سنسور دوربین 200 مگاپیکسلی سامسونگ راه اندازی شد، اما نه برای Galaxy S23 Ultra

دوربین‌های گوشی‌های هوشمند ما همچنان بهتر و بهتر می‌شوند و سامسونگ بار دیگر در حال تلاش است. این هفته، سامسونگ یک سنسور دوربین 200 مگاپیکسلی جدید را معرفی کرد، اما انتظار نداریم به این زودی ها در یک دستگاه گلکسی نمایش داده شود.

سامسونگ ISOCELL HP3 که امروز در یک پست وبلاگ معرفی شد، یک سنسور دوربین 200 مگاپیکسلی جدید است که برای گوشی‌های هوشمند طراحی شده است. HP3 جدید، دومین حسگر دوربین 200 مگاپیکسلی است که سامسونگ فاش کرده است، اما اولین سنسور، HP1، هرگز در یک گوشی هوشمند تولید شده به‌طور گسترده استفاده نشد.

HP3 چه چیز جدیدی دارد؟ به گفته سامسونگ، سنسور دوربین 200 مگاپیکسلی جدید دارای کوچکترین پیکسل های صنعت است که فقط 0.56 میکرومتر (μm) اندازه دارد.

اندازه سنسور خود 1/1.4 اینچ است که 200 میلیون پیکسل در آن اندازه دارد. طبق معمول با این سنسورهای بزرگ، سامسونگ یا چهار پیکسل را در یک پیکسل ترکیب می‌کند و یک تصویر 50 مگاپیکسلی تولید می‌کند، یا 16 پیکسل را در یک پیکسل و یک تصویر 12.5 مگاپیکسلی ایجاد می‌کند. در هر دو مورد، شما یک خروجی نهایی را دریافت می کنید که روشن تر و پر جنب و جوش تر است.

Samsung ISOCELL HP3 قادر به فیلمبرداری با سرعت 8K/30fps یا 4K/120fps است. همچنین در طول عکسبرداری 8K، “کمترین کاهش میدان دید” وجود دارد.

با این حال، اگر امیدوار بودید که سامسونگ این سنسور جدید را در گلکسی اس 23 اولترا قرار دهد، ناامید شده‌اید. جهان یخی می گوید این سنسور خاص در گوشی هوشمند پرچمدار آینده وجود نخواهد داشت، اگرچه مشخص نیست که این گوشی از چه چیزی استفاده خواهد کرد. شایعات قبلی ادعا می‌کردند که یک سنسور 200 مگاپیکسلی در کارت‌ها وجود دارد.

در هر صورت، دیدن جلو انداختن دوربین های گوشی های هوشمند همیشه عالی است.

اطلاعات بیشتر در مورد سامسونگ:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: