PuppyGraph چیست؟

چه لعنتی است PuppyGraph? این اولین چیزی بود که وقتی در تابستان 2023 با آن روبرو شدم از خودم پرسیدم. این درگیری من با کوه یخ آپاچی که توجه من را جلب کرد. آنها می خواستند پشتیبانی Iceberg را به PuppyGraph اضافه کنند، اما این چه کاری است؟

\ این وبلاگ بیشتر از PuppyGraph استفاده می کند تا شما را در مورد نحوه استفاده از آن در پروژه های خود بیاندیشد. من هیچ وابستگی به شرکت یا پروژه ندارم جز اینکه فکر می کنم خیلی جالب است. بنیانگذاران ویمو لیو اخیراً (فوریه 2024) در این نمایشگاه ارائه شد Chill Data Summit به گفته دوستانم که آنجا بودند جالب بود و مورد استقبال قرار گرفت.

PuppyGraph چیست؟

به سادگی، PuppyGraph یک خانه داده گراف بومی ابری است که یک موتور تجزیه و تحلیل گراف برای داده های شما ارائه می دهد. آنها مقیاس پذیری گراف را از طریق اشتراک گذاری خودکار داده ها بررسی می کنند، بنابراین محاسبات و ذخیره سازی جدا هستند، بسیار شبیه به طراحی lakehouse. بنابراین، آنها یک انبار داده نمودار، دریاچه داده و مدل‌های چند داده‌ای را بر روی یک کپی از داده‌های شما ارائه می‌کنند. این بدان معنی است که می توانید نمودارهای بسیار جالبی را روی داده های خود در یکی از فرمت های پشتیبانی شده انجام دهید.

به چی میتونه وصل بشه؟

PuppyGraph به سرعت از پلتفرم‌ها، کاتالوگ‌ها و موتورهای اتصال مختلف پشتیبانی می‌کند. در حال حاضر می بینیم:

\

  • کوه یخ آپاچی
  • آپاچی هودی
  • دلتا…