کافه Le Pouce، کار مشترک در ورسای سنت لوئیس

کافه Le Pouce یک فضای کار مشترک گرم در قلب منطقه جذاب سنت لویی ورسای است. کافه Pouce که توسط فرد و آنیتا دوستانه اداره می شود، دفاتر، اتاق های جلسه، فضای باز و فضای کار مشترک را برای شما فراهم می کند. همه بدون رزرو یا قرارداد و با قیمت های بسیار مقرون به صرفه برای اجاره ساعتی یا روزانه.

ما فردریک ویگوروکس، بنیانگذار و آنیتا، میزبان مکان را ملاقات کردیم و از آنها چند سوال پرسیدیم.

آیا می توانید در مورد تاریخچه و الهام بخش ایجاد فضای کار مشترک خود در ورسای به من بگویید؟

در منشا ایجاد Pouce Café، ایده اشتراک گذاری وجود دارد. در واقع، من در سال 2016 پس از خروج از گروه ساختمانی Bouygues، به عنوان بخشی از ایجاد یک شرکت مشاوره در بخش ساخت و ساز، محل را برای ساخت دفتر شخصی خود خریداری کردم. از آنجایی که در ابتدا قصد نداشتم هیچ همکار را استخدام کنم، این فضا را خیلی بزرگ دیدم که آن را به تنها دفتر شرکت خود تبدیل کنم، تصمیم گرفتم فضا را برای سایر کارگران خوداشتغال باز کنم. اینگونه بود که ایده تبدیل مکان به یک مکان سوم مشترک، مانند فضای کار مشترک، متولد شد. این مفهوم در آن زمان هنوز در فرانسه چندان شناخته شده نبود و تنها فضاهای باز در خود پاریس بود، من پیشگام افتتاح چنین فضایی در حومه غربی بودم.

مزایای فضای کار مشترک شما در مقایسه با سایر فضاهای موجود در ورسای چیست؟

این تنها فضای کاری از نوع هایپرنومادی است. یعنی دقیقاً مانند یک کافه سنتی عمل می کنیم، اما صورتحساب مصرفی را جایگزین صورتحساب ساعتی می کنیم. در واقع، آنچه که ما را از رقبای خود متمایز می کند، مفهوم آزادی کامل است که ما ارائه می دهیم: برای حضور در Pouce Café نیازی به امضای قرارداد، هیچ اشتراک، هزینه ثبت نام یا تعهدی نیست. فقط لبخند تو پاس توست! اتاق‌های جلسه ما هر نیم ساعت یکبار، با رزرو ساده از طریق وب‌سایت ما یا با ارائه خود در پذیرش ما قابل دسترسی هستند.

آنچه ما را از رقبای خود متمایز می کند، مفهوم آزادی کامل است که ارائه می دهیم: بدون قرارداد برای امضا، بدون اشتراک یا هزینه ثبت نام.

فردریک ویگورو، بنیانگذار

مشخصات معمول حرفه ای ها یا کارآفرینانی که در فضای کار مشترک شما حضور دارند چیست؟

ما از انواع کارگران عشایری استقبال می کنیم: مشاغل آزاد، کارآفرینان مستقل، کارمندان دورکاری و غیره. ما همچنین از بسیاری از متخصصان متخصص در ارزیابی مهارت ها یا مربیگری شخصی استقبال می کنیم.

فضای کار مشترک شما چگونه باعث ارتقای همکاری و تعامل بین اعضا می شود؟

کارگاه‌هایی به‌طور منظم توسط خود ما یا اعضای ما سازماندهی می‌شوند تا فعالیت‌های آن‌ها را به اطلاع عموم برسانیم و بین کسانی که به کافه Pouce مراجعه می‌کنند ارتباط برقرار کنیم.

چه نوع خدماتی را به اعضای فضای کاری خود ارائه می دهید؟

ما خدمات سنتی اتوماسیون اداری را ارائه می دهیم و نوشیدنی های گرم/سرد و همچنین خوراکی های کوچک را برای میان وعده در طول روز ارائه می دهیم.

برنامه های آینده شما برای توسعه یا بهبود فضای کاری خود در ورسای چیست؟

از آنجایی که کافه Le Pouce یک تجارت خانوادگی است که کاملاً مستقل عمل می کند، ما تحت هیچ فشاری برای توسعه به هر قیمتی نیستیم. بسته به نیازهایی که ظاهر می شود و فرصت هایی که ممکن است خود را نشان دهد، ما به بازار گوش می دهیم تا در سال های آینده با باز کردن فضاهای دیگر در مناطقی که پوشش فضاهای همکاری کافی نیست، توسعه یابد.

آیا می توانید در مورد چند نمونه از همکاری ها یا پروژه های موفقی که در فضای کاری شما آغاز شده است بگویید؟

ما از بسیاری از سازندگان کسب و کار در مرحله جنینی پروژه خود حمایت کرده ایم. من می‌توانم معروف‌ترین آنها، یعنی برند محصولات خورشیدی AÚN Paris یا شرکت معماری A4 Concept را ذکر کنم، اما بسیاری دیگر از کافه Pouce برای تولد یا توسعه یافتن عبور کرده‌اند. ما از این بابت بسیار مفتخریم و مهمتر از همه بسیار خوشحالیم، زیرا جوهر این مکان مشارکت در اکوسیستم اقتصادی محلی است.

چه نوع رویدادها یا فعالیت هایی را به طور منظم برای تشویق مشارکت و اجتماع در فضای کاری خود سازماندهی می کنید؟

علاوه بر کارگاه های ذکر شده در بالا، ما به طور منظم رویدادهای جشنی را به مناسبت لحظات مختلف سنتی سال، یعنی galette des rois، la candleleur و غیره برگزار می کنیم. علاوه بر این، صبحانه‌های دوستانه یا خوراکی‌های آماده در فواصل زمانی منظم ترتیب داده می‌شود.

می خواهید چه تأثیری بر جامعه محلی داشته باشید؟

ما مفهوم “کار نزدیک” را ابداع کردیم که به نظر ما پیشرفتی در مفهوم “همکاری” است. در واقع، ما بر این باوریم که هدف اصلی کار مشترک – جدا از این واقعیت که به کارگران مستقل اجازه می‌دهد احساس خوشایندی پیدا کنند – اجتناب از رفت‌وآمدهای روزانه است، چه به دلایل آسایش زندگی با اجتناب از ساعات از دست دادن در ترافیک یا وسایل حمل‌ونقل عمومی فقط برای موارد واضح. ملاحظات زیست محیطی ما در واقع متوجه شده ایم که مردم برای رسیدن به فضاهای کار مشترک در پاریس از حومه شهر زیاد سفر می کنند. این برای ما غیر قابل تصور است. ما به قدرت شبکه ای اعتقاد داریم که در آن هر کسی می تواند یک فضای کار مشترک را در چند قدمی خانه خود پیدا کند!

اطلاعات کاربردی در کافه Pouce

فواید کافه پوس

  • محیط گرم
  • بدون تعهد
  • رویدادهایی برای ملاقات با سایر همکاران (ناهار، کارگاه و غیره)

ساعات کاری کافه پوس

این فضا از دوشنبه تا جمعه از ساعت 9 صبح تا 8 بعد از ظهر باز است.

مخاطب

قیمت کافه پوس

فضای کار مشترک (یا بهتر بگوییم نزدیک کار)

  • یک ساعت 4.50 یورو
  • یک روز 21 یورو
  • یک هفته 84 یورو

اجاره اتاق

  • 9 یورو برای 4 نفر
  • 12 یورو برای 5 نفر
  • 18 یورو برای 8 نفر

👉🏻تمام فضاهای همکاری را در ورسای پیدا کنید

کارآفرین در Yvelines، آیا می خواهید در اینترنت دیده شوید؟ بیایید در مورد آن بحث کنیم. 👇🏻

Source link