Red Hat ابزارهای جدید اتوماسیون، هوش مصنوعی و امنیتی را در Summit معرفی می کند | دانش مرکز داده

Red Hat امروز مجموعه‌ای از نرم‌افزارها و سرویس‌های ابری جدید را معرفی کرد که برای تسهیل استقرار، مدیریت و ایمن کردن حجم کاری ترکیبی و چند ابری برای شرکت‌ها طراحی شده‌اند.

در اجلاس Red Hat در بوستون، Red Hat از در دسترس بودن رویداد محور Ansible خبر داد که مدیریت فناوری اطلاعات را با خودکارسازی وظایف فناوری اطلاعات و شناسایی فعالانه و رفع مشکلات قبل از ایجاد اختلال در خدمات، ساده می‌کند.

اشش گفت: Red Hat همچنین Ansible Lightspeed با IBM Watson Code Assistant را معرفی کرد، یک سرویس جدید هوش مصنوعی که در اواخر امسال در دسترس خواهد بود و مدیران فناوری اطلاعات را قادر می‌سازد تا با نوشتن متن با استفاده از زبان طبیعی برای کمک به خودکارسازی وظایف مدیریت فناوری اطلاعات، راحت‌تر از نرم‌افزار اتوماسیون Ansible Red Hat استفاده کنند. بادانی، معاون ارشد و مدیر ارشد محصولات کلاه قرمزی.

شرکت تابعه IBM همچنین از سرویس‌های امنیتی ابری جدید، شامل دو مورد طراحی شده برای حذف آسیب‌پذیری‌های زنجیره تامین نرم‌افزار و قابلیت‌های مدیریتی جدید برای ساده‌سازی مدیریت لینوکس Red Hat Enterprise در یک ابر ترکیبی، رونمایی کرد.

اعلامیه‌های امروز Red Hat Summit جدیدترین نوآوری‌ها در مجموعه نرم‌افزاری Red Hat برای استقرار و مدیریت برنامه‌ها در یک ابر ترکیبی، از مراکز داده داخلی و محیط‌های لبه گرفته تا ابرهای عمومی است.

بادانی گفت: «ما می‌خواهیم مطمئن شویم که می‌توانیم به حل بخش‌های خاص درد مشتری کمک کنیم – امنیت یکی است، اتوماسیون یکی دیگر است». دانش مرکز داده در یک مصاحبه حوزه‌های مورد علاقه دیگر عبارتند از AI/ML و نحوه استفاده بهتر از قدرت هوش مصنوعی، افزایش بهره‌وری و کارایی توسعه‌دهندگان، و البته، توانایی انجام این کار به طور مداوم در سراسر ابر هیبریدی.

پل نشاواتی، تحلیلگر اصلی در گروه استراتژی سازمانی، گفت که اعلامیه های Red Hat پیشرفت های نرم افزاری مهمی برای خانواده نرم افزاری این شرکت است که شامل سیستم عامل لینوکس Red Hat Enterprise، پلتفرم کانتینری OpenShift Kubernetes و نرم افزار اتوماسیون Ansible است.

امروزه، 94 درصد از سازمان‌ها بار کاری را روی دو یا چند ارائه‌دهنده خدمات ابری اجرا می‌کنند و بسیاری از آنها به‌طور فزاینده‌ای به دنبال یک پشته فناوری واحد از شرکت‌های نرم‌افزاری مانند Red Hat، VMware و Nutanix برای مدیریت محیط‌های ترکیبی و چند ابری خود و استقرار و مدیریت کانتینری هستند. برنامه هایی که از Kubernetes استفاده می کنند.

نشاواتی گفت: «اعلامیه های کلاه قرمزی قابل توجه است. آنها در تلاشند تا با کمک به سازمان ها در یکپارچگی یکپارچه و هماهنگ کردن رویکرد خود برای محیط های ابری و چند ابری توزیع شده، ردپای بزرگتری در فضا جمع آوری کنند.

به عنوان مثال، اعلامیه های اتوماسیون Ansible امروز به خودکارسازی وظایف خسته کننده IT کمک می کند، که بهره وری را بهبود می بخشد، عملیات IT را ساده و ساده می کند و به رفع شکاف مهارت های IT که بسیاری از سازمان های فناوری اطلاعات با آن مواجه هستند کمک می کند.

رویداد محور Ansible و Ansible Lightspeed

به گفته این شرکت، ویژگی جدید Ansible رویداد محور در Red Hat Ansible Automation Platform 2.4، که در ماه ژوئن در دسترس خواهد بود، با زیرساخت ها و ابزارهای مشاهده برنامه متصل می شود تا اتوماسیون فناوری اطلاعات را در اجرای ابر ترکیبی یک شرکت فعال کند.

این می تواند به سازمان ها کمک کند تا کارهای دستی و با حجم بالا را خودکار کنند، مانند بازنشانی رمزهای عبور یا تنظیم نیازهای محاسباتی و ذخیره سازی. رویداد محور Ansible همچنین با نظارت شخص ثالث، قابلیت مشاهده و ابزارهای تجزیه و تحلیل فناوری اطلاعات، مانند Cisco ThousandEyes، CyberArk، F5 و Palo Alto Networks یکپارچه می شود.

به عنوان مثال، اگر روترها از کار بیفتند، مدیر سیستم دیگر نیازی به بیدار شدن در ساعت 2 بامداد برای رفع مشکل ندارد. بادانی گفت که یک سازمان می تواند Ansible Playbooks بنویسد که یک سری اقدامات اصلاحی مانند راه اندازی مجدد خودکار روترها ایجاد می کند تا عملیات شبکه ادامه یابد. “شما می توانید به شیوه ای فعالانه پاسخ دهید.”

Jevin Jensen، تحلیلگر IDC، گفت Event-Driven Ansible یک ابزار قدرتمند جدید است زیرا بسیاری از سازمان های متوسط ​​از پشتیبانی 24/7 IT برخوردار نیستند.

جنسن گفت: «حتی قبل از اینکه کسی تماس بگیرد و بلیطی را باز کند، اتوماسیون رویداد محور آن را در چارچوب‌هایی که شما تعریف کرده‌اید حل می‌کند.

Ansible Lightspeed با Watson Code Assistant یک سرویس هوش مصنوعی مولد جدید برای Ansible است که به کاربران مبتدی کمک می‌کند وظایف را با استفاده از متن به زبان انگلیسی ساده خودکار کنند.

افرادی را وارد دنیای اتوماسیون می کند که ممکن است در زمینه ذخیره سازی، شبکه ابری، مدیریت پایگاه داده یا عملیات امنیتی متخصص حوزه باشند. [people] کسانی که تخصص دامنه دارند … اما لزوماً تخصص زیادی در زبان اتوماسیون ندارند. توماس اندرسون، معاون و مدیر کل Ansible در یک نشست توجیهی با رسانه ها گفت: این به آنها امکان می دهد سریعتر وارد دنیای اتوماسیون شوند.

به عنوان مثال، اگر یک مدیر فناوری اطلاعات بداند که چگونه یک کار را در محل انجام دهد اما نداند که چگونه همان کار را در خدمات وب آمازون انجام دهد، مدیر فناوری اطلاعات می تواند با استفاده از Ansible Lightspeed یک جستجوی متنی ساده برای تولید کد YAML بنویسد و پیدا کند. Badani گفت: Ansible Playbooks صحیح برای انجام این کار در AWS. Ansible Lightspeed اواخر امسال در دسترس خواهد بود.

لینوکس سازمانی، OpenShift AI، و خدمات امنیت ابری

دیگر اطلاعیه های کلاه قرمزی امروز عبارتند از:

  • قابلیت های مدیریتی جدید در Red Hat Insights برای Red Hat Enterprise Linux. از یک کنسول وب واحد، مدیران فناوری اطلاعات می توانند به راحتی سیستم های عامل را در سراسر ابر ترکیبی مدیریت، پیکربندی و سفارشی کنند.
  • Red Hat OpenShift AI، یک سبد محصول جدید که OpenShift Red Hat موجود را با Red Hat OpenShift Data Science بسته بندی می کند. این یک راه حل یکپارچه است که چرخه عمر مدل ها و برنامه های AI/ML را در یک محیط کانتینری Kubernetes آموزش می دهد، نظارت می کند و مدیریت می کند. Red Hat قابلیت‌های جدیدی را در OpenShift Data Science اضافه کرده است، از جمله توانایی تشخیص سوگیری و نظارت بر مدل، که سازمان‌ها را قادر می‌سازد تا عملکرد و معیارها را از داشبورد مرکزی مدیریت کنند.

Red Hat همچنین زنجیره تامین نرم افزار مورد اعتماد Red Hat را اعلام کرد که شامل دو سرویس جدید امنیتی ابری است. آن ها هستند:

  • محتوای مورد اعتماد کلاه قرمزی، این شرکت گفت که در چند هفته دیگر به عنوان پیش نمایش سرویس در دسترس خواهد بود، اطلاعات بلادرنگی را در مورد آسیب پذیری های شناخته شده و خطرات امنیتی در وابستگی های نرم افزار منبع باز به توسعه دهندگان ارائه می دهد.
  • خط لوله برنامه مورد اعتماد Red Hat، امروزه به عنوان پیش نمایش سرویس در دسترس است، به مشتریان کمک می کند امنیت زنجیره تامین نرم افزار خود را با خط لوله CI/CD یکپارچه بهبود بخشند. این سرویس به کاربران Red Hat اجازه می دهد تا مخازن git را وارد کرده و خطوط لوله ساخت، آزمایش و استقرار پیوسته کانتینر را در چند مرحله پیکربندی کنند. همچنین به کاربران اجازه می‌دهد کد منبع را بازرسی کنند و صورتحساب‌های مواد نرم‌افزاری (SBOM) را به‌طور خودکار تولید کنند، که فهرستی از تمام اجزای نرم‌افزار در یک برنامه کاربردی است.

Red Hat امروز همچنین Red Hat Advanced Cluster Security Cloud Service را معرفی کرد، یک پیشنهاد کاملاً مدیریت شده که قابلیت‌های امنیتی بومی Kubernetes را در محل یا در فضای ابری ارائه می‌کند. از خدمات Red Hat OpenShift و غیر Red Hat Kubernetes در سراسر ابرهای اصلی، از جمله Amazon EKS، Google GKE و Microsoft AKS پشتیبانی می‌کند. این شرکت گفت که این سرویس در حال حاضر به صورت محدود در بازار آمازون در دسترس است.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور