برنامه خدمات تنظیمات Google Pixel چه می کند

ممکن است از «خدمات تنظیمات» مطلع باشید زیرا به‌روزرسانی اخیر گزینه‌های اندازه‌گیری بیشتری را برای ویجت باتری پیکسل اضافه کرده است، و یک مقاله پشتیبانی Google اکنون به طور کامل توضیح می‌دهد که برنامه چه مسئولیتی دارد.

برنامه تنظیمات در تلفن شما از نرم افزار سیستم اصلی به نام خدمات تنظیمات استفاده می کند. این نرم افزار امکان راه اندازی، اتصال و سفارشی سازی تنظیمات روی گوشی و برخی تنظیمات برنامه را می دهد.

این چیزی نیست که کاربران پیکسل قرار است با آن تعامل داشته باشند، اما قبل از Android 12 QPR3 در ماه ژوئن، آن را در لیست ویجت ها مشاهده خواهید کرد. این برنامه از سال 2018 از طریق فروشگاه Play به روز شده است.

این سیستم برای مواردی مانند نمایش اطلاعات مربوط به اتصالات شبکه و دستگاه‌های متصل، تنظیم قوانین برای زمان فعال‌سازی حالت مزاحم نشوید یا ارسال اعلان‌ها، به خدمات تنظیمات مجوز می‌دهد.

مقاله راهنمای Pixel به توضیح هر مجوز اعطایی می‌پردازد:

  • اتصال به شبکه تلفن همراه: Settings Services بررسی می کند که آیا تلفن شما به شبکه تلفن همراه متصل است یا خیر.
  • دستگاه های متصل: این مجوز به ویجت ها اجازه می دهد اطلاعات وضعیت تلفن شما و دستگاه های متصل به بلوتوث آن را نمایش دهند.
  • اطلاعیه: Settings Services اعلان ها و به روز رسانی های وضعیت را نمایش می دهد. اعلان های مختلف تنظیمات برگزیده خود را دارند.
  • محل: قوانین می‌توانند به خودکارسازی تغییرات وابسته به مکان که مرتباً در تنظیمات انجام می‌دهید، مانند تغییر تلفن به حالت بی‌صدا هنگام رسیدن به محل کار کمک کنند. Rules برای اینکه به درستی کار کند نیاز به دسترسی همیشه به مکان دارد. اطلاعات مکان در تلفن شما باقی می ماند و به Google ارسال نمی شود. می توانید مجوزهای مکان و تنظیمات قوانین را تغییر دهید.

در زمینه حفظ حریم خصوصی، Google می‌گوید «سرویس‌های تنظیمات ممکن است شناسه‌های تلفن یا دیگر، تعاملات برنامه، گزارش‌های خرابی و عیب‌یابی را جمع‌آوری کند» اگر مجموعه «استفاده و عیب‌یابی» – در زیر تنظیمات > حریم خصوصی – فعال باشد.

از جمله خدمات تنظیمات، تلفن‌های Pixel امروزه بیش از ده‌ها برنامه خدمات پس‌زمینه دارند که از طریق فروشگاه Play به‌روزرسانی می‌شوند:

خدمات اتصال تطبیقی، هوش سیستم Android (سرویس‌های شخصی‌سازی دستگاه قبلی)، خدمات شرکت مخابراتی، خدمات سلامت دستگاه، خدمات اتصال Google، سرویس محافظت از Google، خدمات Google Play، خدمات Google Play برای AR، خدمات پشتیبانی Google، خدمات دوربین پیکسل، محاسبات خصوصی خدمات، و خدمات گفتار توسط Google.

اطلاعات بیشتر در مورد Pixel:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: