4 موضوع نامرئی زیست محیطی را با WHO کاوش کنید

وقتی صحبت از آلودگی هوا به میان می‌آید، تقریباً تمام جمعیت جهان (99٪) هوایی تنفس می‌کنند که فراتر از محدودیت‌های دستورالعمل WHO است. سر و صدا یک تهدید دست کم گرفته شده است که می تواند باعث تعدادی از مشکلات سلامتی شود، از جمله تأثیرات بر شنوایی، استرس و سیستم قلبی عروقی ما.

میکروپلاستیک‌ها در آب‌های دریایی، فاضلاب، آب شیرین، غذا، هوا و آب آشامیدنی، چه بطری‌شده و چه در آب لوله کشی، فراگیر هستند. به دلیل تحقیقات محدود، اثرات بهداشتی کامل میکروپلاستیک ها هنوز مشخص نیست، اما نگرانی شدید عمومی را ایجاد کرده است. در نهایت، منجمد دائمی، که زمانی تصور می شد دائمی باشد، شروع به آب شدن کرده است. این باعث می شود که مناظر به معنای واقعی کلمه در زمین فرو بروند و در نتیجه روستاها و زیستگاه ها آواره شوند. همچنین ممکن است اکنون میلیون ها تن دی اکسید کربن آزاد کند که هزاران سال در آن حبس شده است.

این چالش‌ها به‌طور هنری به‌عنوان مجسمه‌های پویا به تصویر کشیده می‌شوند که به ما کمک می‌کنند تا در تعامل باشیم و به طور شهودی در مورد تأثیرات نامرئی اینها بر سلامتی ما و فراتر از آن بیاموزیم. محققان تغییرات آب و هوایی سازمان جهانی بهداشت داده‌ها، اعتبارسنجی علمی، راه‌حل‌ها و فراخوان‌هایی را برای اقدام ارائه کرده‌اند تا مخاطبان بی‌شماری را قادر به برداشتن گام‌های مهم برای کاهش آسیب و حفظ سیاره ما برای نسل‌های آینده کنند.