به‌روزرسانی سپتامبر 2022 سامسونگ برای دستگاه‌های گلکسی منتشر می‌شود

سامسونگ از نظر انتشار به‌موقع به‌روزرسانی‌ها، به عنوان یکی از سازندگان بهتر دستگاه‌های اندرویدی شهرت پیدا کرده است. آخرین به‌روزرسانی امنیتی اندروید برای سپتامبر 2022 برای این گوشی‌ها و تبلت‌های گلکسی سامسونگ عرضه شده است.

به‌روزرسانی امنیتی سپتامبر 2022 سامسونگ – چه جدید است

سامسونگ با خارج شدن از الگوی معمول انتشار به‌روزرسانی‌ها قبل از شروع ماه جدید، عرضه وصله امنیتی سپتامبر 2022 را برای دستگاه‌های گلکسی تا روز بعد از به‌روزرسانی گوگل گوشی‌های پیکسل خود آغاز نکرد. مانند همیشه، سامسونگ بولتن به روز رسانی امنیتی جداگانه خود را منتشر کرده است که اصلاحات و بهبودهای ارائه شده در وصله این ماه را ارائه می دهد.

علاوه بر 24 مشکل امنیتی که در بولتن امنیتی اندروید گوگل گنجانده شده است، سامسونگ حداقل 21 اکسپلویت را که انحصاری دستگاه های گلکسی بود، اصلاح کرده است. یکی از آسیب‌پذیری‌ها، با علامت «بالا»، از یکی از ویژگی‌های Samsung Knox برای «انعطاف دائمی خدمات محلی» سوء استفاده کرد.

فراتر از پیشرفت‌های امنیتی معمولی، به‌نظر نمی‌رسد به‌روزرسانی سپتامبر 2022 هیچ تغییری در عملکرد دستگاه‌هایی که تاکنون روی آن‌ها منتشر شده است، نداشته باشد.

دستگاه‌های دارای به‌روزرسانی امنیتی سپتامبر ۲۰۲۲ سامسونگ

در اواخر، سامسونگ یک شل تمایل به ارائه به‌روزرسانی‌ها برای گوشی‌های خود از جدیدترین به قدیمی‌ترین، با اولویت کمی بیشتر به دستگاه‌های رده بالایی مانند پرچمداران Galaxy S و Galaxy Z تاشو. طی هفته‌های آینده، به‌روزرسانی ماه سپتامبر مطمئناً برای دستگاه‌های بیشتری در مجموعه گسترده‌تر گلکسی ارائه خواهد شد.

این لیست شامل یادداشتی در مورد اینکه این به‌روزرسانی برای اولین بار در کجا عرضه شد و اینکه آیا در ایالات متحده نیز در دسترس است، خواهد بود. طبق معمول، آخرین موارد اضافه شده با پررنگ مشخص می شوند.

سری گلکسی اس

گوشی‌های سری گلکسی اس، بین قیمت‌های ممتاز و محبوبیت رایج، اغلب جزو اولین گوشی‌هایی هستند که به‌روزرسانی‌های امنیتی هر ماه را دریافت می‌کنند. این تمرکز نیز از زمانی که سامسونگ در سال‌های اخیر ویژگی‌های انحصاری نوت را به سری گلکسی اس ارائه کرد، بهبود یافته است.

سامسونگ این ماه را با انتشار پچ جدید برای گوشی‌های پرچمدار سال گذشته، سری گلکسی اس 21، از 7 سپتامبر آغاز کرد. گلکسی اس 20 FE 5G دقیقاً پشت سر گذاشته شد و در همان روز به‌روزرسانی را در بسیاری از اروپا دریافت کرد.

  • Galaxy S21 / S21+ / S21 Ultra — G99xBXXS5CVHI (برای اولین بار در آلمان منتشر شد)
  • Galaxy S20 FE 5G — G781BXXU4FVI1 (برای اولین بار در اروپا منتشر شد)

سری گلکسی نوت

سامسونگ گلکسی نوت 20 اولترا

خط تولید گلکسی نوت از سال 2021 متوقف شد و نسل نوت 20 آخرین عرضه این سری را نشان می‌دهد. با این حال، بسیاری از این دستگاه‌ها هنوز به طور فعال توسط سامسونگ پشتیبانی می‌شوند و به‌روزرسانی‌های مداوم را دریافت می‌کنند. قابل ذکر است که این ماه به پایان به‌روزرسانی‌های گلکسی نوت 9 می‌رسد.

جای تعجب نیست، اولین گلکسی نوت که برای ماه سپتامبر به روز شد، جدیدترین گلکسی نوت 20 بود که در 7 سپتامبر این وصله را دریافت کرد.

  • Galaxy Note 20 / Note 20 Ultra — N98xFXXS5FVH7 (برای اولین بار در اروپا منتشر شد)

سری گلکسی A/M/F

Samsung Galaxy A52 در صفحه به روز رسانی

سامسونگ علاوه بر ارائه‌های رده بالا، تعداد زیادی گوشی اندرویدی مقرون به صرفه‌تر نیز دارد. بین گزینه‌های میان‌رده تا میان‌رده‌ی بالای سری گلکسی A و گزینه‌های پایین‌تر در سری گلکسی M و گلکسی F، سامسونگ به‌روزرسانی‌های منظم و شگفت‌آوری را حتی برای گوشی‌های ارزان‌تر خود ارائه می‌کند.

تا آن زمان، در همان روزی که گلکسی اس 21 به‌روزرسانی شد، سامسونگ یک به‌روزرسانی برای گلکسی A52s 5G ارائه کرد.

  • Galaxy A52s 5G — A528BZTU1CVH6 (برای اولین بار در تایوان منتشر شد)

چگونه آخرین OTA را در دستگاه Galaxy خود بررسی کنید

اگر قرار است دستگاه شما قبلاً به‌روزرسانی شده باشد، اما پچ شخصاً برای شما ارسال نشده است، می‌توانید به‌روزرسانی دستی را امتحان کنید. به سادگی برنامه Settings را باز کنید، روی “Software update” ضربه بزنید و “Download and install” را انتخاب کنید.

این مقاله اولین بار در 7 سپتامبر منتشر شد و آخرین بار در 7 سپتامبر به روز شد.

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: