نظر: Pixel 4 سزاوار پشتیبانی طولانی‌تر است

Pixel 4 و 4 XL، به‌عنوان دومین دستگاه قدرتمند در سری گوشی‌های هوشمند Made by Google، مستحق پشتیبانی برای حداقل یک به‌روزرسانی اندروید دیگر هستند — و دلیل آن در اینجا آمده است.

با توجه به تعهد اخیر سامسونگ به‌روزرسانی نرم‌افزار، به راحتی می‌توان به وعده‌های به‌روزرسانی خود گوگل نگاه کرد و احساس ناراحتی کرد. سه به‌روزرسانی کامل سیستم عامل و یک سال دیگر وصله‌های امنیتی برای مدتی بهترین در اندروید بود. در حالی که شکایت در مورد آن آسان است، سری پیکسل 4 نمونه ای عالی از دستگاهی است که پشتیبانی نرم افزاری را قبل از زمان خود از دست می دهد.

ویدئو – گوگل باید مدت زمان بیشتری از پیکسل 4 پشتیبانی کند

برای ویدیوهای بیشتر در 9to5Google در YouTube مشترک شوید

یکی از این چیزها شبیه بقیه نیست)

اصل مشکل اینجاست: پیکسل 4 شبیه پرچمداران قبل از 2021 گوگل نیست. علیرغم عرضه در سال 2019، کاهش و همسویی مجدد سری پیکسل با Pixel 4a 5G، 5 و 5a به این معنی است که حتی اگر اتصال سلولی فوق سریع 5G را از دست بدهید، گوشی های قدیمی تر قدرت بیشتری را ارائه می دهند. بدون مصالحه خاصی

در نمودارهای عملکرد، پیکسل 4 درست زیر پیکسل 6 و 6 پرو قرار دارد. این باعث می شود که آن را به عنوان دومین دستگاه قدرتمند در خط تلفن هوشمند Made by Google در موقعیت عجیبی قرار دهد. قرار است اندروید 13 را دریافت کند، اما پیکسل 4a 5G، 5 و 5a کمتر دارای پنجره پشتیبانی طولانی تری نسبت به Pixel 4 و 4 XL است.

بدون مقایسه کامل بهترین‌های سال 2019 با گروه اواخر سال 2021، سری پیکسل 4 اشتراکات بیشتری با پیکسل 6 نسبت به دستگاه‌های عرضه‌شده در این میان دارد. برای شروع، دستگاه های کوچک و بزرگی وجود دارد، از جمله Pixel 4 با صفحه نمایش FHD+ و Pixel 4 XL با صفحه نمایش QHD+. اگرچه سیستم های دوربین کاملاً مستقیماً قابل مقایسه نیستند، یک شباهت عمده وجود دارد: Pixel Neural Core. این کار پردازش عکس و فیلم روی دستگاه را بسیار بهبود می بخشد.

این بدان معناست که تمام دستگاه‌های Pixel 2020 علیرغم استفاده از حسگر اصلی Sony IMX363 و تنظیمات مبتنی بر نرم‌افزار عملاً یکسان، از نظر فنی سیستم دوربین کندتر یا ضعیف‌تری دارند. به راحتی می توان استدلال کرد که پیکسل 4 – به ویژه 4 XL – کمی دست کم گرفته شده است. تنها با دوام باتری مختلط واقعاً ناامید شد. در هر جای دیگری، تجربه پیکسل را با صفحه نمایش نرم AMOLED 90 هرتزی، طراحی بازیگوش و سیستم دوربین علامت تجاری ارتقا داد.

اضافه شدن تراشه رادار Soli آزمایش جالبی بود که در نهایت در گوشی های هوشمند شکست خورد. این منجر به استفاده بیشتر در سایر سخت افزارهای ساخته شده توسط Google مانند Nest Hub 2nd Gen شده است، اما به این معنی است که شما به چند مورد دسترسی دارید. براستی ویژگی‌های انحصاری مبتنی بر اشاره که در هیچ پیکسل دیگری نخواهید یافت. از دیدگاه قابلیت استفاده مستقیم و تجربه روزانه، Soli تاثیر زیادی روی پیکسل 4 نمی گذارد.

Face Unlock نیز یک تمایز بزرگ است که گفته می‌شد با Pixel 6 Pro عرضه می‌شود. هنوز کاملاً مشخص نیست که آیا فناوری بازگشایی قفل سه بعدی با چهره را در پیکسل بازگردانیم یا نه، اما این فناوری سریع، دقیق و بسیار قابل اعتمادتر از اسکنر اثرانگشت زیر نمایشگر در سری Pixel 6 است. ما هیچ معرفی نرم افزار جدیدی برای استفاده از سخت افزار مجهز به رادار ندیده ایم و احتمالاً به این زودی ها تغییر نخواهد کرد.

حداقل روی کاغذ، سری Pixel 4 پیشنهاد جذاب‌تری نسبت به Pixel 4a 5G، Pixel 5 و 5a است. از اتصال 5G چشم پوشی کنید و یک پیکسل ممتاز با دوربینی مشابه عالی، جدیدترین به روز رسانی اندروید، بازگشایی سریع با چهره، صفحه نمایش AMOLED 90 هرتزی و در مجموع یک SoC قدرتمندتر دریافت خواهید کرد.

این راه طولانی برای گفتن این است که اگرچه پیکسل 4 طبق استانداردهای سال 2022 یک پرچمدار کاملاً پرچمدار نیست، در مقایسه با نسل های قبلی و همه به جز جدیدترین و بهترین، هیچ کمبود قدرتی در دسترس نیست. اگر Pixel 5 – و به‌طور بسط، 4a 5G و 5a – می‌تواند اندروید 14 را اجرا کند، پس پشتیبانی از Pixel 4 که بسیار قدرتمندتر است، مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

تعهد به پایداری

در سال‌های اخیر، شاهد بوده‌ایم که گوگل تلاش‌ها و اقدامات آگاهانه‌ای را برای افزایش استفاده از مواد بازیافتی و با منبع پایدار برای سری پیکسل و سخت‌افزار شخص اول انجام می‌دهد. از موارد اختیاری گرفته تا فلزات سنگین مورد استفاده در خط پیکسل، همه اینها با توجه به فراگیر بودن فناوری در زندگی روزمره ما، گام های قابل توجه و مهمی در جهت درست هستند.

اما اگر گوگل واقعاً در مورد پایداری یا نگرانی های زیست محیطی جدی است، پنجره پشتیبانی را گسترش می دهد موجود گوشی‌های هوشمندی مانند Pixel 4 به جای تمرکز بر سخت‌افزار جدید یا آینده، بهترین مکان برای شروع است.

افزایش طول عمر دستگاه از طریق به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری نیز یک راه ارزان‌تر و مؤثرتر برای داشتن یک شرکت فناوری پایدار است. کار قبلی گوگل با کوالکام برای کاهش تلاش لازم برای آوردن جدیدترین نسخه‌های اندروید به تراشه‌های قدیمی‌تر، بر سری پیکسل تاثیری نداشته است. بنابراین در حالی که این کار توانایی ارائه وصله‌های ماهانه را افزایش می‌دهد، شرایط خاص پیرامون سری Pixel 4 به این معنی است که مطمئناً پشتیبانی اضافی بسیار تضمین شده است.

جدی بودن در مورد پایداری در حقیقت به این معنی است که حمل و نقل محصولات جدید نباید همیشه اولویت اول باشد. به طور طبیعی، گفتن این کار آسان تر از انجام آن است، اما برای هر گونه پیشرفت واقعی در این زمینه، باید به برندها و نه مصرف کننده احترام گذاشت.

چرا گوگل باید برای پیکسل 4 الگویی ایجاد کند؟

پشتیبانی از پیکسل 4

من هیچ توهمی ندارم که این درخواست/شکایت/آزار احتمالاً در تیم‌های گسترده‌تر پیکسل و اندروید گوگل بر سر زبان‌ها بیفتد. با این حال، با وجود پایگاه کاربر ظاهراً رو به رشد و پایگاه هواداران مشتاق، روابط عمومی خوب محصول همیشه دلیلی برای ایجاد یک تغییر مثبت مانند این است.

اگر گوگل قصد دارد در تعداد کمی از بازارهایی که Pixel در آنها به فروش می رسد، با یک مجموعه کوچکتر از اپل مقابله کند، افزایش طول پشتیبانی اندروید راه اصلی برای راضی کردن مالکان فعلی و حتی جذب خریداران احتمالی خواهد بود. همکار من Ben Schoon حتی همین را تأیید می کند، اما با تمرکز بر سری اخیر پیکسل 6. اگر می خواهید گوشی با ماندگاری بیشتری داشته باشید، به سراغ Galaxy می روید.

اگرچه این یک مورد مجزا است، اما پشتیبانی از Pixel 4 و 4 XL یک پیروزی بزرگ در روابط عمومی خواهد بود و منطقاً منطقی است. مطمئناً، این می‌تواند اثرات ناخواسته‌ای داشته باشد، اما سازندگان سیستم‌عامل اندروید بهانه‌های کمتری برای حرکت رو به جلو در مورد پنجره‌های به‌روزرسانی دستگاه دارند، به‌خصوص که سامسونگ به وعده‌های به‌روزرسانی چهار سیستم‌عامل خود عمل خواهد کرد. نگاه به عقب و اصلاح برخی از اشتباهات گیج کننده چیز بدی نیست.

گوگل از بسیاری جهات به لطف خط تولید آشفته 2020 خود را به گوشه ای رسانده است. این امر باعث می‌شود که Pixel 4 و 4 XL در یک معضل پشتیبانی قرار بگیرند که بی شباهت به بسیاری از دستگاه‌های OEM چینی نیست که هنگام عرضه مدل جدیدتر و براق‌تر، بالا و خشک می‌مانند. به غیر از Hyperbole، با توجه به اینکه Android 13 برنامه به‌روزرسانی از پیش تأیید شده سیستم‌عامل Pixel 4 و 4 XL را مشخص می‌کند، کاملاً درست نیست. ما اندروید 11، اندروید 12، اندروید 12.L و به زودی اندروید 13 را دیده‌ایم. این تعهد در سال 2019 زمانی که دستگاه‌های دوتایی به قفسه‌های فروشگاه‌ها آمدند کاملاً خوب بود.

مشخصات هرگز واقعاً در قلب چیزی که «تجربه پیکسل» را به یک تجربه خاص تبدیل می‌کند، نبوده است. همانطور که گفته شد، سخت افزار داخلی بالاتر و فراتر از آن چیزی است که در Pixel 4a، 4a 5G، و تا حدودی Pixel 6a آینده خواهید یافت. 6 گیگابایت رم و یک پردازنده پرچمدار سابق ترکیبی عالی برای درخشش واقعی سبک ترین طعم اندروید است. اگر اندروید 14 حداقل مشخصات مورد نیاز را داشته باشد، پیکسل 4 و 4 XL مطمئناً از آن فراتر خواهند رفت.

سال‌هاست که پشتیبانی مداوم اپل از دستگاه‌های قدیمی‌تر، همه اندروید را شرمنده کرده است. تلاش‌های فزاینده سامسونگ برای ارائه پنجره‌های پشتیبانی گسترده برای خطوط پرچم‌دار قبلی‌اش باید Google را وادار به عمل کند. پیکسل 4 بهترین مکان برای شروع است.

اطلاعات بیشتر در گوگل پیکسل:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: