پشتیبانی Pixelmator AVIF | avif.io ✨

AVIF چیست؟

AVIF یک فرمت فایل تصویری است که توسط Alliance for Open Media ایجاد شده است که با حفظ کیفیت، اندازه تصاویر را کاهش می دهد. به گفته کارشناسان، این نشان دهنده بهبود قابل توجهی در فشرده سازی رسانه ها است. این یک هدف اساسی AOMedia است که فناوری‌های تحویل چندرسانه‌ای باز و بدون حق امتیاز را توسعه دهد، به این معنی که هیچ‌کس برای استفاده از قالب جدید AVIF هزینه‌ای دریافت نخواهد کرد. نتفلیکس، گوگل، فیسبوک، اپل و مایکروسافت برخی از شرکت های بزرگ پشت AOMedia هستند. در حال حاضر JPG و PNG پرکاربردترین فرمت های تصویر برای وب هستند. با فرمت WebP که چندین سال پیش توسط گوگل توسعه داده شد، تصاویر می توانند 30 درصد کوچکتر شوند و در عین حال کیفیتی مشابه با JPG داشته باشند. با AVIF، عکس‌ها 50 درصد کوچک‌تر از JPG خواهند بود و در عین حال همان کیفیت را حفظ می‌کنند.

Pixelmator چیست؟

Pixelmator یک ویرایشگر گرافیکی است که برای سیستم عامل های مک و iOS توسعه یافته است. علاوه بر ابزارهای انتخاب، نقاشی، روتوش، ناوبری و تصحیح رنگ، Pixelmator شامل ویرایش تصویر مبتنی بر لایه، پردازش تصویر مبتنی بر GPU، مدیریت رنگ، اتوماسیون و یک رابط کاربری شفاف هد آپ نمایشگر برای فعال کردن کار با تصاویر است. Pixelmator از فناوری‌های Core Image و OpenGL برای پردازش تصاویر استفاده می‌کند. Pixelmator Pro یک برنامه ویرایش تصویر است که دسترسی به قدرتمندترین ابزارهای حرفه ای را فراهم می کند. ابزارهای متعددی برای ویرایش و روتوش عکس ها، ایجاد طرح های گرافیکی، نقاشی و طراحی گرافیک های برداری در دسترس هستند.

Pixelmator از AVIF پشتیبانی می کند

در حال حاضر Pixelmator قادر به مشاهده تصاویر AVIF نیست. با این حال، Pixelmator اولین ویرایشگر تصویر تجاری بود که فرمت تصویر WebP را برای مک به طور کامل پشتیبانی کرد. یک موضوع در انجمن انجمن آنها وجود دارد که از AVIF پشتیبانی می کند. تایید شده است که این در نقشه راه آنها است.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  پشتیبانی از Xpra 2 AVIF | avif.io ✨