رتبه بندی جستجو بر اساس چیزهای زیادی است، سیاست بریتانیا یکی نیست

در زمان من در گوگل، ناشران بریتانیا از هر گرایش سیاسی از من پرسیدند که چرا در جستجو رتبه بالاتری ندارند. پاسخ من همیشه یکسان است: رتبه بندی جستجو بر اساس چیزهای زیادی است، اما سیاست بریتانیا یکی از آنها نیست.

ما تمام تلاش خود را می کنیم تا محصولات خود را بسازیم و سیاست های خود را به گونه ای اجرا کنیم که گرایش های سیاسی را در نظر نگیریم. مردم برای ارائه نتایج مرتبط به گوگل اعتماد دارند. تحریف نتایج برای اهداف سیاسی این اعتماد را تضعیف کرده و به کسب و کار ما آسیب می رساند.

این سوال به اصول نحوه عملکرد جستجو برمی گردد. هنگامی که یک پرس و جو را تایپ می کنید، ممکن است هزاران یا حتی میلیون ها صفحه وب یا سایر اطلاعات مرتبط وجود داشته باشد. در کسری از ثانیه، سیستم‌های جستجوی خودکار Google این مورد را مرتب می‌کنند تا مرتبط‌ترین و مفیدترین نتایج را برای آنچه به دنبال آن هستید بیابند. صدها عامل وجود دارد که تعیین می کند کدام نتایج نشان داده می شوند – از کیفیت و تازگی گرفته تا کلمات جستجوی شما، تخصص منابع، و مکان و تنظیمات جستجوگر.

ما می دانیم که جستجو همیشه می تواند بهتر باشد. به همین دلیل است که ما هر سال صدها هزار آزمایش انجام می دهیم و بازخوردهایی را از رتبه دهندگان کیفیت جستجوی شخص ثالث دریافت می کنیم که منجر به هزاران پیشرفت می شود که همه آنها به شدت آزمایش شده اند.

همراه با آزمایش خود ما، مطالعات مستقل از جمله استنفورد و اکونومیست نشان داده‌اند که هیچ گونه سوگیری سیاسی در نتایج جستجو و اخبار وجود ندارد. همانطور که اکونومیست نتیجه گرفت: «گوگل به گزارش‌های معتبر پاداش می‌دهد، نه به سیاست‌های چپ‌گرا». ناشران دیگر بریتانیا نیز چنین کرده اند تحقیقات خود را انجام دادند.

این سوالات از همه طرف مطرح می شود و ما همیشه خوشحالیم که نحوه عملکرد سیستم هایمان را توضیح دهیم. تا زمانی که این گونه سوالات را از هر گوشه ای از طیف سیاسی دریافت کنم، می دانم که داریم کار خود را انجام می دهیم.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور