تشخیص تصادف اتومبیل پیکسل ممکن است برای اندرویدهای بیشتری عرضه شود

به نظر می رسد گوگل در حال آماده شدن برای تشخیص تصادف اتومبیل و سایر ویژگی های ایمنی شخصی منحصر به فرد پیکسل موجود در سایر تلفن های اندرویدی است.

درباره APK Insight: در این پست «APK Insight»، آخرین نسخه برنامه‌ای را که Google در Play Store آپلود کرده است، از حالت کامپایل خارج کرده‌ایم. وقتی این فایل‌ها (در مورد برنامه‌های اندرویدی به نام APK) را دکامپایل می‌کنیم، می‌توانیم خطوط مختلفی از کد را در آن اشاره به ویژگی‌های احتمالی آینده ببینیم. به خاطر داشته باشید که Google ممکن است هرگز این ویژگی‌ها را ارسال کند یا ندهد، و تفسیر ما از چیستی آنها ممکن است ناقص باشد. با این حال، ما سعی خواهیم کرد مواردی را که به اتمام نزدیک‌تر هستند فعال کنیم تا به شما نشان دهیم در صورت ارسال، چگونه ظاهر می‌شوند. با در نظر گرفتن این موضوع، ادامه مطلب را بخوانید.


یکی از ویژگی‌های بارز ایمنی شخصی، برنامه انحصاری پیکسل فعلی که هدف آن کمک‌تر کردن گوشی هوشمند شما در مواقع اضطراری است، تشخیص تصادف خودرو است. با استفاده از ترکیبی از عوامل از جمله حسگرهای حرکتی تلفن شما (برای تشخیص ضربه یا توقف ناگهانی در هنگام سرعت بالا) و میکروفون (برای گوش دادن به صداهای تصادف) Personal Safety قادر است در صورت نیاز شما را به طور خودکار به خدمات اضطراری متصل کند. .

در آخرین نسخه «ایمنی شخصی» – نسخه 2022.05.25، که اکنون از طریق فروشگاه Play منتشر می شود – متوجه می شویم که Google تعداد انگشت شماری متون جدید مرتبط با تشخیص تصادف اتومبیل و سایر ویژگی ها را آماده کرده است. نکته مهم این است که همانطور که در زیر مشاهده می کنید، هر متن جدید با برچسب “nonpixel” مشخص می شود. در هر مثال، متنی که به تازگی اضافه شده است، تغییری از متن موجود است، اما «Pixel» را به چیزی عمومی‌تر مانند «دستگاه شما» یا «ایمنی شخصی» تبدیل می‌کند.

غیر پیکسلی“>دستگاه شما می لرزد، زنگ هشدار به صدا در می آورد و از شما می پرسد که آیا به کمک نیاز دارید.

Pixel می لرزد، زنگ هشدار را با حداکثر صدا به صدا در می آورد و از شما می پرسد که آیا به کمک نیاز دارید.

غیر پیکسلی«>»ایمنی شخصی از موقعیت مکانی، حسگرهای حرکتی و صدای محیط دستگاه شما برای تشخیص تصادف اتومبیل استفاده می‌کند، حتی زمانی که برنامه بسته است یا از آن استفاده نمی‌شود.\n\nبه خاطر داشته باشید که «ایمنی شخصی» ممکن است نتواند همه تصادف‌ها را شناسایی کند. و فعالیت‌های با تأثیر زیاد ممکن است تشخیص تصادف اتومبیل را فعال کند.»

”Pixel از موقعیت مکانی، حسگرهای حرکتی و صدای محیط دستگاه شما برای تشخیص تصادف خودرو استفاده می‌کند، حتی زمانی که برنامه بسته است یا استفاده نمی‌شود.\n\nبه خاطر داشته باشید که Pixel ممکن است نتواند برای شناسایی همه تصادفات، و فعالیت‌های با تأثیر زیاد ممکن است تشخیص تصادف خودرو را فعال کند.»

به نظر می‌رسد سایر ویژگی‌های «ایمنی شخصی» به گوشی‌های اندرویدی غیرپیکسل نیز وارد می‌شود، و کدی که به «هشدار بحران» و «بررسی ایمنی» اشاره می‌کند نیز در دست اجراست.

هنوز مشخص نیست که چگونه این ویژگی‌های ایمنی شخصی در دسترس سایر تلفن‌های اندرویدی قرار می‌گیرند، به خصوص که این برنامه برای اینکه بتواند به درستی کار کند به مجوزهای حساس نیاز دارد. یک احتمال، که در کد پیشنهاد شده است، این است که این ویژگی‌های ایمنی شخصی از طریق سرویس‌های Google Play در دسترس قرار می‌گیرد، که در حال حاضر مجوزهای لازم را در اکثر تلفن‌های اندرویدی دارد.

سوال دیگر این است که کدام دستگاه‌های اندرویدی می‌توانند از تشخیص تصادف خودرو و بقیه مجموعه ایمنی شخصی بهره ببرند. ممکن است محدودیت هایی وجود داشته باشد، مانند حداقل نیاز به نسخه اندروید، یا ممکن است بر اساس برند به برند در دسترس باشد.

صرف نظر از این، بسیار خوب است که می‌بینیم Google در حال تلاش برای در دسترس قرار دادن ویژگی‌های انحصاری پیکسل – به‌ویژه این قابلیت‌های بالقوه نجات‌بخش – برای سایر دستگاه‌های Android است.

با تشکر از JEB Decompiler، که برخی از حذف‌های APK Insight از آن بهره می‌برند.

اطلاعات بیشتر در اندروید:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور