سامسونگ نقض امنیتی را که در جولای 2022 رخ داده است، فاش می کند

در ایمیلی که اخیراً برای مشتریان ارسال شده است، سامسونگ اطلاعاتی را در مورد یک نقض امنیتی بسیار جدی که اخیراً رخ داده است، شرح می دهد. این هک جدید به پایگاه داده سامسونگ به طور بالقوه برخی از اطلاعات ارزشمند مشتریان را فاش کرده است، اگرچه سامسونگ در حال کار بر روی این موضوع است.

بر اساس ایمیلی که امروز برای مشتریان ارسال شد، سامسونگ اعلام کرده است که نقض امنیتی در سیستمش منجر به افشای احتمالی اطلاعات خصوصی مشتریان شده است. در حالی که جزئیات زیادی در مورد خود حمله در دسترس نیست، این شرکت خاطرنشان کرد که این حمله در اواخر جولای سال جاری اتفاق افتاد، ظاهرا درست قبل از موج پیش‌سفارش‌های Fold 4 و Flip 4.

در اواخر ژوئیه 2022، یک شخص ثالث غیرمجاز اطلاعاتی را از برخی از سیستم های ایالات متحده سامسونگ به دست آورد. در تاریخ 4 آگوست 2022 یا حدوداً، از طریق تحقیقات مداوم خود به این نتیجه رسیدیم که اطلاعات شخصی برخی از مشتریان تحت تأثیر قرار گرفته است.

اطلاعات فاش شده ممکن است به ازای هر مشتری سامسونگ متفاوت باشد، زیرا همه افراد به طور یکسان در این نقض امنیت داده تحت تأثیر قرار نگرفته اند. برای برخی، این اطلاعات ممکن است شامل جزئیات تماس – احتمالاً نام، آدرس و ایمیل – تاریخ تولد و حتی اطلاعات ثبت محصول باشد. این نامه قویاً نشان می دهد که امنیت اجتماعی و اطلاعات کارت اعتباری/دبیت در این حمله در خطر نبوده است.

این بیانیه کمی مبهم است، اگرچه قابل درک است زیرا شرکت هنوز در تلاش است تا وضعیت را کشف کند. “اطلاعات ثبت محصول” می تواند به معنای چندین چیز باشد، از جمله نام کاربر، اگرچه می تواند به معنای IMEI دستگاه نیز باشد. در هر صورت، این اطلاعاتی نیست که باید برای عوامل مخرب گم شود.

سامسونگ اشاره کرده است که یک بازرس شخص ثالث برای بررسی این حمله و همچنین مقامات استخدام شده است. سایر اقدامات انجام شده شامل صفحه سؤالات متداول برای مشتریان برای رسیدگی به نگرانی ها است.

به نظر می رسد این حمله فقط مشتریان ایالات متحده را تحت تأثیر قرار داده است، اگرچه احتمالاً موارد ناشناخته زیادی در وضعیت فعلی وجود دارد. شرکتی به بزرگی با گستره وسیعی مانند سامسونگ که در معرض نقض امنیتی قرار می گیرد، هرگز وضعیت خوبی نیست، اگرچه به نظر نمی رسد آنقدر که می توانست جدی باشد.

اطلاعات بیشتر در مورد سامسونگ:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: