گوگل سیستم عامل Pixel Buds Pro را با Pigweed ساخته است

اکنون متوجه شدیم که Pixel Buds Pro اولین استفاده اصلی شناخته شده از کیت توسعه منبع باز Pigweed گوگل است.

در سال 2020، گوگل Pigweed را پرده برداری کرد، مجموعه ای منبع باز از کتابخانه ها یا «ماژول ها» که به منظور تسهیل توسعه آن برای دستگاه های تعبیه شده است. به زبان ساده، Pigweed چیزی شبیه یک کیت شروع برای ایجاد یک ابزار جدید است.

در آن زمان، Pigweed هنوز در مراحل اولیه توسعه قرار داشت و تنها به اندازه‌ای بود که گوگل بتواند آن را به صورت عمومی به اشتراک بگذارد. به این ترتیب، پروژه به عنوان “آماده تولید” در نظر گرفته نشد. اکنون، بیش از دو سال بعد، صفحه اصلی پروژه اشاره می‌کند که Pigweed در «دسترسی اولیه» است، اگرچه برخی از ماژول‌های آن اکنون «در حال تولید هستند».

در واقع، در چند هفته گذشته، طرفداران خط تولید پیکسل گوگل، دستگاهی را به دست آوردند که از Pigweed استفاده می کند. در حالی که تیم APK Insight ما در حال بررسی جدیدترین به‌روزرسانی برنامه Pixel Buds بود، اشاره جدیدی از Pigweed پیدا کردیم.

com/google/android/apps/wearables/maestro/companion/ota/allegro/PigweedFirmwareUpdater

“Allegro” در اینجا رمز داخلی گوگل برای Pixel Buds Pro است. بر این اساس، به نظر واضح است که گوگل با کمک پروژه Pigweed، سفت‌افزار Pixel Buds Pro را توسعه داده است. گوگل به ما تایید کرده است که Pixel Buds Pro در واقع از پروژه Pigweed استفاده می کند.

متأسفانه، گوگل دقیقاً کدام یک از ماژول‌های Pigweed را در میان‌افزار Pixel Buds Pro استفاده می‌کند، به اشتراک نمی‌گذارد. از آنچه که ما توانستیم کشف کنیم، فقط اشاره‌هایی به pw_sync دیده‌ایم که برای همگام‌سازی وظایف در سراسر رشته‌ها استفاده می‌شود.

به طور کلی، دیدن ادامه استفاده گوگل از نرم‌افزار متن‌باز در محصولات خود بسیار عالی است و این امکان را برای توسعه‌دهندگان مستقل فراهم می‌آورد که با برخی از ابزارهای مشابه تیم ساخته شده توسط Google، دست خود را در ساخت ابزارک‌ها امتحان کنند. به‌علاوه، دانستن اینکه Google از Pigweed در پروژه‌های معنی‌داری مانند Pixel Buds Pro استفاده می‌کند، باید به دیگران اطمینان دهد که این پروژه برای ماندن است.

دیلان راسل به این مقاله کمک کرد.

اطلاعات بیشتر در مورد Pixel Buds Pro:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: