گزارش: گوگل Tensor Pixelbook 2023 را لغو کرد

شایعه شده بود که گوگل در حال کار بر روی پیکسل بوک مجهز به تنسور برای عرضه در سال 2023 است، اما اکنون این کروم بوک لغو شده است.

مطابق با آستانه امروز، «گوگل نسخه بعدی لپ تاپ پیکسل بوک خود را لغو کرد و تیم مسئول ساخت آن را منحل کرد». این شرکت در واقع یک رونمایی در سال 2023 را هدف قرار داده بود و گفته می شود که “در مسیر توسعه بسیار طولانی است.”

احتمالاً به این زودی Chromebook شخص اول دیگری وجود نخواهد داشت زیرا “اعضای تیم به جای دیگری در داخل شرکت منتقل شده اند.” به گفته ریک استرلو، رئیس سخت افزار، این یک اتفاق اخیر بود آستانه قبل از I/O 2022 در ماه مه که گوگل “قرار است Pixelbooks را در آینده انجام دهد”

اقدامات کاهش هزینه در سراسر شرکت ذکر شده است، به طوری که ساندار پیچای، مدیرعامل، در هفته های اخیر در مورد ادغام محصول با توجه به محیط اقتصادی صحبت کرده است.

گوگل لغو Pixelbook را تایید نکرد، بلکه گفت: «متعهد به ساخت و پشتیبانی مجموعه‌ای از محصولات Google است که برای کاربران ما نوآورانه و مفید هستند».

از سال 2013، سخت افزار ChromeOS ساخت گوگل هر دو سال یکبار عرضه می شود. نام تجاری پیکسل در سال 2017 با پیکسل بوک آغاز شد و پس از آن Pixelbook Go در سال 2019 عرضه شد. انتظار می رفت که “Halvor” دستگاه سال 2021 باشد، اما هرگز چیزی ظاهر نشد. در سال گذشته، به نظر می‌رسید که گوگل در سال 2023 با یک پیکسل بوک مجهز به تنسور که جایگزین اینتل می‌شود، به برنامه‌ریزی‌شده بازمی‌گردد.

شایعه اصلی سپتامبر 2021 می‌گفت که گوگل در حال کار بر روی پردازنده‌های مرکزی لپ‌تاپ و تبلت است. مورد دوم در سال آینده به نتیجه می رسد، در حالی که گزارش اصلی در مورد Tensor، که به طور دقیق راه اندازی آن را در سال 2021 تعیین کرده بود، می گفت: “نسخه های بعدی تراشه گوگل می تواند کروم بوک ها را تامین کند.”

از نظر محاسباتی، قابل توجه است که گوگل در ماه مه به طور عمومی اعلام کرد که متعهد به ساخت یک تبلت با برند پیکسل به عنوان بخشی از فشار گسترده تر صفحه نمایش بزرگ اندروید است. شایعه شده است که برخی از کراس اوورها به عنوان یک نمایشگر هوشمند Nest وجود دارد، در حالی که یک مدل “Pro” شایعه شده است.

این می تواند نحوه حضور گوگل در فضای محاسبات دسکتاپ باشد. در همین حال، امروزه کروم‌بوک‌های ممتاز بیشتری در بازار وجود دارد، اما کیفیت ساخت و سخت‌افزار آن‌ها احتمالاً هنوز به پیکسل‌بوک‌ها که از این نظر بسیار به مک‌بوک‌ها نزدیک بود، نرسیده است.

در حال بروز رسانی…

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: