Riksbank سوئد در پی حمله سایبری Tietoevry به پلیس مراجعه می کند | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — بانک مرکزی سوئد پس از غیرقابل دسترس شدن برخی از سیستم های IT توسط یک حمله باج افزاری که مشتریان شرکت نرم افزار فنلاندی Tietoevry Oyj را از آخر هفته گذشته فلج کرده است، گزارش پلیس ارائه کرده است.

به گفته یکی از سخنگویان، منابع انسانی و سیستم های حقوق و دستمزد Riksbank در روز پنجشنبه پس از حمله همچنان از کار افتاده بودند. تعداد زیادی سازمان دولتی و شرکت های خصوصی در سوئد از جمله پارلمان این کشور و بزرگترین زنجیره سینمای آن ضربه خورده اند.

حمله یک گروه باج افزار معروف به Akira در ساعات اولیه روز شنبه یک مرکز داده Tietoevry در سوئد را هدف قرار داد. در حالی که شرکت توانست واحد آسیب دیده را ایزوله کند، بازیابی سیستم ها و خدمات هنوز در حال انجام است.

به عنوان بخشی از این پیامدها، تماشاگران فیلم قادر به خرید آنلاین بلیط از Filmstaden نیستند، سیستم پرونده های مراقبت های بهداشتی بیمارستان ها مختل شده است و دانشگاه ها قادر به دسترسی به پایگاه های اطلاعاتی کارکنان نیستند.

اخیراً باج‌افزارها و حملات سایبری به اهداف با ارزش بالا افزایش یافته است و هکرها همه چیز را از بزرگترین بنادر استرالیا گرفته تا کازینوهای لاس وگاس مورد توجه قرار داده‌اند. در اوایل این هفته، تیم های وام دهنده اوراق بهادار در دو بانک بزرگ در ایالات متحده مجبور به استفاده از صفحات گسترده در پی حمله باج افزار به شرکت فناوری مالی EquiLend شدند.

مورگان دمبوسکی، تحلیلگر شرکت امنیت سایبری Sophos، آکیرا، که در ماه مارس گذشته ظهور کرد، یک “تهدید باج افزار بزرگ” نامیده شد. او اواخر سال گذشته گزارش داد که این گروه به طیف وسیعی از سازمان‌ها در اروپا، آمریکای شمالی و استرالیا حمله کرده است و صدها قربانی گرفته است.

شرکت مستقر در اسپو در فنلاند روز پنجشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که Tietoevry «تیم گسترده ای از کارشناسان و تکنسین ها» دارد که به طور شبانه روزی برای بازگرداندن خدمات به مشتریان کار می کنند.

ونکه بوردال، رئیس خدمات فناوری Tietoevry در سوئد گفت: «ما از ناراحتی ناشی از این حمله مخرب به مشتریان خود و همه کسانی که تحت تأثیر آن قرار گرفته اند متأسفیم. ما به همکاری نزدیک خود با پلیس و سایر مقامات ادامه خواهیم داد و از هر طریق ممکن برای حمایت از تحقیقات از آنها حمایت خواهیم کرد.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور