پشتیبانی فتوشاپ AVIF | avif.io ✨

AVIF چیست؟

فرمت AVIF (فرمت فایل تصویری AV1) برای ذخیره تصاویر فشرده شده با AV1 در فرمت فایل HEIF است. فایل های AVIF دارای پسوند .avif هستند. اولین نسخه AVIF در فوریه 2019 تکمیل شد. از جمله ویژگی های آن می توان به محدوده دینامیکی بالا (HDR)، پشتیبانی از 8، 10 و 12 عمق رنگ و پشتیبانی از هر فضای رنگی (ISO/IEC CICP و ICC پروفایل، گسترده) اشاره کرد. طیف رنگ و غیره). پشتیبانی از فرمت فایل AVIF در حال افزایش است. در 14 دسامبر 2018 اعلام شد که نتفلیکس اولین تصاویر AVIF را منتشر کرد. با انتشار 19H1 ویندوز 10، مایکروسافت نیز پشتیبانی از آن را اضافه کرد. از سپتامبر 2019 و آگوست 2020، Paint.net برای باز کردن و ذخیره فایل‌های AVIF پشتیبانی می‌کند. مرورگرها همچنین پشتیبانی از AVIF را اضافه می کنند. Google Chrome در آگوست 2020 پشتیبانی از AVIF را اضافه کرد و موزیلا فایرفاکس در حال حاضر روی افزودن پشتیبانی کار می کند. در 3 دسامبر 2020، Cloudflare اعلام کرد که از استاندارد AVIF پشتیبانی می کند.

فتوشاپ چیست؟

برای رایانه‌های Windows یا macOS، Adobe Photoshop قابلیت‌های ویرایش تصویر و روتوش عکس را ارائه می‌کند. فتوشاپ به کاربران این امکان را می دهد که تصاویر، آثار هنری و تصاویر را ایجاد، بهبود یا ویرایش کنند. Adobe Photoshop امکان تغییر پس زمینه، شبیه سازی یک نقاشی واقعی، یا ایجاد یک نمای جایگزین از جهان را فراهم می کند. این نرم افزار پرکاربردترین ابزار نرم افزاری برای ویرایش، دستکاری و روتوش تصاویر و فیلم ها در فرمت های متعدد است. فتوشاپ شامل ابزارهایی است که می‌توانید از آن‌ها برای ویرایش عکس‌ها و تعداد زیادی عکس به طور همزمان استفاده کنید. با امکانات کمتر، فتوشاپ در چندین نسخه مانند Photoshop CC، Photoshop Elements، Photoshop Lightroom و Photoshop Express، Photoshop برای iOS در دسترس است. به عنوان بخشی از اشتراک Creative Cloud، Adobe Photoshop به عنوان یک اشتراک مستقل از جمله Photoshop Lightroom در دسترس است. فتوشاپ یک ابزار ارزشمند برای طراحان، توسعه دهندگان وب، هنرمندان گرافیک، عکاسان و دیگر متخصصان خلاق است. این برنامه به طور گسترده ای برای ویرایش تصاویر، روتوش آنها، ایجاد ترکیب بندی تصویر، ساخت وب سایت ها و افزودن افکت ها استفاده می شود. تصاویر قابل اسکن یا دیجیتال را می توان برای استفاده به صورت آنلاین یا چاپی ویرایش کرد. امکان طراحی طرح‌بندی وب‌سایت در فتوشاپ وجود دارد که اجازه می‌دهد تا طرح‌ها قبل از مرحله توسعه نهایی شوند. می توانید گرافیک های مستقل ایجاد کنید و آنها را برای استفاده در برنامه های دیگر صادر کنید.

پشتیبانی از فتوشاپ AVIF

در انجمن بازخورد فتوشاپ، موضوعی که درخواست پشتیبانی AVIF را می‌دهد از سپتامبر 2020 فعال است. با توجه به پشتیبانی گسترده از AVIF در مرورگرهای وب مدرن، نیاز به گنجاندن AVIF به عنوان ذخیره یا صادرات به گزینه مفید خواهد بود. فرض کنید هنوز از Photoshop به عنوان ویرایشگر گرافیکی اصلی خود استفاده می کنید (حتی برای ایجاد وب سایت های ساده). در آن صورت، این موضوع با حذف تدریجی JPG ها اهمیت بیشتری پیدا می کند. متأسفانه فتوشاپ در حال حاضر از AVIF پشتیبانی نمی کند و Adobe مشخص نکرده است که آیا فتوشاپ از AVIF پشتیبانی می کند یا نه.

این یک تعجب است زیرا Adobe یکی از اعضای فعال Alliance for Open Media است که کدک ویدیویی AV1 و فرمت AVIF برگرفته از آن را توسعه داده است. اما این ما را به این تخمین می رساند که AVIF به زودی پشتیبانی خواهد شد.

افزونه فتوشاپ AVIF

یک پلاگین برای Adobe Photoshop® به کاربران اجازه می دهد تا تصاویر AV1 Image (AVIF) را بارگیری و ذخیره کنند. کاربران می‌توانند عکس‌های جداگانه را بارگذاری کنند و آن‌ها را در 8، 10 یا 12 بیت در هر کانال ذخیره کنند. آخرین نسخه این افزونه از libheif با رمزگشا و رمزگذار AOM استفاده می کند. این افزونه از قابلیت ویرایش 16 بیتی و 32 بیتی فتوشاپ استفاده می کند. هنگام ذخیره سازی، داده های 16 بیتی باید به 10 یا 12 بیت تغییر داده شوند. تصاویر RGB که از 32 بیت در هر کانال استفاده می کنند را می توان به عنوان AVIF HDR ذخیره کرد.

آن را از اینجا دانلود کنید.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  Uploadcare پشتیبانی AVIF | avif.io ✨