بنچمارک Pixel 7 Pro به مشخصات CPU و GPU Tensor G2 اشاره دارد

یک بنچمارک جدید ظاهر شده است که به ما ایده بهتری از مشخصات پیکسل 7 پرو، به ویژه بهبود CPU و GPU در تراشه Google Tensor G2 می دهد.

همه ما مشتاقانه منتظر عرضه Pixel 7 و 7 Pro هستیم که قرار است به درستی در رویداد سخت افزاری Google در 6 اکتبر به نمایش گذاشته شود. گوگل قبلاً در Google I/O معرفی اولیه این تلفن ها را به ما ارائه کرده است، اما هنوز جزئیات کمی تایید نشده است.

یکی از معمای بزرگ‌تر، تراشه‌ی آتی «Tensor G2» است که قرار است نسل دوم تراشه‌ی Google Tensor باشد که با همکاری سامسونگ ساخته شده است. پس از اولین حضور قدرتمند در سری پیکسل 6، هرچند که از آن زمان در سال گذشته از رقبا عقب مانده است، بسیاری در این فکر بودند که گوگل خط بعدی Tensor را کجا خواهد برد.

با تشکر از برخی کاوش های متخصص توسط توسعه دهنده اندروید کوبا وویچیچوفسکی در توییتر، ما اکنون شواهد قوی از آنچه پیکسل 7 پرو و ​​تراشه Tensor G2 آن از نظر عملکرد به میز خواهند آورد، داریم. با این حال، ابتدا باید کمی سلب مسئولیت کنیم، زیرا بسیاری از اطلاعات جدید از فهرست جدید Geekbench برای Pixel 7 Pro به دست آمده است.

لازم به ذکر است که جعل اطلاعات گزارش شده توسط Geekbench نسبتاً آسان است. با این اوصاف، جزئیات بسیار خوبی وجود دارد – که تیم ما نیز آنها را بررسی کرده و تأیید کرده است – که نشان می دهد این معیار پیکسل 7 پرو مشروع است. با این حال، این جزئیات باید با یک دانه نمک گرفته شود.

مطالب پیشنهادی  ساعت‌های هوشمند Fitbit برای تقویت پیکسل واچ مانع شده‌اند

با کاوش در جزئیات، به نظر می رسد که گوگل در مورد هسته های CPU استفاده شده بین Tensor سال گذشته و Tensor G2 امسال تغییر چندانی نکرده است. از آنچه که می توان با هم ترکیب کرد، از همان ترکیب دو هسته Cortex-X1، دو هسته Cortex-A76 و چهار هسته Cortex-A55 استفاده می کند، البته با سرعت ساعت کمی بالاتر. به نظر می‌رسد این سرعت‌های کمی افزایش‌یافته همراه با اندازه قالب ۴ نانومتری کوچک‌تر مورد استفاده، معیار چند هسته‌ای Tensor G2 و Pixel 7 Pro را تا حدود ۱۰ درصد بهبود می‌بخشد.

اگرچه این ممکن است در ابتدا ناامید کننده به نظر برسد، اما ممکن است این کار به بهترین شکل ممکن انجام شود، زیرا عملکرد خام آن چیزی نیست که ما به دنبال بهبود پیکسل 7 هستیم. همانطور که همکارم بن شون اشاره کرد، پیکسل 7 و تنسور جی 2 باید به کارهایی که اسنپدراگون 8+ Gen 1 در زمینه کاهش حرارت و بهره وری انرژی انجام داد، برسند. مانند چون حدس و گمان می زند، این امکان وجود دارد – اگرچه هنوز تایید نشده است – که این طراحی می تواند به تحقق آن سطح از کارایی کمک کند.

با این حال، جایی که مشخصات Tensor G2 پیکسل 7 پرو است انجام دادن تقویت قابل توجهی در GPU آن است که از Mali-G78 به Mali-G710 تغییر می کند. این پردازنده گرافیکی جدید قرار است ارائه کند 20٪ عملکرد بهتر، 20٪ بازده انرژی بهتر، و حتی 35٪ بهتر برای استفاده از یادگیری ماشین، یکی از تمرکزهای کلیدی خط Tensor است.

مطالب پیشنهادی  راه اندازی به روزرسانی iOS 14.5 و سایر اخبار بازاریابی دیجیتال

با توجه به این نکته، همچنین نشانه‌هایی وجود دارد که گوگل قصد دارد نسل بعدی واحد پردازش تنسور (TPU) خود – با اسم رمز “Janeiro” – را در Tensor G2 بگنجاند، که باید تقویت دیگری را برای سری پیکسل 7 ارائه کند. یکی از آخرین جزئیات به جز تایید شده توسط بنچمارک این است که پیکسل 7 پرو احتمالاً مانند پیکسل 6 پرو دارای 12 گیگابایت رم خواهد بود.

در مجموع، به نظر می رسد Tensor G2 ممکن است پیکسل 7 پرو را به یک به روز رسانی فوق العاده هیجان انگیز از نظر مشخصات برای دارندگان سری پیکسل 6 تبدیل نکند، اما ارتقاهای تکراری می تواند تجربه سازگارتری را ایجاد کند. برای کسانی که منتظر گوگل هستند تا با سری تراشه‌های جدید Tensor همه چیز را “پیدا کنند”، ممکن است این دقیقا همان چیزی باشد که شما به دنبال آن بودید.

اطلاعات بیشتر در مورد Pixel:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور