Reddit خراب است؟ چرا Subreddit های مورد علاقه شما خصوصی شدند

هزاران subreddit محبوب از 12 تا 14 ژوئن در پاسخ به تغییرات برنامه ریزی شده در Reddit API به تحریم Reddit پیوستند.

Reddit چشم انداز خود را برای آینده Reddit API در ماه آوریل ارائه کرد که شامل اجرای یک ساختار قیمت گذاری برتر برای دسترسی به آن بود.

این تغییرات می‌تواند برنامه‌های شخص ثالثی را که کاربران برای تجربه ارزشمند Reddit به آن‌ها تکیه می‌کنند، از بین ببرد، مانند آن‌هایی که گردانندگان از آن‌ها برای ایمن نگه داشتن subreddits برای اعضا در برابر محتوای مضر و هرزنامه استفاده می‌کنند.

ارسال پیام برای ذخیره برنامه های شخص ثالث

در پستی از r/Save3rdPartyApps، ناظران خواسته‌های خود، انجمن‌های جایگزین برای پیوستن، فهرستی از subreddit‌های شرکت‌کننده، و دستورالعمل‌هایی در مورد نحوه خصوصی کردن subreddit خود را فهرست کردند.

درخواست هایی که Reddit در مورد API در نظر می گرفت شامل موارد زیر بود:

 • به برنامه‌های شخص ثالث اجازه دهید تبلیغات خود را اجرا کنند و یک مدل سهم درآمد ارائه کنند تا آنها را پایدار کند. این شامل کاهش قیمت API و دادن زمان به برنامه ها برای تنظیم است.
 • Reddit API را با افزودن ویژگی‌هایی مانند آپلود تصویر، چت، اعلان‌ها و افزایش محدودیت‌های نرخ بهبود دهید.
 • بهتر است با جوامع معلول ارتباط برقرار کنید و مشورت کنید. این تغییرات تأثیر منفی بر برنامه های دسترسی برای کاربران نابینا دارد. نحوه اعطای معافیت های دسترسی را روشن کنید.
 • به توسعه‌دهندگان برنامه‌های دسترس‌پذیری که جایگزینی برای برنامه رسمی غیرقابل دسترس Reddit ارائه می‌کنند، غرامت پرداخت کنید.
 • به برنامه‌های شخص ثالث اجازه دسترسی به محتوای NSFW را بدهید تا زمانی که سیستم‌های تأیید سن و تعدیل مناسب را پیاده‌سازی کنند. Reddit در حال حاضر فقط این اجازه را در برنامه های رسمی خود می دهد.
مطالب پیشنهادی  گوگل به‌روزرسانی‌های Kakaotalk را در کره به دلیل صورت‌حساب متوقف می‌کند

طبق پستی از r/ModCoord، بیش از 28 هزار ناظر از تقریباً 8 هزار ساب ردیت در آن شرکت دارند. برخی از جوامع، مانند r/Science و r/todayilearned، هر کدام بیش از 30 میلیون عضو دارند.

Subreddits، از جمله r/bigSEO، پیام‌هایی مانند موارد زیر را نمایش می‌دهد تا به اعضا اطلاع دهد که چه اتفاقی می‌افتد. جان مولر، تحلیلگر جستجوی گوگل، از اعتراض حمایت کرد و قیمت گذاری و ارتباطات Reddit در مورد تغییرات API را «ناامیدکننده» خواند.

subreddit خصوصیاسکرین شات از Reddit، ژوئن 2023

ناظران Subreddit بولتن هایی را به جوامع Reddit، وب سایت ها و دیگر پلتفرم های اجتماعی خود ارسال کردند تا قصد خود را برای پشتیبانی از برنامه های شخص ثالث اعلام کنند.

Reddit خراب است؟ چرا Subreddit های مورد علاقه شما خصوصی شدنداسکرین شات از آرشیو ردیت/اینترنت، ژوئن 2023
Reddit خراب است؟ چرا Subreddit های مورد علاقه شما خصوصی شدندتصویر از AskHistorians.com، ژوئن 2023

برخی از ساب‌ردیت‌ها راه‌های مختلفی را برای نشان دادن پشتیبانی بدون اینکه کاملاً غیرقابل دسترس باشند، انتخاب کردند، مانند بازی‌های r/ که در عوض تصمیم گرفتند به حالت محدود بروند.

آیا Reddit هم پایین است؟

علاوه بر بسته شدن درب‌های زیرمجموعه‌های شرکت‌کننده، بخش‌هایی از Reddit در اولین صبح اعتراض از کار افتاد و ده‌ها هزار کاربر در ایالات متحده از قطعی‌هایی از طریق DownDetector خبر دادند.

reddit پایین استاسکرین شات از Reddit/DownDetector، ژوئن 2023

رسیدگی به نگرانی‌های مربوط به تغییرات API Reddit

تلاش استیو هافمن، مدیر عامل Reddit برای رسیدگی به نگرانی‌های جامعه در مورد تغییرات API چند روز قبل از اعتراض، ناظران را از اجرای برنامه‌های تعطیلی منع نکرد.

مطالب پیشنهادی  قیمت ساعت پیکسل برای بریتانیا و اروپا فاش شد

هافمن در این پست اظهار داشت که Reddit باید به یک تجارت خودپایه تبدیل شود و دیگر نمی تواند به استفاده از داده های بالا توسط برنامه های تجاری شخص ثالث کمک مالی کند.

او نکات زیر را در مورد انتظارات مدیران و توسعه دهندگان به اشتراک گذاشت.

 • دسترسی رایگان API در 100 پرس و جو در دقیقه برای مشتریان OAuth و ده پرس و جو در دقیقه برای مشتریان غیر OAuth باقی می ماند. این 90 درصد برنامه ها را پوشش می دهد.
 • دسترسی به API ممتاز برای استفاده بیشتر 0.24 دلار به ازای هر 1000 تماس API هزینه خواهد داشت (برای برنامه‌های معمولی کمتر از 1 دلار در ماه). برخی از برنامه‌ها، مانند Apollo، تصمیم گرفته‌اند که این قیمت‌گذاری برای آنها کار نمی‌کند.
 • ابزارهای مد مانند RES و Toolbox به دسترسی رایگان API ادامه خواهند داد. دسترسی Pushshift برای حالت‌های تأیید شده بازیابی می‌شود.
 • ربات‌های مد که ارزش رایگان را برای کاربران فراهم می‌کنند، همچنان به API دسترسی خواهند داشت.
 • نسخه بتای Developer Platform ابزارهایی برای ابزارهای مد، بازی ها و ویژگی ها ارائه می دهد.
 • دسترسی به محتوای NSFW از طریق API در تاریخ 5 ژوئیه برای ارائه “نرده‌های محافظ” محدود خواهد شد.
 • برنامه‌های دسترس‌پذیری غیرتجاری به دسترسی رایگان API ادامه خواهند داد.

هافمن ناامیدی ناظران را تصدیق کرد و گفت که به جوامعی که برای برجسته کردن نیازهایشان از جمله خصوصی رفتن اقدام کردند، احترام می گذارد.

حرکت رو به جلو

تحریم Reddit، که توسط تغییرات پیشنهادی در API Reddit و مدل قیمت‌گذاری بعدی جرقه زده شد، ارتباط عمیق اکوسیستم Reddit را نشان داد که در آن برنامه‌های شخص ثالث نقشی محوری دارند.

مطالب پیشنهادی  مایکروسافت توضیح می دهد که چگونه جستجوی هوش مصنوعی بینگ از محتوای وب استفاده می کند

همچنین یک مشکل بالقوه را در استراتژی تجاری Reddit آشکار کرد: حذف سهامداران کلیدی، یعنی توسعه دهندگان شخص ثالث و مدیران انجمن، از فرآیندهای تصمیم گیری.

تغییرات پیشنهادی چالش قابل توجهی برای Reddit ایجاد می کند و ماهیت آن را به عنوان یک پلت فرم دموکراتیک و در دسترس تهدید می کند. درخواست‌های ناظران در جریان اعتراض نشان می‌دهد که Reddit نیاز فوری به ارزیابی مجدد استراتژی‌های خود در مورد برنامه‌های شخص ثالث، با توجه به قابلیت اجرا این برنامه‌ها و جوامعی که در آنها خدمت می‌کنند، دارد.

علی‌رغم اطمینان‌های مدیر عامل Reddit مبنی بر اینکه بیشتر برنامه‌ها تحت تأثیر قرار نخواهند گرفت و تغییرات سودمند خاصی اعمال خواهند شد، نارضایتی‌ها و اقدامات اعتراضی گسترده حاکی از شکاف ارتباطی و اعتماد بین مدیریت Reddit و پایگاه کاربران آن است.

این وضعیت بر اهمیت تصمیم‌گیری شفاف و فراگیر در شرکت‌های فناوری، به‌ویژه آنهایی که پلتفرم‌های تعامل اجتماعی را ارائه می‌کنند، تأکید می‌کند.

همانطور که Reddit در آب های متلاطم این تغییرات پیمایش می کند، باید وابستگی های متقابل اکوسیستم خود را به دقت در نظر بگیرد. آینده ردیت احتمالاً به توانایی آن در ایجاد تعادل بین دوام تجاری و حفظ ماهیت دموکراتیک و باز که پلتفرم را تعریف کرده است بستگی خواهد داشت.

در نهایت، این رویداد تأکید می‌کند که پلتفرم‌های مبتنی بر جامعه مانند Reddit بیش از الگوریتم‌ها و API‌ها پشتیبانی می‌شوند – آنها توسط افراد، نیازهای آنها، خلاقیت آنها و تمایل آنها به یک فضای دیجیتال مشترک پشتیبانی می‌شوند.


تصویر ویژه: Boumen Japet/Shutterstock

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور