Raxio مرکز داده موزامبیک را با 290 میلیون دلار آفریقا Push | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — Raxio Group، یک شرکت مرکز داده با حمایت سرمایه گذار جهانی Meridiam Infrastructure Partners SAS و شرکت سهام خصوصی آمریکایی Roha Group، اولین مرکز خود را در موزامبیک به عنوان بخشی از استراتژی سرمایه گذاری 290 میلیون دلاری خود در آفریقا افتتاح می کند.

رابرت مولینز، مدیر اجرایی، در مصاحبه ای گفت: “طرح تجاری پایه ما شامل مجموعه ای از 10 مرکز داده است و بسته مالی که اکنون با بدهی و حقوق صاحبان سهام در اختیار داریم، آن را پوشش می دهد.” امسال ما پنج مرکز جدید را در بازارهای آفریقایی باز می کنیم.

غول های فناوری مانند شرکت مایکروسافت مستقر در ایالات متحده و شرکت فناوری هوآوی چین در سال های اخیر با افزایش تقاضا برای اتصال بهتر، قابلیت هوش مصنوعی و ذخیره سازی، در مراکز داده در این قاره سرمایه گذاری کرده اند.

آفریقا خانه جمعیت جوان و آگاه به فناوری است که نیاز به دسترسی بیشتری به اینترنت دارند زیرا آنها به تلفن های هوشمند برای خدماتی از بانکداری تا سرگرمی روی می آورند. این منطقه تنها 1 درصد از ظرفیت مرکز داده جهانی را به خود اختصاص داده است و فرصت بزرگی را برای سرمایه گذاران علاقه مند به بهره برداری از پتانسیل رشد منطقه ایجاد می کند، علی رغم خطرات عملیاتی مانند منبع تغذیه قابل اعتماد.

مایکروسافت در این ماه اعلام کرد که با G42 امارات متحده عربی برای ساخت یک مرکز داده با انرژی زمین گرمایی یک میلیارد دلاری در کنیا متحد خواهد شد، در حالی که گوگل از شرکت آلفابت اعلام کرد که قصد دارد کابل زیردریایی دیگری برای اتصال قاره به استرالیا بسازد. .

مولینز گفت که راکسیو بیش از 120 میلیون دلار سهام از سهامداران خود جذب کرده و یک بسته بدهی 110 میلیون دلاری از پروپارکو فرانسه و صندوق زیرساخت آفریقای نوظهور تحت حمایت بریتانیا تضمین کرده است. این شرکت همچنین در حال مذاکره با اشخاص ثالث است تا تسهیلات بدهی خود را با حداقل 60 میلیون دلار تکمیل کند، زیرا در حال پیشبرد ساخت مرکز داده خود است.

این شرکت بودجه را برای بازارهایی اختصاص می دهد که کمتر از آنها استفاده می شود و کشورهای با جمعیت بیشتر را در اولویت قرار می دهد. همچنین مسیر کابل‌های زیردریایی را برای بازارهای ساحلی از جمله آنگولا، ساحل عاج و تانزانیا دنبال می‌کند.

مولینز گفت که با گسترش به موزامبیک، راکسیو اکنون هفت بازار آفریقایی را پوشش می دهد که مجموع ظرفیت توسعه آن 33 مگاوات در این کشورها است.

او گفت: «چیزی که ما قصد انجام آن را داریم این است که امکاناتی را برای رفع نیازهای محلی ایجاد کنیم، اما همچنین بتوانیم میزبان شرکت هایی مانند مایکروسافت یا AWS یا Google یا Meta در هر کشوری باشیم.

Source link