Quiet of Immersion Cooling کیفیت زندگی را بهبود می بخشد | دانش مرکز داده

لری کوش

مراکز داده مکان های پر سر و صدایی هستند – هم در داخل و هم در خارج. در داخل، فن های با سرعت بالا در تجهیزات IT و سیستم HVAC برای کارکنانی که زمان خود را در مرکز داده سپری می کنند، خطر شغلی ایجاد می کند. در بسیاری از موارد، نزدیک شدن یا فراتر از حد مجاز صدای محل کار که توسط آژانس های ایالات متحده و اروپا تنظیم شده است. در خارج، ژنراتورها و کندانسورها، کمپرسورها و فن‌های تهویه مطبوع صدای ثابتی ایجاد می‌کنند که بر کیفیت زندگی افرادی که در نزدیکی کار می‌کنند تأثیر منفی می‌گذارد. یافتن راهی برای محافظت از همسایگان و کارمندان گام بعدی حیاتی برای بسیاری از مراکز داده است. یکی از راه‌های کلیدی برای انجام این کار، خلاص شدن از شر چیلر و به حداقل رساندن تجهیزات HVAC است – و بهترین راه برای انجام این کار خنک کردن مرکز داده با سیستم خنک‌کننده غوطه‌وری مایع است.

همانطور که جهان بیشتر و بیشتر به ابزارهای دیجیتال متمایل می شودبا زندگی آنلاین خود، مراکز داده با منابع محاسباتی قدرتمندتری پاسخ می دهند. و به لطف افزایش تجهیزات و امکانات با تراکم بالاتر، مراکز داده نیز بلندتر می شوند. ASHRAE خاطرنشان می‌کند که افزایش سرعت فن سطح صدا را افزایش می‌دهد و سرعت فن در حال افزایش است زیرا مراکز داده خنک‌کننده هوا در دماهای بالاتر کار می‌کنند و برای کنترل حرارتی کافی به هوای بیشتری نیاز دارند. افزایش 20 درصدی سرعت (مثلا 3000 تا 3600 دور در دقیقه) نویز را 4 دسی بل افزایش می دهد. بر اساس برخی مطالعات، زمزمه مداوم سیستم های تهویه مطبوع و سرورها در یک مرکز داده ممکن است گاهی اوقات صدایی بیش از 80 dBA ایجاد کند.

GRCسطوح نویز مرکز داده

[Table] سطوح نویز مقایسه ای (در دسی بل)

نویز “به عنوان صدای ناخواسته یا ترکیبی از صداها که اثرات نامطلوبی بر سلامتی دارد” تعریف می شود. قرار گرفتن مزمن در معرض سر و صدا اثرات نامطلوبی دارد – مانند کاهش شنوایی برای افرادی که به منبع نزدیک هستند، و استرس روانی و پتانسیل فشار خون بالا و تاکی کاردی.

فقط از ساکنان Chandler، AZ بپرسید، که در آن مراکز داده متعددی که در دو دهه گذشته ساخته شده اند، همسایگان را ناامید کرده اند. مراکز داده یک صدای زمزمه گریزناپذیر 24/7 ایجاد می کنند که خواب را مختل می کند و سلامت ساکنان را تهدید می کند. از آنجایی که چندین منطقه برای مراکز داده منطقه بندی شده است، رهبران شهر اکنون در نظر دارند مراکز داده را در هر نقطه دیگری از شهر ممنوع کنند و نیاز به مطالعه نویز قبل و بعد از ساخت مراکز داده و کاهش صدا برای تجهیزات مکانیکی، در سایت هایی دارند که در حال حاضر برای مراکز داده جدید منطقه بندی شده اند. .

یا از ساکنان محله Printer’s Row در شیکاگو بپرسید که با سر و صدای دائمی از تهویه مطبوع پشت بام یک مرکز داده منطقه زندگی می کنند که بر توانایی خواب و زندگی روزمره آنها تأثیر می گذارد.

تنها دو راه برای کاهش این نوع نویز وجود دارد. یکی از راه‌ها یافتن راهی برای به حداقل رساندن نویز از منبع اصلی – سیستم HVAC، از جمله کانال‌های تامین و فن‌های خنک‌کننده برای سرورها و سایر تجهیزات فناوری اطلاعات است. به عنوان مثال، در آریزونا، یک مرکز داده در حال برنامه ریزی برای کاهش نویز برای کمک به ساکنان با هزینه پیش بینی شده حدود 2 میلیون دلار است. راه دیگر برای کاهش صدای دائمی که همسایگان و کارمندان را ناامید می کند، حذف سیستمی است که باعث ایجاد مشکل می شود. وارد کنید: خنک کننده غوطه وری مایع.

خنک کننده غوطه وری تک فاز غوطه وری مستقیم اجزای حساس یا کل سیستم ها در یک مخزن محفظه با یک مایع غیر رسانا، غیر خورنده و غیر قابل اشتعال است. این مایع گرمای تولید شده توسط سرورها را بدون استفاده از فن جذب می‌کند و اتاق‌هایی که مرکز داده را در خود جای داده‌اند را قادر می‌سازد تا فقط در دمایی که برای انسان راحت است خنک شوند، نه دمای پایین مورد نیاز برای محافظت از تجهیزات حساس IT.

این امر با حذف فن های سرور در داخل مرکز داده، نویز در مرکز داده را تا حد قابل قبولی کاهش می دهد. همچنین حذف یا کوچک کردن تجهیزات خارج از مرکز داده مانند چیلرها، هواگیرها، سیستم های فیلتراسیون و زیرساخت های پشتیبانی خنک کننده مانند ژنراتورهای پشتیبان و UPS ها. مرکز داده، در داخل و خارج، برای همه افراد درگیر ساکت تر و راحت تر است.

صرفه جویی در هزینه ها نیز وجود دارد. کاهش مصرف برق، زیرا فن ها به تنهایی تا 15 درصد از مصرف برق سرور را تشکیل می دهند. کاهش زیرساخت های برق و در نتیجه کاهش هزینه های عملیاتی، از جمله بودجه نگهداری کمتر. و هیچ هزینه گران قیمتی برای کاهش سر و صدای سیستم HVAC برای بهبود کیفیت زندگی ساکنان مجاور وجود ندارد. به‌طور ساده، خنک‌کننده غوطه‌وری مایع، بی‌صداتر و مقرون به صرفه‌تر از هر روش خنک‌کننده دیگری است – مرکز داده شما را قادر می‌سازد همسایه خوبی باشد.

لری کوش مدیر بازاریابی محصول در Green Revolution Cooling است.