پروژه Oasis چشم انداز رسانه های بومی دیجیتال اروپا را ترسیم می کند

روشن کردن موضوعاتی که کمتر گزارش شده است. کمک به شهروندان برای آگاهی بهتر از اعضای جامعه و هدایت زندگی روزمره. ایجاد فضاهایی برای بحث، مناظره و یافتن راه حل با هم. اینها تنها بخشی از دلایلی است که چرا خبرگزاری های مستقل و دیجیتالی تأسیس شده اند و چرا امروزه به کار خود ادامه می دهند.

هدف Project Oasis ایجاد دید بیشتر برای سازمان های رسانه های دیجیتال در اروپا است. این پروژه مطالعه ای در مورد پایداری سازمان های خبری مستقل و دیجیتالی در بیش از 40 کشور اروپایی است. یک تیم بین المللی از محققان مصاحبه هایی را با رهبران کلیدی رسانه به بیش از 30 زبان انجام دادند و نمایه های هر رسانه را در فهرست رسانه ای تعاملی به زبان انگلیسی گردآوری کردند.

امروز، فهرست رسانه‌ای Project Oasis و گزارشی با بینش‌هایی درباره روندها، فرصت‌ها و چالش‌ها در اکوسیستم رسانه دیجیتال مستقل اروپایی راه‌اندازی می‌کنیم. سازمان‌های حاضر در این مطالعه از نظر اندازه، از ابتکارات کوچک با تیم‌های داوطلبانه گرفته تا سرمایه‌گذاری‌های جدید چند پلتفرمی با بیش از 10 میلیون یورو درآمد سالانه متفاوت هستند.

از جمله نکاتی که در این گزارش آمده است:

  • وقتی توازن جنسیتی تعداد کل مؤسسان رسانه‌ای را که در فهرست رسانه‌ای Project Oasis گنجانده شده‌اند بررسی کردیم، متوجه شدیم که 58٪ زن بودند.
  • سازمان های رسانه ای با حداقل یک کارمند در زمینه فروش یا توسعه کسب و کار، میانگین درآمد سالانه 598539 یورو را گزارش کردند. سازمان‌های رسانه‌ای که هیچ شخصی به فروش یا توسعه تجارت اختصاص ندارد، میانگین درآمد سالانه 95629 یورو گزارش کردند.
  • در میان سازمان‌های رسانه‌ای انتفاعی، منابع درآمد اولیه عبارتند از: تبلیغات، اشتراک‌های وب‌سایت و کمک‌های مالی (به ترتیب). .

Project Oasis توسط SembraMedia هدایت می شود که از سال 2015 از رسانه های بومی دیجیتال اسپانیایی زبان در آمریکای لاتین، ایالات متحده و اسپانیا پشتیبانی و نقشه برداری کرده است. شرکای پروژه شامل مرکز روزنامه نگاری اروپایی (EJC)، ابتکار اخبار Google (GNI)، رسانه ها هستند. و مرکز تحقیقات روزنامه نگاری (MJRC)، پشتیبانی رسانه های بین المللی (IMS) و انجمن جهانی توسعه رسانه (GFMD).

فهرست رسانه ای تعاملی با یافته هایی برای کمک به رشد و توسعه رهبران رسانه ها

یافته‌های کلیدی Project Oasis به بیش از 30 زبان ترجمه و در پایان ماه مه 2023 به وب‌سایت اضافه خواهد شد. گزارش و فهرست رسانه فهرست نهایی و جامعی از تمام رسانه‌های دیجیتال مستقل در اروپا را نشان نمی‌دهد. در عوض، دایرکتوری Project Oasis اولین گام در تحقیقات در حال انجام است که تیم پروژه قصد دارد به توسعه آن ادامه دهد.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور