اندروید 13 یک ارتقا دائمی در پیکسل 6 است

گوگل امروز اندروید 13 را برای دستگاه‌های پیکسل منتشر کرد و اکنون برای دستگاه‌ها عرضه می‌شود. با این حال، برای دارندگان سری پیکسل 6، اندروید 13 اساساً یک ارتقای دائمی است، زیرا راهی برای بازگشت به اندروید 12 وجود ندارد.

به‌روزرسانی‌های اندروید معمولاً برگشت‌پذیر هستند، با قابلیت نصب نسخه قدیمی‌تر با بارگذاری دستی به‌روزرسانی. این کار همیشه مستلزم تنظیم مجدد گوشی و از دست دادن اطلاعات شما است، اما این فرآیندی است که می توان انجام داد.

با وجود اندروید 13، پیکسل 6، پیکسل 6 پرو و ​​پیکسل 6a نمی توانند به نسخه های اندروید 12 برگردند. گوگل در سایتی که Factory Images را میزبانی می کند، اشاره کرده است که کاربران پس از نصب این نسخه جدید نمی توانند به اندروید 12 برگردند.

هشدار: به‌روزرسانی اندروید 13 برای پیکسل 6، پیکسل 6 پرو و ​​پیکسل 6a حاوی به‌روزرسانی بوت‌لودر است که نسخه ضد رول بک را افزایش می‌دهد. پس از فلش بیلد اندروید 13 در این دستگاه ها، نمی توانید بیلدهای قدیمی اندروید 12 را فلش کنید.

این یک حرکت غیرمعمول از طرف گوگل است، اما دلیل این تغییر به‌روزرسانی جدید بوت لودر است که «نسخه ضد رول برگشتی را افزایش می‌دهد». گوگل چندین سال است که این اقدام امنیتی را در اندروید اجرا کرده است، عموماً برای جلوگیری از اجرای اکسپلویت های نسخه های قدیمی نرم افزار بر روی دستگاه ها.

این به طور کلی برای اکثر کاربران مشکلی نخواهد بود، اما با این وجود جالب است. با توجه به دستگاه‌هایی که بر آن تأثیر می‌گذارد، منطقی به نظر می‌رسد که فرض کنیم این ممکن است ربطی به Google Tensor داشته باشد. در هر صورت، فقط بدانید که ارتقا به اندروید 13 در دستگاه های سری پیکسل 6 عملاً دائمی است.

اطلاعات بیشتر در مورد اندروید 13:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: