10 بهترین افزونه رایگان سئو کروم در سال 2022

به عنوان یک SEO، Google Chrome مرورگری است که من بیشتر از آن استفاده می کنم. نه تنها به خوبی کار می کند، بلکه استفاده از مرورگر گوگل به من اجازه می دهد تا درک بهتری از خود موتور جستجو پیدا کنم. اگر در حال حاضر از کروم استفاده می‌کنید و از افزونه‌های بی‌پایان در دسترس شما استفاده نکرده‌اید، پس از دست داده‌اید! چه یک سئوکار، توسعه‌دهنده وب یا بازاریاب دیجیتالی عمومی باشید، برنامه‌های افزودنی ذکر شده در زیر مطمئناً مفید خواهند بود.

افزونه های کروم برای سئو چیست؟

افزونه‌های Google Chrome برنامه‌های نرم‌افزاری یکپارچه‌ای هستند که کاربران می‌توانند برای بهبود تجربه کلی مرور خود نصب کنند. اینها را می توان برای ایجاد بهترین تنظیمات برای هر کاربر و نیازهای آنها سفارشی کرد – مانند یک چاقوی جیبی برای مرور! برای مرجع، افزونه‌های کروم در خط آدرس نوار آدرس در سمت راست رابط کروم ظاهر می‌شوند. علاوه بر این، بیشتر این ابزارها را می توان در فروشگاه وب گوگل پیدا کرد.

افزونه‌های SEO Chrome که در اینجا شرح داده شده است، آنهایی هستند که به نظرم برای کار من مفیدتر هستند، با این حال، تعدادی نیز وجود دارند که در زندگی روزمره نیز به من کمک می‌کنند. نصب افزونه ها زمان زیادی نمی برد و می توانند کارایی شما را ده برابر کنند. برای ارتقای بازی مرور خود، بهترین افزونه های SEO Chrome را در زیر بررسی کنید!

این تا حد زیادی پر استفاده ترین افزونه ای است که من دارم، و بازرسی سئو را سریع می کند. این ابزار همه چیز را در مورد ارزیابی صفحات فردی دارد. این به شما امکان می دهد عناصر کلیدی SEO را بررسی کنید و حتی هشدارهای مفیدی برای مناطق مشکل دار ارائه می دهد. تنها تعدادی از مؤلفه‌هایی که نمایش می‌دهد عبارتند از متادیتا، سرصفحه، متن جایگزین و قوانین متعارف. اگر اهل سئو هستید، این یکی از برنامه‌های افزودنی کروم است که باید حتماً داشته باشید.

اسکرین شات Meta SEO Inspector

این افزونه برای هر سئو یا توسعه دهنده وب بسیار ارزشمند است. این یک لیست کشویی از کدهای پاسخ سرور و URL های مرتبط را نمایش می دهد که می توان آنها را کپی کرد. این به شما امکان می دهد بدون انجام خزیدن کامل سایت از هر تغییر مسیر و خطای 404 آگاه شوید. به ویژه هنگام شناسایی و حل زنجیره های تغییر مسیر یا تغییر مسیرها با پرش های زیاد مفید است.

مثال اسکرین شات مسیر تغییر مسیر

این یکی واقعاً همه کارها را انجام می دهد. استفاده مورد علاقه من از این افزونه این است که بتوانم یک صفحه را بدون جاوا اسکریپت یا CSS مشاهده کنم. این کار باعث می‌شود که ببینم برای یک خزنده وب چه شکلی است و به سرعت هر مشکلی را که باید حل شود تشخیص دهم. این افزونه همچنین با Meta SEO Inspector (اولین ابزار در این لیست) با نمایش تگ های هدر، متن جایگزین و چاپ لینک های روی صفحه در میان موارد دیگر همپوشانی دارد.

قابلیت های توسعه دهنده وب

Wayback Machine به شما امکان می دهد نسخه های آرشیو شده صفحات وب را مشاهده کنید. این تابع می‌تواند بینش‌های ارزشمندی در مورد اینکه چرا ممکن است یک صفحه به روش خاصی انجام شود، ارائه دهد. علاوه بر این، اینکه بتوانید ببینید از کجا آمده است، دیدگاه بسیار بیشتری از سایت به شما می دهد. با در نظر گرفتن این اطلاعات پس‌زمینه، می‌توانید به طور متفکرانه مسیری را که باید برای حرکت رو به جلو طی کند، استراتژی‌بندی کنید.

پسوند Wayback در حال استفاده است

به عنوان یک سئوکار، وقتی با یک سایت جدید مواجه می شوم، می خواهم ببینم با چه چیزی کار می کنم. این بدان معنی است که اولین چیزی که می خواهم بررسی کنم سیستم های مورد استفاده است. Wappalyzer با نشان دادن فوراً انواع فن آوری هایی که توسط سایت مورد استفاده قرار می گیرد، این امر را بسیار خوب می کند. از CMS گرفته تا افزونه SEO، Wappalyzer می‌تواند نگاهی به قسمت پشتی آن داشته باشد.

رابط برنامه افزودنی Wappalyzer

شمارنده SERP بسیار ساده و در عین حال موثر است. این کمک می کند تا SERP ها را در چشم انداز قرار دهید، به خصوص زمانی که پرس و جوها منجر به انتقال لینک ها به پایین صفحه می شوند. علاوه بر این، یک تصویر بصری عالی برای به اشتراک گذاشتن با دیگران است تا آنها بتوانند بدانند سایت در کجا قرار دارد. همانطور که SERP ها تکامل یافته اند، SERP Counter درک آنها را آسان تر می کند.

پسوند شمارنده SERP در حال استفاده است

با افزونه Check My Links، نگاهی سریع به وضعیت پیوندها در صفحات جداگانه خواهید داشت. این ابزار لینک های معتبر، تغییر مسیرها، لینک های نامعتبر و موارد دیگر را برجسته می کند که بهینه سازی را بسیار آسان تر می کند. Meta SEO Inspector (اولین ابزار لیست شده) متن لنگر را برای هر پیوند جداگانه نیز نمایش می دهد، که نمونه دیگری از نحوه کار این ابزارها به صورت هماهنگ است.

اسکرین شات افزونه Check My Links در حال استفاده

پسوند NoFollow Referrer همچنین زمانی که می خواهید پیوندهای بالقوه مشکل ساز را شناسایی کنید مفید است. این کار با ترسیم لینک‌های بدون دنبال کردن و انجام دادن کار می‌کند، بنابراین شما می‌دانید که کدام پیوندها در حال خزیدن هستند، و آنهایی که ممکن است نباشند. علاوه بر این، با اشاره به هیچ برچسب HTML شاخصی، سفر شما به کنسول جستجوی گوگل را ذخیره می کند.

هیچ گزینه پسوند ارجاع دهنده را دنبال کنید

توانایی مشاهده نحوه نمایش یک صفحه توسط مرورگر برای سئوکارانی که سعی در درک نحوه مشاهده محتوا توسط موتورهای جستجو دارند بسیار مهم است. این برنامه افزودنی مناسب کد منبع خام، کد منبع رندر شده و مقایسه تفاوت های بین این دو را نمایش می دهد.

مشاهده مقایسه نمای خزنده منبع ارائه شده

آخرین، اما مطمئناً نه کم اهمیت ترین، کلمه شمارشگر فروتن مورد استفاده من است. من اغلب هنگام نوشتن یا ارزیابی ابرداده از این ابزار استفاده می‌کنم تا مطمئن شوم که از تعداد کاراکترهای موجود کامل استفاده می‌کنم و در عین حال از کوتاه شدن احتمالی اجتناب می‌کنم. من همچنین دوست دارم از آن در مقایسه رقبا استفاده کنم تا تعیین کنم که آیا طول صفحه مشترک بین URL های با رتبه برتر است یا خیر.

اسکرین شات پسوند کلمه شمارنده در حال استفاده

با هر یک از این افزونه های کروم در جیب پشتی خود، مطمئناً اکتشافات جدیدی در سئو خواهید داشت. وقتی می‌گویم این ابزارها بر کارهای روزمره ما تأثیر زیادی می‌گذارند و به ما امکان می‌دهند تا یافته‌های خود را به‌طور مؤثرتری ارتباط برقرار کنیم، به‌جای خودم و سایر اعضای تیم سئو صحبت می‌کنم. در حالی که اینها با ارزش ترین افزونه های سئو هستند، چند افزونه دیگر وجود دارد که می خواهم برای استفاده عمومی تر توصیه کنم. اینها کمتر فنی هستند اما کمتر مفید نیستند!

تذکرات ارجمند:

هر یک از افزونه های ذکر شده در زیر می تواند به طور کلی برای هر بازاریاب یا کاربر وب مفید باشد. اینها قطعاً می توانند شما را از چند سردرد و کلیک نجات دهند تا بتوانید کارهای بیشتری انجام دهید!

جستجوی چند زبانه

با استفاده از این ابزار فوق العاده، می توانید چندین پرس و جو را به طور همزمان جستجو کنید و همه SERP ها را در تب های مختلف ظاهر کنید. همچنین می توانید چندین صفحه را در یک تب مختلف باز کنید. این یک ابزار مهم در طول تحقیقات رقبا بوده است، زمانی که من صفحات رقبای متعددی را بررسی می‌کنم و همچنین در تحقیقات کلمات کلیدی زمانی که می‌خواهم به انواع SERP ها نگاهی بیندازم مفید است.

همه URL ها را کپی کنید

این یکی دیگر از ابزارهای ارزشمند مشابه با ابزار ذکر شده در بالا است. با Copy All URLs، می‌توانید چندین برگه Chrome را با نگه داشتن «shift» انتخاب کنید و سپس روی افزونه کلیک کنید. پس از کپی کردن، می توانید همه URL های مرتبط را در هر کجا که نیاز دارید جایگذاری کنید.

ذخیره تصویر به صورت PNG

وقتی روی بهبود سرعت سایت کار می‌کنم، اغلب تصاویر را دانلود می‌کنم تا اندازه آنها را تغییر داده و به‌طور مناسب فشرده‌سازی کنم. اغلب اوقات، متوجه می شوم که یک فایل WebP را دانلود کرده ام که این فرآیند را دشوارتر می کند. این ترفند کوچک به شما امکان می دهد هر تصویری را به صورت PNG دانلود کنید و از کشف آزاردهنده WebP در پوشه دانلودهای خود جلوگیری کنید.

گرامر

راستش را بخواهید، اگر از Grammarly استفاده نمی کنید، چه کار می کنید؟ Grammarly چک املایی این دهه است و من مطمئن نیستم که چگونه بدون آن زنده مانده ام. ویژگی “سند جدید” نیز برای نوشتن و بازبینی کپی بسیار ارزشمند است. این به شما امکان می دهد تا علاوه بر اصلاحات املایی و دستوری، تعداد کلمات، زمان خواندن و خوانایی را نیز مشاهده کنید.

برنامه های افزودنی را به طور موقت غیرفعال کنید

اگر اکنون هر یک از این افزونه ها را نصب کرده اید، احتمالاً در بالای مرورگر خود چیزهای زیادی در حال انجام است. به این ترتیب، من این هدیه پسوند فراق را به شما واگذار می کنم. اگر برنامه‌های افزودنی شما بد بو عمل می‌کنند یا نیاز دارید صفحه‌ای را بدون آن‌ها مشاهده کنید (مسدودکننده‌های تبلیغات در اینجا مقصر رایج هستند)، این برنامه افزودنی همه آنها را به یکباره خاموش می‌کند. می توانید به راحتی همه آنها را دوباره روشن کنید، اما مطمئن شوید که آن را در جایی قرار دهید که به طور تصادفی روی آن کلیک نکنید.

با تمام این موارد، افزونه ها نیز می توانند وزن زیادی به کروم اضافه کنند. برای جلوگیری از مالیات بیش از حد از مرورگر خود، حتماً هر چند ماه یکبار برنامه های افزودنی خود را بررسی کنید. با انجام این کار می‌توانید آنهایی را که استفاده نمی‌کنید حذف کنید یا افزونه‌هایی را که اغلب استفاده نمی‌شوند غیرفعال کنید و در عین حال آنها را برای موارد نادری که مورد نیاز هستند نگه دارید.

اکنون که بهترین افزونه‌ها را می‌شناسید، پیش بروید و بازاریاب، توسعه‌دهنده یا سئو بهتری باشید! هزاران افزونه دیگر SEO کروم نیز در انتظار کشف هستند. اگر افزونه دیگری پیدا کردید که مفید است، در زیر به ما اطلاع دهید. درباره نحوه عملکرد ما بیشتر بدانید سئو تیم همیشه در تلاش است تا با تماس با ما امروز راه‌های جدیدی برای بهبود بینش فنی خود بیابد!

اخبار را مستقیماً در صندوق ورودی خود جستجو کنید

*ضروری