Pub/Sub Systems چیست؟

فرض کنید در حال ساختن یک اپلیکیشن هستید، برای مثال، یک فروشگاه تجارت الکترونیک. این برنامه شامل اجزای لازم مانند احراز هویت کاربر، اعلان ها، پردازش سفارش، مدیریت موجودی و غیره خواهد بود.

\ یکی از چالش هایی که ممکن است با آن روبرو شوید این است که چگونه ارتباط بین این اجزا می تواند اتفاق بیفتد. ممکن است بخواهید آنها از طریق یکپارچه سازی مستقیم یا سایر الگوهای پیام رسانی، مانند پیام رسانی نقطه به نقطه یا الگوی درخواست-پاسخ، تعامل داشته باشند.

\ در حالی که این الگوهای ارتباطی می‌توانند کار کنند، اغلب به سیستم‌هایی به‌هم‌پیوسته منتهی می‌شوند و با رشد برنامه، مدیریت آنها پیچیده می‌شود. خوب، راه بهتری برای مدیریت ارتباط بین این اجزا وجود دارد و آن سیستم‌های Pub/Sub است.

\ سیستم‌های Pub/Sub به جداسازی این مؤلفه‌ها کمک می‌کنند و سیستم را انعطاف‌پذیرتر، مقیاس‌پذیرتر و نگهداری آسان‌تر می‌کنند. با pub/sub، اجزا نیازی به دانستن وجود یکدیگر ندارند و می توانند از طریق یک واسطه پیام متمرکز ارتباط برقرار کنند.

\ این مقاله قصد دارد شما را با سیستم های Pub/Sub با آپاچی کافکا آشنا کند. شما متوجه خواهید شد که کافکا چگونه کار می کند، اجزای کلیدی معماری آن، و کارهایی که می توانید با سیستم های میخانه/فرعی انجام دهید. در پایان این مقاله، درک مفهومی کافکا و سیستم‌های میخانه/فرعی خواهید داشت.

سیستم های Pub/Sub چیست؟

میخانه / فرعی، کوتاه …