دسترسی برنامه به Google Drive را لغو کنید

احتمال اینکه هر چند وقت یکبار با اپلیکیشنی مواجه شوید که بخواهد به Google Drive دسترسی داشته باشد، معمولاً بسیار زیاد است. بسیاری از برنامه‌ها از Google Drive شما به عنوان یک روش پشتیبان استفاده می‌کنند و ذخیره داده‌های شما را آسان می‌کنند. متأسفانه، این می تواند یک خطر امنیتی نیز باشد. این راهنما شما را با نحوه حذف داده های برنامه و لغو دسترسی در Google Drive آشنا می کند.

چرا برنامه ها نیاز به دسترسی به Google Drive دارند؟

همانطور که گفته شد، دسترسی به Google Drive ذخیره سازی اطلاعات پشتیبان شما را برای برخی برنامه ها بسیار آسان می کند. با این حال، این می تواند یک شمشیر دو لبه باشد. پشتیبان‌گیری از داده‌ها مفید است، اما ذخیره‌سازی این روزها اساساً مانند پول است. شما فقط مقدار زیادی از آن را در Google Drive دریافت می کنید، و اگر بیشتر می خواهید، باید ماهانه هزینه ای بپردازید.

به عنوان مثال، Whatsapp برنامه ای است که از Google Drive برای ذخیره داده های چت شما استفاده می کند. لزوماً نمی‌توانید برای صادرات یا هر چیز دیگری به آن داده‌ها دسترسی داشته باشید، اما به حساب Googe شما مرتبط است و فضایی را در Drive اشغال می‌کند.

بررسی و لغو

از نقطه نظر امنیتی، اجازه دادن به برنامه‌ها برای دسترسی به Google Drive شما نیز می‌تواند خطرناک باشد. اگرچه به احتمال زیاد برنامه یا توسعه دهندگان آن به روشی مخرب عمل نمی کنند، افرادی که به آن داده ها دسترسی پیدا می کنند همیشه از آن استاندارد پیروی نمی کنند.

با گذشت زمان، بررسی برنامه هایی که به Google Drive شما دسترسی دارند، تمرین خوبی است. به احتمال زیاد برنامه‌هایی را پیدا خواهید کرد که حتی به خاطر نمی‌آورید از آن‌ها استفاده کرده‌اید، چه رسد به اینکه به Google Drive دسترسی داشته باشید. چک کردن هر چند وقت یکبار به شما این فرصت را می دهد که بررسی کنید کدام برنامه ها دسترسی دارند و در صورت لزوم آن دسترسی را لغو کنید.

جنبه سودمند انجام این کار این است که وقتی دسترسی را لغو می کنید، داده های برنامه ذخیره شده برای این برنامه ها نیز حذف می شوند. اگر تا به حال پوشه‌های Google Drive خود را بررسی کرده‌اید و به دنبال مواردی بوده‌اید که فضای زیادی را اشغال می‌کنند تا متوجه شوید که پاک کردن داده‌های شما تفاوتی در میزان فضای ذخیره‌سازی استفاده شده ندارد، شما تنها نیستید. لغو دسترسی از برنامه‌ها ممکن است مقدار مناسبی از داده را حذف کند و فضایی را در Google Drive شما آزاد کند.

نحوه لغو دسترسی از Google Drive و حذف داده های برنامه

Google Drive بررسی اینکه کدام برنامه ها به Google Drive دسترسی دارند بسیار آسان می کند. در اینجا نحوه لغو دسترسی و حذف داده های برنامه در Google Drive آمده است:

  1. در Chrome for desktop، به drive.google.com بروید.
  2. پس از ورود به سیستم و مشاهده صفحه اصلی فایل، روی آن کلیک کنید چرخ دنده تنظیمات در بالا
  3. کلیک تنظیمات.
  4. کلیک مدیریت برنامه ها.
  5. به برنامه هایی که دسترسی دارند نگاه کنید و یکی را پیدا کنید که می خواهید دسترسی به آن را لغو کنید. کلیک گزینه ها.
  6. از آنجا کلیک کنید از Drive جدا شوید.

توجه داشته باشید: Google Drive در این صفحه به شما نشان می دهد که آیا برنامه همچنان دسترسی دارد یا خیر. اگر اینطور نیست، داده ها همچنان در Google Drive شما هستند و باید حذف شوند.

خودشه! پس از انجام این فرآیند، آن داده‌ها از Google Drive حذف می‌شوند و برنامه دیگر دسترسی نخواهد داشت. این یک راه عالی برای حفظ امنیت و اطمینان از عدم دسترسی برنامه‌ها زمانی است که شما نمی‌خواهید.

اطلاعات بیشتر در گوگل درایو:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور