Riken برای افزودن سیستم کوانتینیوم مدل H1 به پلتفرم هیبریدی کوانتومی | دانش مرکز داده

Quantinuum فناوری محاسبات کوانتومی تله یونی سری H1 خود را در محل پردیس مرکز تحقیقات ملی ژاپن و محاسبات با کارایی بالا (HPC) Riken نصب خواهد کرد.

Riken پلت فرم H1 را با فناوری HPC خود، از جمله Fugaku، دومین ابررایانه سریع جهان پس از HPE Cray’s Frontier، یکپارچه خواهد کرد.

پلت فرم ترکیبی ابررایانه کوانتومی از یک برنامه تحقیقاتی پشتیبانی می کند که سافت بانک، دانشگاه توکیو و دانشگاه اوزاکا در حال توسعه ابزارها و برنامه های کاربردی برای ادغام موثر رایانه های کوانتومی با ابر رایانه های کلاسیک هستند.

سازمان توسعه فناوری‌های صنعتی و انرژی‌های جدید ژاپن نیز پروژه‌ای را برای نشان دادن مزایایی که چنین پلتفرم‌های هیبریدی کوانتومی می‌توانند برای استقرار به عنوان خدمات در دوره بعد از 5G داشته باشند، سفارش داده است.

راجیب حضرا، مدیرعامل کوانتینووم، گفت: «کوانتینووم سابقه ای به عنوان یک رهبر تجاری در محاسبات کوانتومی دارد و ما امیدواریم که دانش فنی و عملیاتی خود را به ارمغان بیاوریم و در دستیابی به اهداف پروژه سهیم باشیم.

«رایانه کوانتومی سری H ما به طور منحصر به فردی آماده است تا پیشرفت های پیشگامانه را توسط محققان در سراسر جهان فراهم کند. ما خوشحالیم که این تعامل به محققان RIKEN و سایر مؤسسات ژاپنی اجازه می دهد از قدرت و توانایی کامل رایانه کوانتومی سری H ما بهره مند شوند.

فوجیتسو و ریکن یک کامپیوتر کوانتومی ابررسانا 64 کیوبیتی را در مرکز همکاری Riken RQC-Fujitsu در اکتبر 2023 افتتاح کردند. کنسرسیومی شامل Riken، Fujitsu و AWS سومین کامپیوتر کوانتومی ژاپن را در دانشگاه اوزاکا در دسامبر راه اندازی کرد.

معاون بخش پلت فرم مشارکتی HPC کوانتومی Riken، میتسوهیسا ساتو، گفت: «رایانه‌های کوانتومی پیشرفته NISQ اکنون با افزایش تعداد کیوبیت‌ها و بهبود وفاداری به مرحله عملی می‌روند.

از دیدگاه HPC، رایانه‌های کوانتومی دستگاه‌هایی هستند که برنامه‌های علمی را که به طور معمول در ابررایانه‌ها اجرا می‌شوند سرعت می‌بخشند و محاسباتی را امکان‌پذیر می‌کنند که هنوز توسط ابررایانه‌ها قابل حل نیستند. Riken متعهد به توسعه نرم‌افزار سیستمی برای محاسبات ترکیبی کوانتومی-HPC، با بهره‌گیری از قابلیت‌ها و تجربه علمی جامع خود در توسعه و بهره‌برداری از ابررایانه‌های پیشرفته مانند فوگاکو است.

این مقاله در ابتدا در IoT World Today ظاهر شد

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور