دارندگان پیکسل 6a متوجه می شوند که هر اثر انگشتی می تواند قفل را باز کند

با توجه به اینکه Pixel 6a اکنون در فروشگاه‌ها در دسترس است، برخی از خریداران متوجه شده‌اند که هر اثر انگشتی می‌تواند قفل گوشی‌های جدید آنها را در یک نقص امنیتی نسبتا نگران‌کننده توسط Google باز کند.

آخر هفته گذشته، دو گزارش از هند درباره حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر پیکسل 6a (UDFPS) منتشر شد که به هر کسی اجازه می‌دهد قفل را باز کند. این شامل افرادی می شود که اثر انگشت خود را قبل از موعد ثبت نکرده اند.

همین امروز، پس از عرضه Pixel 6a در 13 کشور، شش گزارش دیگر از این اتفاق وجود دارد. آنها از باز کردن قفل با انگشت دیگری که ثبت نشده است تا توانایی باز کردن قفل 6a شخص دیگر را شامل می شود. یک نفر گفت پس از حذف همه اثر انگشت های ذخیره شده و اضافه کردن مجدد آنها، این مشکل دوباره رخ نداد.

به نظر می رسد اکثر خریداران با پیکسل 6a این مشکل را نداشته باشند. ما چهار دستگاه Pixel 6a را به طور کامل آزمایش کرده‌ایم و نتوانستیم مشکل را تکرار کنیم. این نشان می‌دهد که فقط برخی از تلفن‌ها تحت تأثیر قرار گرفته‌اند و به یک مشکل سخت‌افزاری اشاره می‌کند، با تغییر سنسور Google برای 6a.

این واقعیت که در واحدهای واقعی ارسال شده به مشتریان رخ می دهد نگران کننده است. با این حال، نرم افزار (یا سخت افزار) بین واحدهای بررسی و خرده فروشی به نظر نمی رسد تفاوتی داشته باشد. گوگل روز پنجشنبه به‌روزرسانی‌ای را منتشر کرد که پیکسل 6a را به وصله امنیتی ژوئن، نسبت به آوریل افزایش می‌دهد. با این حال، ساخت‌ها برای نصب دستی فقط در ژاپن و برای Verizon در دسترس هستند. از روز شنبه، ما همچنان منتظر به روز رسانی جهانی و نسخه ای برای تلفن های AT&T و T-Mobile هستیم.

مطالب پیشنهادی  Google Chrome جعبه نصب جدید PWA را آزمایش می کند

مشخص نیست که آیا این به روز رسانی مشکل را حل می کند یا اینکه مشکل سخت افزاری عمیق تری در تلفن های آسیب دیده وجود دارد. این می تواند یک مورد از دسته بد حسگرهای اثر انگشت باشد. اگر واقعاً اینطور است، باید جایگزین‌ها فرستاده شوند. امیدواریم که Google بتواند به طور فعال تشخیص دهد که چه دستگاه هایی تحت تأثیر قرار گرفته اند و به طور خودکار فرآیند را آغاز کند. در همین حال، یک اشکال نرم افزاری منجر به رفع آسان تر برای همه طرف های درگیر می شود.

از نظر راه‌حل کوتاه‌مدت، افرادی که این مشکل را دارند می‌توانند باز کردن قفل با اثر انگشت را غیرفعال کنند (برنامه Settings > Security > Fingerprint Unlock > Delete) و فقط از پین یا قفل رمز عبور استفاده کنند. با توجه به آنچه که امروز می توانیم جمع آوری کنیم، این مشکل به طور ناگهانی ظاهر نمی شود و شما یا دارید یا ندارید.

9to5Google امروز برای نظر دادن با Google تماس گرفتیم، اما قبل از انتشار ما پاسخی دریافت نکردیم.

اطلاعات بیشتر در مورد Pixel 6a:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور