سامسونگ نوار وظیفه Android 12L را با لانچر شخص ثالث غیرفعال می کند

ویژگی کلیدی Android 12L برای تبلت‌ها و تاشوها نوار وظیفه است، اما یک نکته عجیب در دستگاه‌های سامسونگ وجود دارد که هنگام استفاده از یک راه‌انداز شخص ثالث، نوار وظیفه را غیرفعال می‌کند.

سامسونگ اندروید 12L را به عنوان بخشی از به‌روزرسانی One UI 4.1.1 خود عرضه کرد و جدیدترین ویژگی‌های صفحه نمایش بزرگ گوگل را به گوشی‌های تاشو و تبلت‌های خود آورد. با این به‌روزرسانی، نوار وظیفه اولین بار در گلکسی زد فولد 4 آمد، اما از آن زمان به گلکسی زد فولد 3، گلکسی تب اس 8 و گلکسی تب اس 7 نیز گسترش یافته است.

با این حال، یکی از عوارض جانبی کوچک استفاده از نوار وظیفه Android 12L در دستگاه سامسونگ این است که این ویژگی هنگام استفاده از یک راه‌انداز شخص ثالث غیرفعال می‌شود. گزینه هایی مانند Nova Launcher یا Niagara گزینه روشن کردن نوار وظیفه را در منوی تنظیمات غیرفعال می کنند.

اگرچه این کمی ناامید کننده است، اما تا حدی منطقی است.

با کنکاش در تنظیمات گلکسی زد فولد 4، دور زدن نوار وظیفه خاکستری شده در نسخه اندروید 12L سامسونگ نسبتاً آسان است. به تنظیمات > نمایشگر > نوار پیمایش بروید و به سمت پایین بروید تا به «چیز دیگری می‌گردید؟» بخش دارای یک میانبر برای تنظیمات نوار وظیفه است. با ضربه زدن روی آن گزینه روشن کردن نوار وظیفه حتی اگر از یک راه‌انداز شخص ثالث استفاده می‌کنید، نشان می‌دهد، اما دیدن آن بسیار آسان است. چرا سامسونگ این گزینه را غیرفعال کرده است.

تنها در عرض چند دقیقه از استفاده از نوار وظیفه گلکسی زد فولد 4 با پرتاب نیاگارا – یکی از معدود لانچرهایی که با دو نمایشگر Fold 4 منطقی است – متوجه خواهید شد که نوار وظیفه همچنان در منوی چندوظیفه ای نشان داده می شود و اغلب خراب می شود. ، هیچ برنامه ای را نشان نمی دهد. در روزی که برای اولین بار این را آزمایش کردم، متوجه شدم که نوار وظیفه بیشتر و بیشتر دچار مشکل می شود و برای رفع آن نیاز به روشن و خاموش کردن ویژگی دارد.

در اندروید «استوک» یا حداقل در تلفن‌های پیکسل، Android 12L و Android 13 هنگام استفاده از راه‌انداز شخص ثالث نوار وظیفه را غیرفعال نمی‌کنند. در عوض، ممکن است همچنان نوار وظیفه را در حالی که در راه‌انداز است نشان دهد، و ممکن است نمادهای موجود در نوار وظیفه را با نمادهای موجود در داک راه‌انداز همگام‌سازی نکند.

به نظر می رسد این رفتاری است که در آینده قابل پیش بینی شاهد آن خواهیم بود، اما شاید مانند مشکلات مربوط به حرکات ناوبری و لانچرهای شخص ثالث، اندروید به مرور زمان این ویژگی را گسترش دهد.

اطلاعات بیشتر در مورد سامسونگ:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: