استفاده از فرصت هوش مصنوعی در اروپا

اکنون بسیاری از توجهات اخیر روی هوش مصنوعی بر روی چت بات ها متمرکز شده است. اما با توجه به اینکه میزان توان محاسباتی اختصاص داده شده به هوش مصنوعی هر شش ماه دو برابر می‌شود، می‌توان انتظار داشت که شاهد اکتشافات علمی توربوشارژ هوش مصنوعی باشیم و کار سریع‌تری را در زمینه‌هایی از پایداری گرفته تا امنیت غذایی و بیماری‌های نادیده گرفته انجام دهیم.

هوش مصنوعی «علم را با سرعت دیجیتال» برای ما به ارمغان می‌آورد. توجه داشته باشید که من گفتم «به ارمغان می‌آوریم، نه «به ارمغان می‌آوریم» که آینده از قبل اینجاست.

فقط یک مثال: برای یک دانشجوی فارغ التحصیل زیست شناسی یک پایان نامه کامل دکترا می گرفت تا شکل، چین خوردگی های یک پروتئین را کشف کند.

DeepMind’s AlphaFold شکل تقریباً هر پروتئین شناخته شده را کشف کرد – پیشرفتی که به ما معادل نزدیک به 400 میلیون سال پیشرفت علمی داد.

این مانند این است که هر مرد، زن و کودکی را در اروپا ببریم، آنها را تربیت کنیم تا دانشجوی کارشناسی ارشد زیست شناسی باشند، و از آنها بخواهیم کاری جز تا زدن پروتئین برای یک سال کامل انجام ندهند.

ما این نتایج را عمومی کردیم و اکنون بیش از یک میلیون محقق علمی از آنها برای پیشبرد کشف دارو و پزشکی شخصی استفاده می کنند.

پیشرفت‌های مشابه در گداخت هسته‌ای، پایداری، آب پاک، کشاورزی دقیق و موارد دیگر را تصور کنید، و شروع به دریافت ایده‌ای در مورد اینکه این فناوری چقدر قدرتمند، چقدر متحول‌کننده و سازنده خواهد بود به دست می‌آورید.

و با افزایش بهره وری، رقابت پذیری و رشد اقتصادی نیز افزایش می یابد.

اجازه دهید منظورم از آن را کمی بیان کنم.

گزارشی که به سفارش گوگل و در سال جاری توسط Public First منتشر شد، نشان داد که هوش مصنوعی مولد می تواند اندازه اقتصاد اتحادیه اروپا را 1.2 تریلیون یورو افزایش دهد و به طور متوسط ​​بیش از 70 ساعت در سال، معادل حدود دو هفته کار، صرفه جویی کند. . هوش مصنوعی با کمک به همه افراد در سراسر اتحادیه اروپا برای تمرکز بر وظایف سازنده و خلاقانه تر، می تواند رشد اقتصادی را تسریع کند و به نوبه خود به ما در پیشرفت در چالش های اجتماعی کمک کند.

ارقامی از این دست نشان می‌دهند که کشورهایی که احتمالاً در رقابت پیشتاز هستند، احتمالاً کشورهایی هستند که قادر به استقرار هوش مصنوعی و نوآوری با آن در مقیاس هستند.

اروپا هر نسل فرصتی برای استفاده از این فرصت بالقوه دارد. اما این به خودی خود اتفاق نمی افتد. ما به چارچوب‌های قانونی و خط‌مشی جدید نیاز داریم که بررسی‌های رقابت‌پذیری را پشت سر گذاشته باشند، استعدادهای هوش مصنوعی را در اروپا پرورش دهند، و نوآوری‌های هوش مصنوعی مسئولانه، دسترسی به بازارهای جدید و سرمایه‌گذاری جدید را ترویج کنند.

رهبری تکنولوژیک نیازمند تعادل بین نوآوری و مقررات است. نه مدیریت خرد پیشرفت، بلکه مسئول دانستن بازیگران در صورت نقض اعتماد عمومی.

مدت‌هاست گفته‌ایم که هوش مصنوعی آنقدر مهم است که نمی‌توان آن را تنظیم کرد، و آنقدر مهم است که نمی‌توان آن را به خوبی تنظیم کرد.

مسابقه باید برای بهترین مقررات هوش مصنوعی باشد، نه اولین مقررات هوش مصنوعی. به دنبال راه‌حل‌های آسان نیستید، بلکه ایجاد مبادلات سخت، بین امنیت و باز بودن، بین دسترسی به داده‌ها و حریم خصوصی، بین توضیح‌پذیری و دقت.

ما به تخصص نظارتی گسترده نیاز داریم، زیرا هر آژانسی باید یک آژانس هوش مصنوعی باشد. و ما به قوانین متناسب و مبتنی بر ریسک نیاز خواهیم داشت که بر اساس مقررات موجود باشد و به کسب و کارها اعتماد به نفس لازم برای ادامه سرمایه گذاری در نوآوری هوش مصنوعی را بدهد.

بگذارید واضح بگویم: چالش‌های واقعی در مورد موضوعاتی مانند اطلاعات نادرست، تبعیض، و آینده کار وجود دارد. اما ما در همه جبهه ها در حال پیشرفت واقعی هستیم – هیچ وقت چالشی وجود نداشته است که بشریت نتواند راهی برای مقابله با آن پیدا کند.

و شاید این نکته درستی باشد که باید به آن پایان داد.

زمانی که من در ایالات متحده بچه بودم، Star Trek در مورد فضا به عنوان “آخرین مرز” صحبت می کرد.

اما من آن را باور نمی کنم: علم یک مرز بی پایان است. با ریسک، بلکه با فرصت های بی حد و حصر.

هوش مصنوعی نه تنها می تواند سخت ترین چالش های اجتماعی ما را برطرف کند و مشکلات را در مرزهای علم حل کند، بلکه می تواند نفوذ ژئوپلیتیک اروپایی و دموکراتیک و مزیت رقابتی را ارتقا دهد.

ما تشویق می‌شویم که دولت‌ها را افزایش دهند: تلاش‌های تأیید هوش مصنوعی سنگاپور، چارچوب حامی نوآوری بریتانیا، فرمان اجرایی ایالات متحده، فرآیند هیروشیما در G7، و البته قانون هوش مصنوعی اتحادیه اروپا و اتحادیه اروپا -جلسات شورای تجارت و فناوری ایالات متحده

وقتی به سال 2023 نگاه می کنیم، ممکن است آن را به عنوان یک سال تعیین کننده در سفر هوش مصنوعی اروپا ببینیم.

همانطور که در ابتدای صحبتم گفتم، کشورهایی که امروز جسورانه و مسئولانه از این فناوری بهره می برند، کشورهایی هستند که فردا بهره وری و رقابت را به حداکثر خواهند رساند.

هر کشور، هر منطقه، باید از خود بپرسد “استراتژی دیجیتال ما چیست؟”

نه فقط استراتژی سایبری ما برای دفاع، بلکه استراتژی دیجیتال ما برای موفقیت.

ما این را مدیون یکدیگر هستیم که از طریق چارچوب‌های جهانی و طرفدار نوآوری و برنامه‌های سیاست مثبتی که فرصت را به حداکثر می‌رسانند، به درستی دست یابیم.

ما مشتاقانه منتظر همکاری با متفکران برجسته در هر دو سوی اقیانوس اطلس هستیم تا ابزارهای هوش مصنوعی جسورانه و مسئولانه بسازیم که به نفع همه باشد.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور