گوگل تراشه جدید سری پیکسل ۷ را تایید کرد

پیش از رویداد معرفی پیکسل 7 در ماه اکتبر، گوگل تایید کرده است که سری بعدی گوشی های آن ها بر روی تراشه نسل دوم “Tensor G2” اجرا خواهد شد.

سال گذشته، تراشه «Google Tensor» به عنوان نیروگاه پشت پیکسل 6 و 6 پرو – و بعداً پیکسل 6a – معرفی شد. تراشه Tensor که به عنوان تراشه خود گوگل برای گوشی‌های هوشمند معرفی می‌شود، با مشارکت سامسونگ ساخته شد و پردازنده‌های مشابه Exynos را با قدرت یادگیری ماشینی گوگل تقویت کرد.

در داخل، اولین SoC ساخت گوگل دارای شماره مدل «GS101» است، اما این شرکت صرفاً از آن به عنوان تراشه Google Tensor یاد کرده است. نزدیک به یک سال است که می‌دانیم نسل بعدی گوشی‌های پیکسل دارای تراشه Tensor نسل دوم به نام «GS201» خواهند بود، اما مشخص نبود که گوگل چگونه این سخت‌افزار جدید را نام‌گذاری می‌کند.

امروز، گوگل به طور رسمی اعلام کرد که میزبان یک رویداد سخت افزاری در تاریخ 6 اکتبر خواهد بود، که باید به عنوان نقطه راه اندازی پیکسل 7، پیکسل واچ و موارد دیگر باشد. با انجام این کار، این شرکت همچنین بخش‌های مختلف وب‌سایت Google Store را با نکات جدیدی در مورد سخت‌افزار آینده به‌روزرسانی کرد.

در صفحه مجله به روز شده پیکسل 7، اکنون اشاره ای به تراشه «Google Tensor G2» در گوشی وجود دارد. با پیروی از الگوی امسال، احتمالاً Tensor G2 در پیکسل 7a سال آینده و همچنین هر محصول تاشوی که گوگل ممکن است در دست ساخت داشته باشد، نیز وجود خواهد داشت. گوگل در ادامه ادعا می‌کند که Tensor G2 همان چیزی است که به پیکسل 7 و پیکسل 7 پرو اجازه می‌دهد «ویژگی‌های مفیدتر و شخصی‌شده‌تر را برای عکس‌ها، ویدیوها، امنیت و تشخیص گفتار بیاورند».

با هر اقبالی، اینها ممکن است سرنخ‌هایی باشند برای اینکه انتظار داشته باشیم گوگل در رویداد ماه آینده چه چیزی را اعلام کند، زیرا این شرکت عمدتاً در مورد نرم‌افزار پیکسل 7 سکوت کرده است و فقط ظاهر سخت‌افزاری را نشان می‌دهد. ذکر “امنیت” می تواند مربوط به ویژگی بازگشایی با چهره باشد که اخیراً گزارش دادیم هنوز به طور فعال برای Pixel 7 و 7 Pro در حال توسعه است، یا می تواند به سادگی بهبودهای امنیتی عمومی باشد.

با تشکر، ماکسیم!

اطلاعات بیشتر در مورد Pixel:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: