Sentient Labs 85 میلیون دلار برای به چالش کشیدن OpenAI، Anthropic و Gemini جمع آوری می کند

در اقدامی جسورانه که دو مورد از داغ‌ترین گرایش‌های فناوری، بلاک چین و هوش مصنوعی را ادغام می‌کند، یک استارت‌آپ جدید موج‌هایی را در صنعت ایجاد می‌کند. Sentient Labs که توسط شرکت Polygon's Sandeep Nailwal تأسیس شده است، 85 میلیون دلار بودجه اولیه را برای توسعه یک پلتفرم هوش مصنوعی منبع باز و غیرمتمرکز به دست آورده است.

این شرکت مستقر در دبی که در ژانویه 2024 راه اندازی شد، غول های صنعتی مانند OpenAI و Gemini گوگل را مورد توجه قرار داده است. اما چیزی که Sentient Labs را متمایز می کند، رویکرد منحصر به فرد آن در توسعه هوش مصنوعی است. Himanshu Tyagi یکی از بنیانگذاران این پروژه توضیح می دهد: “ما فقط یک پروژه هوش مصنوعی دیگر نیستیم.” ما در حال ساختن یک دنیای باز از طریق بلاک چین برای رسیدن به شفافیت و عدالت هستیم.

این دور مالی قابل توجه، که توسط صندوق بنیانگذاران پیتر تیل، Pantera Capital و Framework Ventures رهبری می شود، نشان دهنده اعتماد سرمایه گذار قوی به چشم انداز Sentient است. این استارت آپ قصد دارد از این بودجه برای توسعه تیم مهندسی خود و ایجاد یک اکوسیستم حمایتی برای توسعه دهندگان استفاده کند.

در مرکز استراتژی Sentient مدل باز، قابل کسب درآمد و وفادار (OML) قرار دارد. این رویکرد با هدف پرداختن به یک نگرانی دیرینه در دنیای منبع باز، به مشارکت های جامعه به طور عادلانه پاداش می دهد. تیاگی به خبرنگاران گفت: «هنگامی که هوش مصنوعی ما استفاده می‌شود، هر کسی که مشارکت داشته باشد، از طریق پروتکل بلاک چین پاداش دریافت می‌کند.

در حالی که…

Source link