Red Hat تقویت هوش مصنوعی و Hybrid Cloud Push با جدیدترین نرم افزار | دانش مرکز داده

Red Hat پیشرفت‌های جدیدی را در خانواده نرم‌افزار خود معرفی کرده است که ساخت، استقرار و مدیریت برنامه‌های کاربردی هوش مصنوعی را در یک ابر ترکیبی، از جمله قابلیت‌های یکپارچه هوش مصنوعی مولد، برای شرکت‌ها آسان‌تر می‌کند.

در اجلاس Red Hat خود در دنور، این شرکت امروز (7 مه) نسخه جدیدی از Red Hat OpenShift AI را معرفی کرد، یک پلت فرم نرم افزاری برای آموزش، نظارت و مدیریت چرخه عمر مدل ها و برنامه های AI/ML در یک محیط کانتینری Kubernetes در -محل و در ابر.

این شرکت گفت که ویژگی‌های جدید شامل توانایی استقرار مدل‌های هوش مصنوعی در مکان‌های از راه دور، و «سرویس مدل پیشرفته» است که به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا برنامه‌های هوش مصنوعی پیش‌بینی‌کننده و مولد را در تولید مستقر کنند.

رد هت همچنین اعلام کرد که قصد دارد قابلیت‌های هوش مصنوعی Lightspeed خود را به پلتفرم کانتینری OpenShift Kubernetes و سیستم‌عامل لینوکس Red Hat Enterprise گسترش دهد. برای رفع شکاف مهارت‌ها با افزایش پذیرش ابر هیبریدی، OpenShift Lightspeed اکنون می‌تواند به مدیران فناوری اطلاعات در مقیاس‌بندی خودکار خوشه‌ها در ابر عمومی کمک کند.

برای پرداختن به پیچیدگی‌های مدیریت هوش مصنوعی در سراسر ابر ترکیبی، Red Hat همچنین «سیاست به‌عنوان کد» را به عنوان بخشی از نرم‌افزار اتوماسیون Red Hat Ansible خود معرفی کرد که وظایف مدیریت فناوری اطلاعات را خودکار می‌کند.

معاون تحقیقات IDC Jeven Jensen می گوید، به جای ساختن فرآیندها به صورت دستی، که زمان بر است و می تواند منجر به خطای انسانی شود، شرکت ها می توانند از کد برای اجرای سیاست ها در زیرساخت های خود استفاده کنند تا اطمینان حاصل کنند که الزامات حاکمیت، ریسک و انطباق (GRC) را برآورده می کنند. .

این واقعاً برای هوش مصنوعی مورد نیاز است. همه چیز در مورد قرار دادن نرده های محافظ است دانش مرکز داده.

این به‌روزرسانی‌ها با استقبال خوبی از سوی تحلیلگران صنعت مواجه شد و آنها گفتند که بهبود هوش مصنوعی OpenShift Red Hat و سایر پیشرفت‌های نرم‌افزاری، پیامدهای استراتژیک مهمی برای کسب‌وکارها دارند.

چشم انداز هوش مصنوعی Red Hat

در مجموع، Red Hat امروز در اجلاس Red Hat 28 اعلامیه ارائه کرد و بیش از نیمی از آنها (دقیقاً 16) در تیتر به هوش مصنوعی اشاره کردند. تصویر بزرگ این است که سرعت نوآوری هوش مصنوعی در حال رشد است، که فرصت‌های زیادی را برای شرکت‌ها فراهم می‌کند – اما ریسک نیز ایجاد می‌کند. استیون هولز، معاون و مدیر کل واحد تجاری هوش مصنوعی Red Hat، در یک نشست خبری رسانه ای این هفته گفت: چالش ها شامل هزینه اجرای مدل های هوش مصنوعی در فضای ابری است و به همین دلیل است که رویکرد ابر ترکیبی مهم است.

به گفته Huels، مشتریان می‌خواهند استنباط‌هایی را در سراسر ابر، در محل و لبه انجام دهند. او اضافه کرد که آخرین پیشرفت‌های Red Hat به مشتریان انعطاف‌پذیری و اعتماد به نفس برای ایجاد و استقرار حجم کاری هوش مصنوعی خود در سراسر ابر هیبریدی و در عین حال کاهش خطرات را می‌دهد.

آنها ممکن است در یک مرکز داده آموزش ببینند، اما سپس می‌خواهند در چندین پلتفرم مستقر شوند. بنابراین، در این مرحله، هوش مصنوعی به حجم کاری ترکیبی نهایی تبدیل شده است و مشتریان با در نظر گرفتن آن، طراحی می‌کنند.» «این واقعاً با استراتژی ابری ترکیبی Red Hat بازی می‌کند. ما همیشه منبع قابل اعتماد سازمانی برای این سیستم های مرکز داده سازمانی در چندین پلت فرم بوده ایم.

پاسخ تحلیلگران

تحلیلگران می گویند که نسخه جدید هوش مصنوعی OpenShift Red Hat و سایر بهبودهای نرم افزاری در سراسر مجموعه این شرکت قابل توجه است و می تواند باعث پذیرش بیشتر شود.

برد می‌گوید: «رد هت را بهتر به عنوان یک بازیکن خنثی و بومی ابری با نگاهی بسیار متمرکز بر کمک به شرکت‌ها در استفاده از هوش مصنوعی – و به‌ویژه هوش مصنوعی مولد – به شیوه‌ای بسیار امن، (بسیار کارآمد) و به‌راحتی قابل کنترل، قرار می‌دهد. شیمین، تحلیلگر ارشد هوش مصنوعی و تجزیه و تحلیل داده Omdia.

رد هت با VMware رقابت می کند، اما گزینه های متن باز و حتی IBM Watson و شرکت هایی مانند DataRobot، Dataiku و Databricks که پلتفرم های هوش مصنوعی خاص خود را دارند نیز می توانند به عنوان رقیب دیده شوند، Ritu Jyoti، معاون گروه هوش مصنوعی IDC در سراسر جهان و افزود: تحقیق اتوماسیون

Red Hat همچنین با فروشندگان ابری مانند Amazon Web Services، Microsoft Azure و Google Cloud در «همکاری» است. آنها رقابت می کنند زیرا ارائه دهندگان ابر پلتفرم های هوش مصنوعی و Kubernetes خود را دارند. اما آنها همچنین شریک هستند زیرا راه حل های Red Hat را در فضای ابری در دسترس قرار می دهند.

جیوتی گفت که راه‌حل‌های نرم‌افزاری Red Hat برای سازمان‌هایی که خواهان انعطاف‌پذیری و انتخاب و توانایی کار در یک محیط ابری ترکیبی هستند جذاب است.

او گفت، شرکت‌هایی که می‌توانند به هوش مصنوعی OpenShift گرایش پیدا کنند و آن‌ها را بپذیرند شامل آن‌هایی هستند که در مراحل اولیه سفر هوش مصنوعی خود هستند، وفاداران منبع باز، و شرکت‌هایی در صنایع بسیار تنظیم‌شده مانند خدمات مالی و مراقبت‌های بهداشتی.

به گفته جیوتی، اکوسیستم بزرگ شرکای Red Hat که شامل پشتیبانی از انواع پردازنده‌های گرافیکی و تراشه‌های شتاب‌دهنده می‌شود، نیز یک نقطه فروش عمده است.

او گفت: “ارزش پیشنهادی کلاه قرمزی انعطاف پذیری و قابلیت حمل است.” “مشتریان آنها که من با آنها صحبت کرده ام می گویند که آنها Red Hat OpenShift AI را دوست دارند زیرا به آنها توانایی هایی را می دهد که می خواهند.”

ویژگی های جدید RedHat OpenShift AI

جیوتی گفت که پشتیبانی Red Hat OpenShift AI نسخه 2.9 برای استقرار لبه‌های مدل‌های AI به دلیل تأخیر و الزامات عملکرد مهم است. او گفت که برای برخی از صنایع مانند تولید و مراقبت های بهداشتی بسیار مهم است که بارهای کاری هوش مصنوعی خود را در مکان های لبه ای که داده های آنها در آن قرار دارد اجرا کنند.

این شرکت گفت، یکی دیگر از ویژگی‌های جدید – سرویس‌دهی مدل پیشرفته – به سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا استقرار بارهای کاری هوش مصنوعی پیش‌بینی‌کننده و مولد را از طریق KServe، vLLM و سرور استنتاج تولید متن (TGIS) بهینه کنند.

اگر ۱۰۰۰۰۰ نفر از یک برنامه استنباط می‌کنند، می‌دانید که مدل شما هزینه زیادی دارد، بنابراین باید آن فرآیند را بهینه کنید. شیمین گفت: این چارچوب‌های خدماتی بیشترین سود را از نظر سخت‌افزار به مشتریان می‌دهند.

دیگر ویژگی‌های OpenShift AI شامل توزیع بارهای کاری با Ray، تجسم‌های نظارت بر مدل است که عملکرد مدل‌های هوش مصنوعی را ردیابی می‌کند، و پروفایل‌های شتاب‌دهنده جدید که کاربران را قادر می‌سازد تا تراشه‌های شتاب دهنده مناسب را برای حجم کاری خاص خود انتخاب کنند.

کلاه قرمزی Lightspeed

رد هت گفت که قابلیت‌های هوش مصنوعی Lightspeed خود را به OpenShift و Red Hat Enterprise Linux اضافه خواهد کرد. این شرکت سال گذشته برای اولین بار Lightspeed را در Ansible معرفی کرد، که به کاربران مبتدی کمک می کند تا با استفاده از متن به زبان انگلیسی ساده، وظایف را خودکار کنند.

به عنوان مثال، اگر یک مدیر فناوری اطلاعات بداند که چگونه یک کار را در محل انجام دهد اما نداند که چگونه همان کار را در AWS انجام دهد، مدیر فناوری اطلاعات می تواند با استفاده از Ansible Lightspeed یک جستجوی متنی ساده بنویسد تا کد YAML تولید کند و کد صحیح را پیدا کند. برای انجام این کار در AWS، Playbooks را فعال کنید.

جنسن گفت، به طور مشابه، OpenShift Lightspeed یک دستیار مجازی مبتنی بر هوش مصنوعی برای کمک به مدیران فناوری اطلاعات در اجرا، مدیریت، عیب‌یابی و تنظیم دقیق محیط OpenShift Kubernetes خواهد بود. او گفت، برای مثال، می‌تواند راه‌حل‌هایی را برای یک مشکل پیشنهاد کند یا بهترین روش‌ها را پیشنهاد کند.

جنسن گفت: “این می تواند یک خوشه با عملکرد خوب را در مقابل خوشه ای که عملکرد خوبی ندارد مقایسه کند و به شما پیشنهادهایی برای بهبود عملکرد بدهد.”

در مورد Lightspeed در Red Hat Enterprise Linux، سرویس هوش مصنوعی مولد می تواند به کارکنان IT هشدار دهد که یک مشاوره امنیتی Red Hat به تازگی منتشر شده است. این شرکت گفت که کارکنان فناوری اطلاعات می توانند از دستورات ساده برای برنامه ریزی وصله در پنجره نگهداری بعدی تولید استفاده کنند.

OpenShift Lightspeed در اواخر سال 2024 در دسترس خواهد بود. این شرکت گفت: Red Hat Enterprise Linux Lightspeed در حال حاضر در مرحله برنامه ریزی است.

در دیگر اخبار رد هت، این شرکت اعلام کرد:

  • “حالت تصویر” برای لینوکس Red Hat Enterprise. حالت تصویر، که اکنون به عنوان پیش‌نمایش فناوری در دسترس است، سیستم‌عامل را به‌عنوان یک تصویر ظرف ارائه می‌کند و سیستم‌عامل را قادر می‌سازد تا به طور کامل از طریق ابزارها و مفاهیم مبتنی بر کانتینر مدیریت شود. تیم‌های DevOps می‌توانند سیستم‌عامل را به گردش‌های کاری CI/CD و GitOps خود وصل کنند. حالت تصویر همچنین مدیریت امنیت را ساده می کند و به ارائه دهندگان راه حل اجازه می دهد تا برنامه های مبتنی بر Red Hat Linux Enterprise را آسان تر بسازند، آزمایش کنند و توزیع کنند.
  • آزمایشگاه هوش مصنوعی Podman. Podman AI Lab که افزونه‌ای برای Podman Desktop است، به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد برنامه‌های هوش مصنوعی تولیدی را در کانتینرهای ایستگاه کاری محلی خود بسازند، آزمایش کنند و اجرا کنند.
  • خط مشی به عنوان کد برای پلت فرم اتوماسیون Ansible. این ویژگی در ماه های آینده به صورت پیش نمایش فنی در دسترس خواهد بود.

اعلامیه‌های Red Hat امروز شامل مشارکت با Pure Storage، Run:ai، Elastic و Stability AI و در دسترس بودن Red Hat OpenShift در Oracle Cloud Infrastructure است.

Red Hat همچنین اعلام کرد که OpenShift AI از پردازنده های گرافیکی Instinct AMD و شتاب دهنده های هوش مصنوعی Gaudi اینتل پشتیبانی می کند.، و پردازنده‌های زئون اینتل و ادغام با میکروسرویس‌های NIM انویدیا، که توسعه برنامه‌های سازمانی مبتنی بر هوش مصنوعی را سرعت می‌بخشد.