PSA: انتخاب Tech Stack مهمترین قسمت نیست

عکس پروفایل نویسنده

@nikoisonfireنیکولا کرچمر

نوشتن درباره رشد شخصی ، رشد ، بهره وری و عشق به خود.

در ابتدا توسعه دهندگان تصور می کنند که انتخاب پشته مناسب فناوری مهمترین تصمیمی است که باید هنگام شروع یک پروژه اتخاذ شود. این نیست (به استثنای چند مورد).

قبل از اینکه عجول شوید ، بگذارید دلیل آن را توضیح دهم. من حتی از مثالهای پروژه های شخصی خودم استفاده می کنم ، بنابراین شما فکر نمی کنید من فردی از مدیریت هستم که روی یک اسب بلند نشسته ام و می خواهد برای ماموریت بعدی مریخ نورد از PHP استفاده کنید.

یک پشته فناوری را می توان خلاصه ای از ابزارها ، چارچوب ها و زبان های برنامه نویسی مورد استفاده یک پروژه یا محصول خاص توصیف کرد. برخی از نمونه های برجسته شامل MEAN- / MERN- / MEVN-Stack (MongoDB ، Express.js ، Angular / React / Vue ، Node.js) ، LAMP-Stack کلاسیک (Linux ، Apache ، MySQL و PHP) – برای کسانی که ، که در قرن گذشته از دانشگاه فارغ التحصیل شده اند – و اخیراً پشته بدون سرور (Language X + Firebase / Amplify).

واقعاً پشته می تواند هر چیزی باشد که بخواهید. می توانید یک پشته با jQuery ، HTML3 ، Visual Basic و یک سرور به شکل اجاق گاز پیتزا بسازید. با تمام جدیت ، گاهی اوقات توسعه دهندگان استفاده از DB رابطه ای را در ME-X N-Stack خود ترجیح می دهند و این درست است. به شرطی که متناسب با نیاز شما باشد. و این همان جایی است که بیانیه اصلی مطرح می شود.

چگونه مجموعه فناوری شما سرعت شما را کاهش می دهد

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور