ایجاد یک پاسخ بخش خصوصی به بحران جهانی پناهندگان

من واقعاً برای دریافت این جایزه متواضع هستم. دریافت آن در کنار چنین گروه موفقی از افتخار آفرینان بسیار معنادارتر است – به همه شما تبریک می گویم.

مهمتر از همه، امشب اینجا هستیم تا به گروه دیگری که شایسته تمرکز ما هستند، احترام بگذاریم: مردم اوکراین که همچنان با سختی های غیرقابل توصیفی روبرو هستند، و کسانی که خستگی ناپذیر برای کمک به آنها تلاش می کنند.

افرادی مانند دیمیتری، کارآفرینی که در کیف با او آشنا شدم. در سال 2021، دیمیتری استارت آپی را برای ارائه خدمات آنلاین سلامت روان تأسیس کرد. هنگامی که جنگ شروع شد، او متعهد شد که مراقبت های بهداشت روانی را به همه اوکراینی ها ارائه دهد – به ویژه آنهایی که توانایی پرداخت هزینه آن را ندارند. او اکنون 100 درصد سود خود را برای رسیدن به این هدف دوباره سرمایه گذاری می کند.

یا افرادی مانند Tomek، یک روزنامه نگار لهستانی که اشتیاق خود را به علم از طریق YouTube به اشتراک می گذارد. با دیدن اختلالی که جنگ در آموزش بچه ها ایجاد می کرد، با یک معلم و مترجم کار کرد تا یک کانال علمی جدید به زبان اوکراینی راه اندازی کند. این بدان معناست که کودکان مجبور به ترک اوکراین می توانند از YouTube برای ادامه یادگیری در لهستان استفاده کنند.

من همچنین به یانا 10 ساله فکر می کنم که با خانواده اش اوکراین را ترک کرد و در مدرسه در لهستان ثبت نام کرد. با کمک Google Translate، او بهترین دوست جدید خود را با وجود مانع زبانی پیدا کرد. یانا و خانواده‌اش از جمله ۷ میلیون پناهنده از اوکراین در اروپا هستند.

نیاز بی سابقه است. پاسخ هم همینطور. هنگامی که بهار گذشته در ورشو بودم، از اینکه تعداد زیادی از کارمندان Google میزبان چندین خانواده در خانه‌های خود بودند، شگفت‌زده شدم. این امر در منطقه معمول بود و سخاوت امروز نیز ادامه دارد.

در ایالات متحده، من از تلاش برای استقبال از تازه واردان اوکراینی و افغانستانی الهام گرفته ام. و دوباره، توسط افراد عادی که برای کمک قدم برمی دارند رهبری می شود. بخش خصوصی می تواند این تلاش ها را افزایش دهد و شکاف ها را با تخصص فنی، منابع و نوآوری پر کند.

گوگل مدت‌هاست که از مهاجران، رویاپردازان و پناهندگان حمایت می‌کند. از سال 2015، Google بیش از 45 میلیون دلار کمک بلاعوض و 30000 ساعت از وقت کارمندان خود را برای کمک به پناهندگان ارائه کرده است. ما همچنین مستقیماً از پناهندگان و تازه واردان از طریق محصولات خود حمایت کرده ایم.

این دلیلی است که در DNA Google جاسازی شده است و من عمیقاً به آن اهمیت می دهم. بیش از 20 سال پیش، من به ایالات متحده مهاجرت کردم، وقتی وارد شدم، با ذهنی باز، مدارا و پذیرش مواجه شدم – همه اینها به تسهیل مسیر من کمک کرد. با نگاهی به آن دوره از زندگی‌ام، آنچه را که بیشتر به خاطر می‌آورم افرادی هستند که به من احساس خوش آمدی می‌کنند. به خاطر آنها، به همان اندازه که در هند بزرگ شدم، احساس کردم که بخشی از این کشور هستم.

این انتخاب من بود که به ایالات متحده بیایم. برای پناهندگان اغلب اصلاً یک انتخاب نیست. به همین دلیل است که ما باید سخت تر کار کنیم تا مطمئن شویم که آنها در سفر خود احساس حمایت می کنند. فرصتی برای کمک به افراد بیشتری برای احساس خوش آمد گویی به این دلیل است که من با ریاست مشترک شورای مدیر عامل برای Welcome.US موافقت کردم. این یک سازمان غیرانتفاعی است که بر روی استقبال از تازه واردان افغان و اوکراینی به ایالات متحده متمرکز شده است و شورا پایگاه گسترده ای از تجارت است، مانند Accenture، Amazon، Manpower Group، Pfizer و غیره.

ما بر کمک به پناهندگان در اسکان اولیه، تطبیق افراد با مشاغل و افزایش آگاهی از طریق بلندگوی خود به عنوان رهبران تجاری متمرکز هستیم. هدف ایجاد راه حل هایی است که می توانند تکرار شوند و مقیاس شوند. این امر به ویژه در زمانی که بیش از 100 میلیون نفر از خانه های خود آواره شده اند بسیار مهم است، این تعداد تنها با افزایش تهدیدات تغییرات آب و هوایی، امنیت غذایی و عدم اطمینان اقتصادی افزایش خواهد یافت.

همانطور که ما آن واکنش جهانی را ایجاد می کنیم، مسئولیت داریم اطمینان حاصل کنیم که مردم در همه جا می توانند از فرصت هایی که فناوری ایجاد می کند بهره مند شوند، خواه ایجاد زیرساختی باشد که دسترسی را گسترش می دهد، فناوری های پیشرفته ای را که می تواند پیشرفت را امکان پذیر کند، یا اطمینان حاصل کنیم که اینترنت رایگان، باز و ایمن باقی می ماند. برای همه.

در تمام این کارها، مهم است که ما به طور فعال به چالش های اطلاعات نادرست، حملات سایبری و سایر آسیب ها رسیدگی کنیم. به همین ترتیب، ما نیز باید نسبت به قدرت فناوری برای بهبود زندگی خوش بین باشیم.

من از شراکت هایی که برای انجام این کار در تجارت، دولت و جامعه مدنی شکل داده ایم و با رهبری نهادهایی مانند شورای آتلانتیک، آنهایی که در آینده ایجاد خواهیم کرد، هیجان زده هستم. مشتاقانه منتظر همکاری با همه شما برای گسترش فرصت‌ها و کمک به مردم در هر کجا که هستند احساس خوشایندی داشته باشند. متشکرم.