پشتیبانی MacOS QuickLook AVIF | avif.io ✨

AVIF چیست؟

بر خلاف فرمت‌های تصویر اختصاصی موجود، فرمت تصویر AV1 (AVIF) از تمام کدک‌های تصویر استاندارد پشتیبانی می‌کند و منبع باز است. تصاویر AVIF نسبت به تصاویر JPEG، PNG و WebP کاهش قابل توجهی در اندازه فایل دارند. آنها در حال حاضر با گوگل کروم، فایرفاکس و دستگاه های اندرویدی سازگار هستند. این فرمت از فریم‌های کلیدی فرمت ویدیویی AV1 که توسط Alliance for Open Media (AOMedia) با همکاری Google، Cisco و Xiph.org توسعه یافته است، مشتق شده است. فرمت تصویر AVIF در حال حاضر مورد تحسین قرار گرفته است. نتفلیکس ادعا می کند که کیفیت تصویر بالاتری نسبت به اندازه فایل فشرده نسبت به JPEG، PNG و حتی فرمت های تصویر جدیدتر WebP دارد. علیرغم سابقه طولانی JPEG، بدون شک زمان جایگزینی جدید و پیشرفته فرا رسیده است که AVIF را به یک توسعه جذاب با پتانسیل بالا برای پذیرش تبدیل می کند.

Quick Look چیست؟

اپل یک ویژگی Quick Look را توسعه داده است که برای اولین بار در سیستم عامل خود، Mac OS X 10.5 Leopard معرفی شد. در 11 ژوئن 2007، این ویژگی در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اعلام شد. کاربران Finder می‌توانند محتویات یک فایل را در اندازه کوچک‌تر در دریافت پنجره‌های اطلاعات یا نمای ستون‌ها مشاهده کنند. با این حال، Quick Look به کاربران این امکان را می دهد که محتویات یک فایل را در اندازه کامل یا تقریباً کامل بدون توجه به اندازه سند نسبت به وضوح صفحه مشاهده کنند. فرمت‌های سند پشتیبانی شده عبارتند از PDF، HTML، رسانه‌های قابل خواندن QuickTime، متن ساده و RTF، اسناد iWork (کلیدی، صفحات و اعداد)، اسناد Microsoft Office (Word، Excel و PowerPoint) (از جمله OOXML) و تصاویر دوربین RAW. از طرف دیگر، Quick Look را می توان از خط فرمان راه اندازی کرد و به صورت تمام صفحه باز کرد. علاوه بر این، پیش‌نمایش‌های اسلاید در کنار پنجره پیش‌نمایش را می‌توان برای پیمایش اسناد چند صفحه‌ای مانند نمایش‌های اسلاید پاورپوینت استفاده کرد. با Mac OS X 10.5، فناوری Quick Look در کل مجموعه نرم افزاری اپل، از جمله iChat Theater، Time Machine، و Finder’s Cover Flow پیاده سازی شده است.

Quick Look از AVIF با یک افزونه پشتیبانی می کند

Quick Look بطور بومی از AVIF پشتیبانی نمی کند. مشخص نیست که اپل چه زمانی پشتیبانی رسمی را منتشر خواهد کرد. کاربر dreampiggy در GitHub یک افزونه AVIFQuickLook ایجاد کرد.

لینک GitHub

شما آخرین AVIFQuickLook.qlgenerator را از صفحه انتشار می گیرید یا با استفاده از Xcode می سازید. سپس Finder را باز کنید، Shift + Command + G را فشار دهید، ~/Library/QuickLook/ را وارد کرده و Enter را فشار دهید. برای macOS Catalina در بالا، از /Library/QuickLook/ استفاده کنید. AVIFQuickLook.qlgenerator را به این پوشه بکشید. ممکن است لازم باشد رمز عبور را وارد کنید. پس از آن، می توانید هر تصویر AVIF را با QuickLook باز کنید.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  پشتیبانی Twitch AVIF | avif.io ✨