در اینجا نحوه استفاده از حالت ماکرو فوکوس پیکسل 7 آمده است

بدون شک یکی از قابل توجه ترین پیشرفت های سری پیکسل 7، دوربین آن هم از نظر نرم افزاری و هم از نظر سخت افزاری است. با آن، یک حالت ماکرو فوکوس جدید به پیکسل 7 پرو راه یافته است و نسبتاً بی عیب و نقص کار می کند. در اینجا نحوه شروع به کار آمده است.

آرایه دوربین در سری پیکسل 7 واقعاً چشمگیر است. پیکسل 7 دارای یک لنز 12 مگاپیکسلی فوق عریض و یک سنسور اصلی 50 مگاپیکسلی است که معادل چیزی است که در نسل قبلی دیده بودیم. علاوه بر این دو، Pixel 7 Pro دارای یک لنز تله فوتو 48 مگاپیکسلی اضافی است که می تواند تا 10 برابر زوم اپتیکال داشته باشد. گذشته از آن، تراشه Tensor G2 به وصله چند سنسور با هم کمک می‌کند تا زوم اپتیکال و دیجیتال تا 30 برابر را به دست بیاورد و عکس‌های زیبایی را ایجاد کند.

یکی از ویژگی‌های کلیدی که ممکن است کیک را از نظر عملی کردن به وعده‌هایش مورد توجه قرار دهد، حالت جدید ماکرو فوکوس در پیکسل 7 پرو است. این حالت جدید به شما این امکان را می‌دهد تا بر روی اکثر اشیا به درستی بالا بروید و بدون نیاز به لنز ماکرو خاصی، جزئیاتی کاملاً باورنکردنی را ثبت کنید، همانطور که اکثر تلفن‌ها می‌خواهند باور کنید. در واقع، فوکوس ماکرو پیکسل 7 پرو به طور قابل توجهی بهتر از سایر لنزهای ماکرو است که اخیراً امتحان کرده ایم.

دوربین های پیکسل 7

نحوه عملکرد ماکرو فوکوس

همانطور که در بالا ذکر شد، حالت ماکرو فوکوس در هیچ کجای پیکسل 7 پرو به لنز اضافی نیاز ندارد. در واقع، از لنز فوق عریض با فوکوس خودکار جدید اضافه شده برای گرفتن عکس های نزدیک واقعی استفاده می کند. گوگل ادعا می‌کند که می‌توانید ۳ سانتی‌متر از سوژه‌تان فاصله بگیرید، و به نظر می‌رسد که دقیقاً به سرتان ضربه می‌زند.

آنچه واقعاً فوکوس ماکرو و بقیه تنظیمات دوربین را با هم جمع می کند، روان بودن طراحی در برنامه دوربین است. هنگام جابجایی از سنسور اصلی به لنز تله فوتو در 10x، به سختی متوجه تفاوت خواهید شد. این برای ماکرو فوکوس نیز صدق می کند.

هنگام استفاده از برنامه دوربین Pixel 7 Pro، تنها کاری که برای فعال کردن ماکرو فوکوس باید انجام دهید این است که به یک سوژه نزدیک شوید. از آنجا، پیکسل به طور خودکار فوکوس ماکرو را روشن می کند و با استفاده از لنز فوق عریض اولویت بندی می کند. سپس، می توانید تا 5 برابر بزرگنمایی کنید. مهم نیست که چقدر این کار را انجام دهید، همچنان از لنز فوق عریض استفاده می کنید، فقط کمی به فاصله کانونی دلخواه شما بریده می شود.

اگر نمی‌خواهید فوکوس ماکرو روشن باشد و می‌خواهید از لنزهای دیگر خود استفاده کنید، به سادگی روی نماد گل نزدیک دایره فوکوس ضربه بزنید. بلافاصله به لنزهای دیگر خود دسترسی پیدا خواهید کرد و می توانید بین آنها جابجا شوید. از طرف دیگر، می‌توانید کمی پشتیبان‌گیری کنید و حالت فوکوس ماکرو در Pixel 7 Pro خاموش می‌شود.

عکس ها در ماکرو فوکوس چگونه به نظر می رسند؟

با وجود اینکه لنز فوق عریض تنها 12 مگاپیکسل است، فوکوس ماکرو تصاویر فوق العاده ای تولید می کند. شما می‌توانید روی بیشتر سوژه‌ها دقیقاً بلند شوید و جزئیاتی را ببینید که لزوماً نمی‌توانید با چشم غیرمسلح ببینید، که برای جزئیات گیاهان و حشرات، یا حتی جزئیات جزئی در اشیاء روزمره مفید است.

در باطن، تراشه Tensor G2 بسیاری از مراحل پس از پردازش را انجام می دهد. با آن، محصول نهایی بسیار خوب به نظر می رسد. اینجا چندتا نمونه را می بینید:

چرا پیکسل 7 فوکوس ماکرو ندارد؟

بین پیکسل 7 و 7 پرو، چند تفاوت دوربین وجود دارد. فراتر از فقدان لنز تله فوتو در پیکسل 7، برادر کوچک پرو نیز لنز اولتراواید متفاوتی را در اختیار دارد.

پیکسل 7 دارای لنز اولتراواید 114 درجه و 12 مگاپیکسل است در حالی که پیکسل 7 پرو دارای لنز اولتراواید 125.8 درجه با فوکوس خودکار است. فوکوس خودکار در اینجا نقش بسیار مهمی ایفا می کند و به دوربین فوق عریض اجازه می دهد تا از نظر یافتن سوژه ها از نزدیک، کارهای سنگین زیادی را انجام دهد. ما دوست داشتیم پیکسل 7 همان تنظیمات فوق عریض یا حتی یک به‌روزرسانی ماکرو فوکوس را ببینیم، اگرچه به نظر می‌رسد این دستگاه به این زودی‌ها قادر به استفاده از این ویژگی نخواهد بود.

به طور کلی، ماکرو فوکوس روی پیکسل 7 یک ویژگی فوق العاده آسان برای استفاده است. علاوه بر این، عکس‌های واقعاً مرتبی را ایجاد می‌کند که در غیر این صورت نمی‌توانستید در شرایط عادی فقط با یک لنز فوق عریض بگیرید. اگر فرصتی برای ورود به ماکرو فوکوس در Pixel 7 خود داشتید، به ما اطلاع دهید.

پیکسل 7 پرو را بخرید

اطلاعات بیشتر در مورد Pixel 7:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور