منسوخ شدن آتی ابزار محدود کننده نرخ خزیدن در کنسول جستجو | وبلاگ مرکزی جستجوی گوگل | Google for Developers

جمعه 24 نوامبر 2023

ابزار محدودکننده سرعت خزیدن در کنسول جستجو در تاریخ 8 ژانویه 2024 منسوخ شده است. این ابزار بیش از یک دهه است که در دسترس بوده است، اما با بهبودهایی که در منطق خزیدن خود و سایر ابزارهای موجود در دسترس ناشران انجام داده ایم، مفید بودن آن از بین رفته است. .

Googlebot به نحوه پاسخ سایت – یا به طور خاص تر سروری که سایت را مدیریت می کند – به درخواست های HTTP Googlebot واکنش نشان می دهد. به عنوان مثال، اگر سرور به طور مداوم HTTP را برمی گرداند
500 کدهای وضعیت برای طیف وسیعی از URL ها، Googlebot به طور خودکار و تقریباً بلافاصله خزیدن را کاهش می دهد. به طور مشابه، اگر زمان پاسخگویی به درخواست ها به میزان قابل توجهی طولانی تر شود، Googlebot به طور خودکار کند می شود. اگر خزیدن شدید غیرمعمولی را تجربه می کنید که سایت شما به تنهایی قادر به مدیریت آن نیست، به این مقاله راهنما مراجعه کنید.

در مقابل، ابزار محدود کننده نرخ اثر بسیار کندتری داشت. در واقع ممکن است یک روز طول کشیده باشد تا محدودیت های جدید در خزیدن اعمال شود. خوشبختانه، صاحبان سایت به ندرت مجبور به استفاده از این ابزار بودند، و کسانی که در بسیاری از موارد سرعت خزیدن را به حداقل می رساندند. با منسوخ شدن ابزار محدودکننده خزیدن، حداقل سرعت خزیدن را نیز روی نرخ پایین‌تری تنظیم می‌کنیم که با محدودیت‌های سرعت خزیدن قدیمی قابل مقایسه است. این بدان معناست که اگر علاقه جستجو کم باشد و خزنده‌های ما پهنای باند سایت را هدر ندهند، به طور مؤثر تنظیماتی را که برخی از صاحبان سایت در گذشته تنظیم کرده‌اند، رعایت می‌کنیم.

به دلیل پیشرفت در مدیریت خودکار نرخ خزیدن، و با روحیه ساده نگه داشتن کارها برای کاربران، ما این ابزار را در کنسول جستجو منسوخ خواهیم کرد. ما فرم گزارش Googlebot را برای گزارش فعالیت‌های غیرمعمول Googlebot و موارد اضطراری نگه می‌داریم، اما به خاطر داشته باشید که سریع‌ترین راه برای کاهش نرخ خزیدن، آموزش Googlebot از طریق پاسخ‌های سرور همانطور که در مستندات ما شرح داده شده است.

اگر سؤال یا نظری دارید، در انجمن مرکزی جستجوی Google ما بنویسید.

ارسال شده توسط Gary Illyes و Nir Kalush

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور