کوالکام از تراشه اسنپدراگون Wear بعدی خود خبر می دهد

نسل بعدی ساعت های هوشمند Wear OS به یک تراشه جدید برای همراهی با آن نیاز خواهد داشت و به نظر می رسد که کوالکام در حال آماده سازی نسخه بعدی خود است. در یک تیزر کوتاه، کوالکام می گوید تراشه بعدی اسنپدراگون برای ساعت های هوشمند “به زودی عرضه می شود”.

از زمانی که Wear OS به نام Android Wear شناخته شد، کوالکام بخشی از بازار ساعت های هوشمند بوده است. تا به امروز، این شرکت سه تراشه در خط تولید Snapdragon Wear خود تولید کرده است که به انتخاب اکثریت قریب به اتفاق محصولات Wear OS تبدیل شده است.

Snapdragon Wear 2100 در سال 2016 نسخه بهینه سازی شده Snapdragon 400 بود که برخی از سازندگان قبلاً در Wear OS از آن استفاده کرده بودند و تراشه 28 نانومتری برای آن زمان انتخاب خوبی بود.

دو سال بعد، با افزایش تقاضا برای ساعت‌های هوشمند و توانایی آن‌ها، کوالکام Snapdragon Wear 3100 را معرفی کرد. در هسته آن، اساساً همان تراشه بود، اما یک پردازنده کمکی اضافه کرد تا برخی از وظایف را انجام دهد. عمر باتری کمی بهتر است. اما عملکرد هنوز در آن زمان ضعیف بود، بیشتر به دلیل تراشه ای که از طراحی قدیمی 28 نانومتری استفاده می کرد و همچنین اکثر ساعت های هوشمند از کمتر از 1 گیگابایت رم استفاده می کردند.

در سال 2020، کوالکام از اسنپدراگون ویر 4100 و 4100+ رونمایی کرد. این دو تراشه تقویت بزرگی برای عملکرد کلی بودند، اکنون از یک فرآیند 12 نانومتری استفاده می‌کنند که کارآمدتر است و عمر باتری را اندکی افزایش می‌دهد.

اما در حال حاضر، ما قرار است برای یک نسخه دیگر.

بر توییتر، این دقیقاً همان چیزی است که کوالکام دارد اذیت می کند. حساب رسمی کوالکام اسنپدراگون می‌گوید که «ساعت روی چیز بزرگی حرکت می‌کند» و این افشاگری «آنچه مهم است را می‌پوشاند». انیمیشن داخل به وضوح به عرضه تراشه جدید اشاره می کند، اما این تنها چیزی است که در این مرحله می دانیم.

مشخص است که عملکرد باید نسبت به این نسخه آینده بهبود یابد، که تحت نام تجاری فعلی کوالکام، “Snapdragon Wear 5100” نامیده می شود. با توجه به نام تجاری اصلاح شده در اسنپدراگون 8 Gen 1 و Snapdragon 7 Gen 1، احتمالاً این نام به دلیل تغییر است.

این تراشه جدید هر چه نامیده شود، مطمئناً امیدهای زیادی وجود دارد. تراشه اگزینوس W920 سامسونگ در سری گلکسی واچ 4 بر اساس فرآیند 5 نانومتری ساخته شده است و Snapdragon Wear 4100 را از نظر عملکرد از بین می برد. حتی با در نظر گرفتن پیشرفت‌های Wear OS 3، این تراشه همچنین عاملی قوی برای عمر باتری قابل‌اعتماد Galaxy Watch 4 است.

با Wear OS 3 در افق، این قطعا چیزی است که باید منتظر آن بود. اگرچه، اگر این نسخه شبیه نسخه قبلی باشد، مدتی طول می کشد تا اکثر برندها با تراشه جدید وارد شوند.

اطلاعات بیشتر در مورد Wear OS:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: