بازی های گوگل پلی به 5 میلیارد دانلود رسید

مرکز گوگل برای گیمرهای اندروید، بازی‌های گوگل پلی، اکنون بیش از 5 میلیارد بار از پلی استور دانلود شده است و Google Meet نیز به نقطه عطف جدیدی دست یافته است.

Google Play Games که برای اولین بار در سال 2013 راه اندازی شد، قرار بود رقیبی برای مرکز بازی اپل در آیفون باشد و بسیاری از بازی های گوشی شما را در یک مکان جمع کند. همچنین چند ویژگی اجتماعی ارائه می دهد، دستاوردها را به بازی های اندروید معرفی می کند و عناوین جدیدی را برای بازی پیشنهاد می کند.

اخیراً این برنامه به طور پیش‌فرض بر روی اکثر دستگاه‌های اندرویدی نصب می‌شود، واقعیتی که بدون شک به میلیاردها بار نصب بازی‌های Google Play کمک کرده است. در آخر هفته، به نظر می‌رسد بازی‌های Google Play به نقطه عطف مهم دیگری رسیده است، به طوری که Play Store اکنون گزارش داده است که این برنامه بیش از 5 میلیارد بار دانلود شده است، در حالی که تخمین قبلی بیش از 1 میلیارد بار بود.

در سال‌های اخیر، Google Play Games شروع به تغییر نحوه تعامل گیمرها و توسعه‌دهندگان با آن کرده است و APIهای سرور چندنفره خود را خاموش کرده است. در همین حال، سال گذشته گوگل از لوگوی جدیدی برای Play Games رونمایی کرد که در کنار اعلام Play Games برای ویندوز، بازی های اندروید را به ویندوز 10 و رایانه های شخصی جدیدتر می آورد.

در جاهای دیگر، Google Meet نیز به نقطه عطف جدیدی در دانلود فروشگاه Play دست یافته است. با توجه به لیست این برنامه، Google Meet اکنون بیش از 500 میلیون بار دانلود شده است که از 100 میلیون افزایش یافته است.

افزایش بارگیری ها در زمان پیچیده ای برای Google Meet رخ می دهد. در هفته‌ها یا ماه‌های آینده، Google قرار است آن برنامه خاص «Google Meet» را بازنشسته کند و در واقع این برنامه قبلاً برای اکثر افراد به «Meet (اصلی)» تغییر نام داده است.

در عوض، عملکرد آن برنامه کنفرانس ویدیویی – و حتی نام تجاری “Google Meet” – به برنامه ای که قبلاً Google Duo نامیده می شد منتقل شده است. علیرغم این تغییر نام مداوم، فروشگاه Google Play در حال حاضر همچنان برنامه خروجی را به عنوان “Google Meet” و جانشین آن را به عنوان “Google Duo” نشان می دهد.

در مقایسه، Google Duo – با نام مستعار جدید Google Meet – بیش از 5 میلیارد بار از فروشگاه Play دانلود شده است. این تعداد 10 برابر تعداد دانلودهای «Meet (Original)» در نهایت است.

اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اندروید:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: