هزینه‌ها در مقایسه با شبکه‌های گران‌قیمت یا ژنراتورهای دیزلی، به راه‌حل‌های برق خود نیاز دارند.