Raxio مرکز داده موزامبیک را در آفریقای 290 میلیون دلاری باز می کند

(بلومبرگ) — Raxio Group، یک شرکت مرکز داده با حمایت سرمایه گذار جهانی Meridiam Infrastructure Partners SAS و شرکت سهام خصوصی ایالات متحده Roha Group، است. افتتاح اولین تاسیسات آن در موزامبیک به عنوان بخشی از استراتژی سرمایه گذاری 290 میلیون دلاری خود در آفریقا است.

رابرت مولینز، مدیر اجرایی، در مصاحبه ای گفت: “طرح تجاری پایه ما شامل مجموعه ای از 10 مرکز داده است و بسته مالی که اکنون با بدهی و حقوق صاحبان سهام در اختیار داریم، آن را پوشش می دهد.” امسال ما پنج مرکز جدید را در بازارهای آفریقایی باز می کنیم.

غول های فناوری مانند شرکت مایکروسافت مستقر در ایالات متحده و شرکت فناوری هوآوی چین در سال های اخیر به دلیل تقاضا برای اتصال بهتر، در مراکز داده در این قاره سرمایه گذاری کرده اند. هوش مصنوعی قابلیت و ذخیره سازی افزایش می یابد.

آفریقا خانه جمعیت جوان و آگاه به فناوری است که نیاز به دسترسی بیشتری به اینترنت دارند زیرا آنها به تلفن های هوشمند برای خدماتی از بانکداری تا سرگرمی روی می آورند. این منطقه تنها 1 درصد از ظرفیت مرکز داده جهانی را به خود اختصاص داده است و فرصت بزرگی را برای سرمایه گذاران علاقه مند به بهره برداری از پتانسیل رشد منطقه ایجاد می کند، علی رغم خطرات عملیاتی مانند منبع تغذیه قابل اعتماد.

مایکروسافت در این ماه اعلام کرد که با G42 امارات متحده عربی برای ساختن یک نیرو می‌پیوندد مرکز داده 1 میلیارد دلاری با انرژی زمین گرمایی در کنیا، در حالی که گوگل شرکت آلفابت اعلام کرد که قصد دارد دیگری بسازد کابل زیر دریا برای اتصال قاره به استرالیا.

مربوط:چگونه مراکز داده با ابزارهای کمکی برای بهبود در دسترس بودن نیرو کار می کنند

مولینز گفت که راکسیو بیش از 120 میلیون دلار سهام از سهامداران خود جذب کرده و یک بسته بدهی 110 میلیون دلاری از پروپارکو فرانسه و صندوق زیرساخت آفریقای نوظهور تحت حمایت بریتانیا تضمین کرده است. این شرکت همچنین در حال مذاکره با اشخاص ثالث است تا تسهیلات بدهی خود را با حداقل 60 میلیون دلار تکمیل کند، زیرا در حال پیشبرد ساخت مرکز داده خود است.

این شرکت بودجه را برای بازارهایی اختصاص می دهد که کمتر از آنها استفاده می شود و کشورهای با جمعیت بیشتر را در اولویت قرار می دهد. همچنین مسیر کابل‌های زیردریایی را برای بازارهای ساحلی از جمله آنگولا، ساحل عاج و تانزانیا دنبال می‌کند.

مولینز گفت که با گسترش به موزامبیک، راکسیو اکنون هفت بازار آفریقایی را پوشش می دهد که مجموع ظرفیت توسعه آن 33 مگاوات در این کشورها است.

او گفت: «چیزی که ما قصد انجام آن را داریم این است که امکاناتی را برای رفع نیازهای محلی ایجاد کنیم، اما همچنین بتوانیم میزبان شرکت هایی مانند مایکروسافت یا AWS یا Google یا Meta در هر کشوری باشیم.


Source link